gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

doğar doğmaz sünnet ettirmeyi düşüneneler varmı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bir oğlumuz olacak ve düşüncemiz doğar doğmaz hastanede kestirmek .Tabi büyükler istemiyor, yanlış buluyor ama. Siz ne düşünüyorsunuz? Yaptırdınız mı, yaptırmayı düşünür müsünüz?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bu konuda çok farklı düşünceler ve söylenenler var. Evet, küçükken sünnet olunca çocuk çabuk atlatıyor ama sıkıntıyı yine anne çekiyor. Fazla büyümesini beklemek te yanlış. Benim oğullarımın biri 9 biri 3 yaşındaydı. Büyük oğlumun gıkı çıkmadı acı çekse de ama ufaklık tam 2 gece annemle benim emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdi. Çok çok zor geçen 2 gündü, uykusuz, perişan. Ama sonradan çok rahatımıza geldi.İyiki de yaptırmışız dedik :)

3. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    doğumdan sonraki 10 gün içinde bebek acı hissetmiyor en mantıklısıda ozaman sünnet etirmek diye düşünüyorum

canelif bunu beğendi.
  4. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    benim oglan 5 yasinda oldu,simdiki aklim olsa yeni dogdugunda yaptirirdim.acayip zorrrrrr,onun yerine 3 kez yada 4 kez dogum yapmayi tercih ederim

5. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    bende oğlum 4 yaşında yaptırdım ilk yarım saat zordu ama sonrası sokaktana eve sokamadık

6. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Bende 2 yaşında yaptırdım ama titan gibi burnumdan geldi anestezi olduğu için cocuk tuvalete cıkamadı beni yedi bitirdi ama şimdi diyorum iykide yaptırmışım hatırlamıyo bile

7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Bence en iyisi doğar doğmaz çünkü çok çabuk iyileşiyor ve en önemlisi bebek sünnetin farkın da olmadığı için acısını bilmiyor ve kolayca bu dönemi atlatabiliyorsunuz. Benim ilk oğlum 7 aylık sünnet oldu öğlen sünnet akşam parka götürmüş salıncağa bindirmiştik ama ikinci oğlum 2 yaşındaydı ve herşeyin farkında olduğu için nazı sözü hiç bitmedi bayağı zorluk çektik onun sünnetinde:)

doğar doğmaz sünnet ettirmeyi düşüneneler varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sünnet

Sünnet

Rüyada sünnet olmak veya sünnetli çocuk görmek, içinizi sikan dertlerinizin halledilecegine, sikintidan kurtularak feraha çikacaginiza delalet eder.
  2. her gece bir namaz hergün bir sünnet varmısınız kardeşlerim

her gece bir namaz hergün bir sünnet varmısınız kardeşlerim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Doğar Doğmaz Konuştu !!

Doğar Doğmaz Konuştu !!

Rusya'nın Norilsk kentinde dünyaya gelen bir bebek, doğumdan birkaç dakika sonra konuşmaya başladı. Pravda.ru sitesinin yayınladığı haberde; bebeğin bilinçli şekilde kelimeler seslendirdiği ifade edildi. Site , Stepan adlı erkek bebeğin annesi Liza Bejeeva ve babası Rodion Bejeev'in çocuğun olağan üstü kabiliyetini farkedince şaşırdıklarını belirtti. Çocuk doğar doğmaz 'baba' dedi, bir...
  4. Bebek doğar doğmaz yaptırılması gereken aşılar nelerdir?

Bebek doğar doğmaz yaptırılması gereken aşılar nelerdir?

yenidoğan bebek aşıları,yenidoğan bebeklere hangi aşılar yaptırılmalı,yenidoğan bebeklere yaptırılması gereken aşılar hakkında bilgiler Bebek anne ile hastaneden taburcu edilmeden önce ilk Hepatit B aşısı yapılır. Hepatit B, bebeklere yapılan ilk aşıdır. Bu aşının ikincisi bir ay sonra, üçüncücüsü ise ikinci aşıdan 5 ay sonra yapılmaktadır. Daha sonra ikinci ayını dolduran bebeğe, BCG ve...
  5. Yenidoğan bebeği sünnet ettirmenin faydaları

Yenidoğan bebeği sünnet ettirmenin faydaları

Yenidoğan bebeklere yapılan sünnet olası travmalara engel oluyor. Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cem Kara yenidoğanlara sünnet yaptırmanın dört aydası olduğunu açıkladı. İşte o faydalar ve avantajlar… 1- Anestezi gerektirmez: Yenidoğan döneminde yapılan sünnette bebeklere genel anestezi yapılmaz. 2- Kanama riski azdır: Damarsal yapısı yeni gelişmekte olduğundan, sünnet işlemi...

Sayfayı Paylaş