gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Dolunayin Üzerimizdeki Etkileri

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

dolunay nedir dolunay hakkında bilgi dolunay hakkında kısa bilgi

Bu dolunay beni deli ediyoooooo.Uyuyamiyorum ne uyku kaliyo ne sabir.Sabaha kadar dolasiyorum evin icinde.Kendi kendime kiziyorum konusuyorum ha bire:hmm:.Bakalim dolunay hakkinda daha neler var.:)

DOLUNAY NEDiR ?

Dolunay Ay´ın evresi.
    Ay´ın tam bir daire olarak dolgun, parlak görüldüğü evre.

ÜZERiMiZDEKi ETKILERi NELERDiR?

Enerji potansiyeli çok yüksektir fakat bu kez negatif yönde. Ay'ın insan üzerindeki güçlü çekim kuvveti vücuttaki sıvı miktarının çoğalmasına yol açar. Bu durum bedensel ve ruhsal değişikliklere zemin hazırlar.

Duygu taşkınlıkları kavgalar cinayetler çoğalır. Yangın çıkmasında tecavüz olaylarında artış görülür. İntiharların çoğu bu dönemde gerçekleşir. Kanamalar artar. Bu zamanda yapılan ameliyatlar çok kanamalı olur. Hastalıkların iyileşmesi uzar.

Ayın ikinci yarısında damarlardaki kan azalır büyüme ve gelişme yavaşlar. Hasta olanların bedenleri zayıflayacağından şikayetler artar. İnsan zekasında düşüş görülür. Bu dönemde dikilen bitkiler ya kurur veya büyümesi yavaş olur.Dolunay zamanları saç tırnak sakal kesmek için uygun zamanlardır.

2. safiye ülkü şener

safiye ülkü şener Forum Okuru

kendimi bir tür yaratık gibi hissediyorum.sanki ben degiilmişim gibi oluyor.çevremdekilerde bu tür garip davranışlarımın farkındalar.dolunay oldugunda yalnız olmayı tercih ediyorum.aynalara bakamıyorum ve baktıgımda ise kendi yansımamdan korkuyorum ve gece geç saatlere kadar uyuyamıyorum ve çok korkuyorum. tavsiyesi olan var mı? ne yapabilirim

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Size en kısa zamanda bir psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim :)

Dolunayin Üzerimizdeki Etkileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gezegenler ve üzerimizdeki etkileri!!!

gezegenler ve üzerimizdeki etkileri!!!

Güneş Hemen hemen herkes “Güneş burcu” deyimini duymuştur. O nedenle Güneş’in özelliği nedir ki, astrolojide bu kadar güçlü bir rolü var diye aklınızdan geçirmiş olabilirsiniz. Cevabı ise doğada; Güneş, güneş sisteminin merkezi olduğundan yıldız haritalarımızda da aynı şekilde büyük bir rol üstlenmelidir. Güneş, kim olduğumuzun ve aynı zamanda kim olabileceğimizin özü ve çekirdeğini gösterir....
  2. Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

bilgisayarın etkileri bilgisayarın insan üzerindeki etkileri olumlu ve olumsuz olumlu ve olumsuz yönleri Bilgisayar kullanımı da çocuklar arasında yaygınlaşan ve kullanımı engellenecek araçlar arasına yerini aldı. Okul öncesi dönem ve çocuğun okula başlamasıyla kullanımı daha çok yaygınlaşan bilgisayarın, çocuklarımızın gelişimleri açısından faydaları olduğu kadar zararlarını da görüyoruz. •...
  3. dolunay insan davranışlarını etkiler mi?

dolunay insan davranışlarını etkiler mi?

İnsanlar arasında bu inanç oldukça yaygındır. Hatta birçok ülkede polisler ve hastanelerin acil servis personeli dolunay oluştuğu zaman işlenen suçların intiharların trafik kazalarının daha çoğaldığını insanların renkleri görme yeteneklerinin azaldığını sara nöbetlerinin sıklaştığını sinir hastalarının uykusuzluktan daha çok yakındıklarını söylemektedirler ama bilim insanları bu görüşlere...
  4. Dolunay insan davranışlarını etkiler mi?

Dolunay insan davranışlarını etkiler mi?

melek inancı insan davranışlarını nasıl etkiler dolunayın insanlar üzerindeki etkileri dolunayın insan üzerindeki etkileri dolunay insanları nasıl etkiler dolunay Dolunay insan davranışlarını etkiler mi? İnsanlar arasında bu inanç oldukça yaygındır. Eskilerin Ay'ın dönemlerine bağladıkları boş bir inancın günümüze uzanan bir varsayımıdır. Bilim adamlarının yaptıkları bütün çalışmalar bu...
  5. Kuşburnunun Kanser Üzerindeki Etkileri...

Kuşburnunun Kanser Üzerindeki Etkileri...

Kuşburnunun Yararları Kansere Karşı Kuşburnu Kuşburnuyu ben küçüklüğümden beri bilirim annem bahcemizden toplar kaynatır bize kuşburnu kompostosu yapıp içirirdi...Demek annemin hemşire olarak bir bildiği varmış....Şimdilerde çok tüketmiyorum ama aslında çok faydası varmış....Kuşburnu diyip geçmeyelim... Kuşburnu bitkisi, sağlık üzerindeki etkileri sayesinde binlerce yıldan beri...

Sayfayı Paylaş