Ders Çalışma Metodları Üzerine Münzevice...

Ahh ahhh deşme yaramı Münzevi:DBizim büyük oğlanla zaten bu ders çalışmama sorunumuz var heryolu denesekte olmuyor olmuyor.Ve her defasında bize söz verdiği halde düzelme adına cıx yine icraat yok.Ergenliğine bağlıyoruz idare ediyoruz (13 Yaşında)Ama idare nereye kadar şaştık kaldık valla...Oğlumda ışık ve kapasite görmesem bu kadar üzülmezdim 7.ci sınıf şu an 5.ci sınıa kadar çok iyiydi dersleri sınıfta ilk on öğrencinin içindeydi hep ama şu an resmen bizi hayal kırıklığına uğratıyor.Tüm tasamız üzüntümüz onun geleceği adına sonuçta bizler bugün varız yarın yokuz.Ama onun geleceği ve yere sağlam basması açısından okuması şart hayırlısı olsun...

Sevgili MaWi... Bu dönemde genç olmak gerçekten çok zor. Konsantrasyon bozan, kişiye daha cazip gelen fazlasıyla çeldirici nesneler ve olaylar mevcut. Bizim zamanımızda velilerin en büyük derdi televizyondu. Şimdi keşke tek çeldirici televizyon olsa... Bu durumda velilerin de malesef eli kolu bağlanıyor. :( Artık sanırım lise eğitimi de zorunlu olacak ve lisenin de böylelikle bir ayrıcalığı kalmayacak. Eğitim seviyesi yükseldikçe meslek edinme savaşı da giderek amansızlaşıyor... Bunun bilincinde olmak için gençlerin daha duyarlı olması, sadece "bir gün daha geçti" mantığıyla nefes almaması gerekiyor. Nasıl sağlanır, gençler nasıl kazanılır ben de bilemiyorum. Çok zor azizim... Gençleri güdülemek için elimizden geleni uygun bir biçimde yapmamız şart. Allah yardımcınız olsun...

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim canım gerçekten evlat sahibi olmayan anlayamıyor insan Allah yardımcımız olsun dediğin gibi:)

İlgine ben teşekkür ederim canımcım. : ) Mujuks : )

Evet... Ders sıkıntısı olanlar itinayla dinlenir, streslilere gaz verilir. : )

Ablacım açık öğretim okuyorum 4 yıllık işletme bölümü 1. sınıf nasıl bi çalışma önerirsin hangi setlerden çalışmalıyım yada bildiğin ii ders anlatan siteler varsa yardımcı olursan sevinirim...
Şimdiden çok tşk :)

Ablacım açık öğretim okuyorum 4 yıllık işletme bölümü 1. sınıf nasıl bi çalışma önerirsin hangi setlerden çalışmalıyım yada bildiğin ii ders anlatan siteler varsa yardımcı olursan sevinirim...
Şimdiden çok tşk :)

RefRacığım, bölümünle ilgili sana bilgi vermem pek mümkün değil. Oldukça yabancıyım İşletmeye. İnternet üzerinden ulaşabileceğin siteler var ama hangisi daha iyidir bunu sen araştırarak anlayabilirsin. Set siparişleri de verebilirsin. Ancak hangisi daha iyidir onu da bilemem. İşletme okuyanlardan rehberlik isteyebilirsin. Ben sana sadece şunu söyleyebilirim: Açıköğretim okuduğun için kendine iyi bir plan hazırlamalı ve o doğrultuda çalışmaya gayret etmelisin. Öncelikle kitap üzerinde çalışmanı, gerekirse not tutmanı ya da not tutmayı sevmiyorsan önemli bölümlerin altını çizerek okumanı tavsiye ederim. Mutlaka planlı çalışmalısın. Son günlere bırakmadan, bilgiyi hazmederek ilerle... Elbette ki istek her şeyden önemli. İstersen başarırsın Allah'ın izniyle...
İlgine teşekkür ederim canım...

112691.jpg
Ben dersi ne yalan söyleyimm severk çalışmıyordum ama konuyu anladıysam kimse dersin başından kaldırmaz bu kız giBİ :D:D

ya baştan bi hevesle oturuyorum başına ama sonraki günlerde bütün hevesim kaçıyor...
çalışmam gerektiğinide biliyorum:( kendimi birazda zorlayak yinede çalışıyorum :)

Geri