doğum sonrası adetim ne zaman düzene girer | Melekler Mekanı FORUM - 27 Eylül 2016

doğum sonrası adetim ne zaman düzene girer

Konu, 'Doğum ve Doğum Çeşitleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

adet ne zaman düzene girer doğumdan sonra adet ne zaman düzene girer nasıl doğum sonrası doğum yapan kadın görür
    Adetlerin Yeniden Başlaması

Adetin yeniden başlaması ve düzenli hale gelmesi emzirme süresi ve sıklığına bağlıdır.İlk adet kanaması ortalama 3. aydan sonra başlar. Bu dönemde yumurtalarınız da çalışmaya başlar. Yani emzirsenizde hamile kalma olasılığınız var. Bu nedenle hamilelikten korunmak için önlem almanız gerekir. Cinsel ilişkiye doğumdan 40. gün sonra başlayabilirsiniz. Doğumdan sonraki ilk bir iki ayda kırk sonuda denilen adet kanamasına benzer bir kanama olabilir. Bu kanamanın olması artık adetlerin mutlaka düzene gireceğini göstermez. Bebek yalnız anne sütü ile besleniyorsa genellikle ilk altı ayda adetlerin başlaması ve düzenli olması beklenmez. Bu durumda telaşlanmamak gerekir, zamanla düzene girecektir. Uzun bir süre, 18 aya kadar adet görülmediği de olabilir. Daha da gecikirse veya anne emzirmediği halde adetleri düzensiz olursa doktora başvurmak doğru olur.

2. mehmu08

mehmu08 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben doğumdan sonra 40günden fazla kanamam oldu sonra bitti 2 gün sonra adetlenmeye başladım ve 18 günde bir adetlendim.en son ise 20 günde adetlendim.şimdi 25 gün geçti hala adetlenmedim.emziriyorum normal midir acaba? bilgisi olanlar varsa mutlaka yazsın

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

adet düzensizligi
    ewet normal benim 1 ay gecti bende ayni sekilde emziriorum

4. jeni

jeni Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 1 ayda sonra oldum hemen

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bişe olmaz benim eşim yaklaşık 3 aydır doğum yapmış fakat daha adetlere girmemiş sordum doğumdan sonra 18 aya kadar adet görmeyen kadınlar da varmış

6. aybuke yılmaz

aybuke yılmaz Forum Okuru

iki aydır düzensiz edet oluyorum nedeni nedir bilgisi olan varsa yardım edin:cry::(

7. ben robot degilim

ben robot degilim Forum Okuru

Ben de doğum Yapalı 4 ay oldu 3. Ayimda adet oldum fakat bu ay daha olmadim 4 gün geçti ebe de beni korkuttu yarın kan testi yapicaklar sizce bisey varmıdır yardım edin bana da :-(

doğum sonrası adetim ne zaman düzene girer konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Doğum Sonrası Adet Kanaması Ne Zaman?

doğumdan sonra ilk adet doğum sonrası adet doğumdan sonra görme doğum sonrası düzensizliği düzensizliği Doğumdan sonraki kanamayla adet kanamasını karıştırmayın. Loşia adı verilen bu kanama, adet kanamasından biraz daha fazladır ve 6 hafta sürebilir. Lohusalığın ilk günlerinde rengi kırmızı olan bu akıntı, sonraki günlerde pembeye, kahverengiye ve sonra sarımsı beyaza döner. Doğum kontrol...
  2. Doğum sonrası tekrar adet görmeye ne zaman başlanır?

doğumdan sonra ne zaman adet olunur,doğum yaptım ne zaman adet olucam,doğumdan sonra adet düzeni nasıl olmalı,doğum sonrası adette düzensizlik,doğum sonrası adet kanaması hakkında bilgiler Doğum sonrasında adet kanamasının başlaması doğum yapan annenin emzirmesi ile ilişkilidir. Normal ya da sezaryen doğum yapmış olmanın, annenin doğumdan sonra yeniden adet görmesi üzerinde özel bir...
  3. Doğum sonrası adet düzensizliği neden olur?

Hem normal doğum hem sezaryen doğumdan hemen sonra başlayan kanama gideren azalır ve 30-40 gün kadar sürer, bu adet kanaması değildir, loşi adı verilen rahim içerisindeki kan ve doğumdan kalan kalıntıların atılması için gerekli bir kanamadır. Gerçek adet kanaması ise doğumdan sonra bebeğini düzenli emzirenlerde genellikle 6 ay sonra başlar ancak çok düzenli ve sık emzirenlerde bu süre...
  4. Kürtaj sonrası adet düzensizliği olurmu?

Kürtajdan sonra adet, kürtaj olduktan sonra adet görme genellikle 40-50 gün sonra gerçekleşmektedir. Fakat bu süre 20 gün içinde de gerçekleşebileceği gibi daha uzun bir dönemde de olabilir. Kürtaj gerçekleştikten sonra kadın 2 ay boyunca adet görmemişse bir komplikasyon olasılığı nedeni ile mutlaka bir doktora başvurmalıdır. Hastaya uygulanacak basit bir ultrasonografi ile kürtaj dolayısı...
  5. Kürtaj oldum adetim gecikti nedeni nedir ?

Bir çok makalemizde ve sorulan sorularda korunmasz ilişkinin istenmeyen gebelik açısından risk oluşturduğunu belirtiyoruz.İstenmeyen gebelikler genellikle kürtajla sonlandırılır.Kürtaj olan bayanların kürtajı iyi bir hekim de yaptırması gerekiyor.Aksi taktirde istenmeyen rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.Kürtaj sonrası bayanların en çok merak ettiği sorulardan biride ne zaman adet...

Sayfayı Paylaş