gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Doğum kontrol hapı kullanırken lekelenme,kanama olması

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

doğum kontrol hapı kullanırken kanama,doğum kontrol hapı kullanırken lekelenme,doğum kontrol hapı kullanırken ara kanama,doğum kontrol hapı kullanımı ve kanamalar hakkında bilgiler Doğum kontrol hapı 8oral kontraseptif) kullanan bayanlarıb başına gelen durumlardan birisi hapları alırken kanama veya lekelenme olmasıdır. Doğum kontrol haplarının her bir kutusu bittiğinde yedi gün ara vermek ve sekizinci gün yeni kutuy abaşlamak gerekir. Adet kanaması genellikle bu 7 gün ara sırasında başlar ve 3-5 gün sürer.

do.jpg

Adet kanamasının ne zaman başladığına ve ne kadar sürdüğüne dikkat etmeden mutlaka 7 gü ara vermek ve sekizinci gün yeni kutuya başlamak gerekir. Bazen adetin erken veya geç başlayan bayan buna göre hapın kullanımını değiştirir, adet başladığında yeni kutuya geçer, bu uygulama doğru değildir.

Bir kutu hap bittikten sonra yedi gün ara verdiniz ve sekizinci gün yeni kutuya başladınız ve ilacı kullanmaya başladıktan sonra adet kanaması (veya lekelenme) başlarsa, bu durumda hiç adet kanamasını dikkate almadan ilacı kullanmaya aynen devam etmek gerekir. Eğer kanama bir haftadan uzun sürerse veya çok aşırı miktarda olursa doktorunuza başvurmanız gerekir. Doktorunuza başvurmadan hapların kullanımını değiştirmek adet düzeninizin bozulmasına neden olabilir.

Doğum kontrol hapı kullanırken çok nadir de olsa gebelik oluşabileceği için herhangi bir adet gecikmesi durumunda gebelik açısından dikkatli olunması ve gebelik testi yapılması gerekir.

Doğum kontrol hapı kullanırken lekelenme,kanama olması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğum kontrol hapı

doğum kontrol hapı

bilginize ihtiyacım var arkadaşlar ya ben suan oğlanı emziriyom ama ebeler doğum kontrol hapı kullanabilirsin dediler 6 aylık olduktan sonra ama ben 1 aydır kullamıyom sakıncası var mı ki biliyonuz mu yada kullanan var mı
  2. Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

doğum kontrol hapıyla hamile kalma doğum kontrol hapıyla hamilelik mümkünmü Son günlerde etrafımda sıkça duymaya başladığım,ayrıca beni çokta şaşırtan bir durum.Doğum kontrol hapıyla gebe kalmak.Doğruluk derecesi nedir,doğum kontrol hapını düzenli kullananlar acaba gerçekten gebelik yaşıyormu?Sizde benim gibi merak ediyorsanız ozaman konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum Doğum...
  3. doğum kontrol hapı içenler

doğum kontrol hapı içenler

merhaba hanımlar benim sorum şu şekilde olacak bir süredir doğum kontrol hapı kullanıyorum acaba hap kullanırken hamile kalırmıyım şu an bebek düşünmüyoruz yinede korkularım var sanki hamile kalacakmışım gibi hç hap kullanırken hamile kalan duydunuzmu
  4. Doğum kontrol hapı kullanırken lekelenme

Doğum kontrol hapı kullanırken lekelenme

doğum kontrol hapı kullanırken lekelenme yaşayanlar,doğum kontrol hapı kullanırken lekelenme olması,doğum kontrol hapı kullanırken lekelenme neden olur,doğum kontrol hapı hakkında bilgiler Doğum kontrol hapı 8oral kontraseptif) kullanan bayanlarıb başına gelen durumlardan birisi hapları alırken kanama veya lekelenme olmasıdır. Doğum kontrol haplarının her bir kutusu bittiğinde yedi gün...
  5. Doğum kontrol hapı

Doğum kontrol hapı

Slm kızlar Türkiye CYPRODERM isimli Doğum kontrol hapı varmı? Bilgisi olan var mı? Veya o hapa yakın hangı hap kullanabilirim?? Cevaplarınız için teşekkür

Sayfayı Paylaş