gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

dua icin rica

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

[SIZE=+1]DUA İÇİN RİCA[/SIZE] Bir şahıs, heyecan ve ıstırapla, İmam Sadık (a.s)ın huzuruna gelerek:

- Ne olursunuz efendim, Allah'a bana daha fazla rızık vermesi için dua da bulunun, çünkü çok yoksulum, dedi.

İmam:

-Hayır, asla dua edemem buyurdu.

-Niçin edemezsiniz efendim?

-Zira Allah bu iş için bir yol tayin etmiştir; rızk peşinden koşun ve onu elde edin diye de emir buyurmuştur. Halbuki sen evinde oturup, dua etmek suretiyle, rızkın senin peşinden gelmesini istiyorsun.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: dua icin rica
    emeğine sağlık

dua icin rica konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rica

Rica

Rüyada bir kimseye bir is hususunda ricada bulunmaniz, bir isin basina geçip onu yöneteceginiz ve sonunda basarili olacaginiz bir meslegin sahibi mevkiine geleceginize isarettir
  2. Nazar İçin Okunacak Dua

Nazar İçin Okunacak Dua

nazar için okunacak dua dua nazar için okunacak dualar nazar duası, nedir, nasıl okunmalıdır, nazarlık, nazara karşı okunacak dua için yazımıza buyrun arkadaşlar. ben nazara çok inanırım. babanem nazar dağları bile devirir inan kızım derdi hep. peki naza için hangi dua okunmalıdır ? Nazar için ne okumalı? Hz.Peygamber (s.a.v) bu şekilde söylerdi. Nazar değmemesi için çocuklara...
  3. hamile kalabilmek için dua

hamile kalabilmek için dua

selam kızlar. ben her zaman yazmıyorum ama sürekli okuyorum forumdakileri. ve hamilelik haberlerini görünce gerçekten mutlu oluyorum. internette geçen şahmeran duası buldum allahın tüm isimlerini barındıran bir dua. her gün 7 defa ikindi namazından sonra 21 gün boyunc okuyorsunuz, ilk gün iki rekat hacet namazı kılınıp, duanızı edip şahmern duasına başlıyorsunuz. tüm dilekler için allahın...
  4. Yağmur Yağması İçin Dua

Yağmur Yağması İçin Dua

Yağmur Yağması İçin Dua paylaşırsanız çok sevinirim arkadaşlar, şimdiden paylaşımınız için tşklerimi sunuyorum:
  5. Kadın Doğum için Hastane ve Doktor Tavsiyesi Rica Ediyorum lütfen!

Kadın Doğum için Hastane ve Doktor Tavsiyesi Rica Ediyorum lütfen!

slm kızlar ; Biliyorsunuz ki bebek için tedavi görüyorum ama kendi doktoruma gitmek istemiyorum yaşım genç kendiliğinden olur diye oyalayıp duruyor beni :tsk: bende başka doktora gitmeye karar verdim bir kaç doktora gittim ama memnun kalmadım hala da araştırıyorum istiyorum ki bir doktor olsun doğuma kadar hatta hep benim olsun ilgilensin benle istiyorum sizin bana önereceğiniz doktor ve...

Sayfayı Paylaş