gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Dünya başkentlerinden hangisi istanbul gibi yedi tepe üzerinde kurulmuştur

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul bildiğiniz gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur. Acaba Dünya başkentlerinden hangisi istanbul gibi yedi tepe üzerinde kurulmuştur bilen var mı?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Forumumuzda bulunan İstanbul Yeditepe adlı konumuzu inceleyebilirsiniz :)

Dünya başkentlerinden hangisi istanbul gibi yedi tepe üzerinde kurulmuştur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyanın yedi harikası

Dünyanın yedi harikası

Bir daha yapilmalarina imkan olmadigi için eski insanlarin acaib-i seb'a (yedi büyük eser) dedikleri eser-lerden birini rüyada görmek, hayal ettigi bir seyin hakikat olacagina delalet eder. Bir rivayete göre de; yakin zamanda çok sevindirici haberler alacagina isarettir.
  2. Gökhan Tepe - Deli Gibi

Gökhan Tepe - Deli Gibi

Sev, sevebilirsin Belki yeniden gülebilirsin Öp, öpebilirsin Aşkı yeniden tadabilirsin Ben senden mutluyum sanma Dönmezsem bir daha sorma Deli gibi sevdim inanmadın Sana ben aşkımı ölesiye bağladım Deli gibi sevdim usanmadım Bile bile sonunu kendin hazırladın Deli gibi sevdim inanmadın Sana ben aşkımı ölesiye bağladım Senin için her şeye razıyım Bile bile sonunu kendin hazırladın Artık bitti...
  3. Başkentler başkenti İstanbul

Başkentler başkenti İstanbul

Başkentler başkenti olarak bilinen, önce Roma, ardından Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu ve kıtalara hükmederek büyük barış coğrafyaları yaratmış, Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapan İstanbul, geçmişin ihtişamını gururla korurken modern bir geleceğe doğru ilerlemektedir. İstanbul' daki çeşitlilik ziyaretçileri gerçekten büyülemektedir. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri,...
  4. İstanbul Gibi Yeditepe Üzerine Kurulmuş Olan Şehir Hangisidir ?

İstanbul Gibi Yeditepe Üzerine Kurulmuş Olan Şehir Hangisidir ?

istanbul yeditepe roma yedi tepe ile ilgili bilgiler burada melekler. Adına şarkılar yazılan güzel İstanbul yeditepe üzerine kurulmuştur melekler :) Bu tepelerin yerleri: 1- Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii nin bulunduğu tepe. 2- Çemberlitaş ve Nuriosmaniye Camiinin bulunduğu tepe. 3- Beyazıt Camii, Üniversite ve Süleymaniye'nin bulunduğu tepe. 4- Fatih Camiinin bulunduğu tepe. 5-...
  5. dünyanın yedi harikası 2012

dünyanın yedi harikası 2012

: Amerika Birleşik Devletleri, Puerto Princesa Yeraltı Nehri – Filipinler’de bulunuyor. Keşifcilerin vazgeçilmez mekanı.. Jeju Adası – Güney Kore’de bulunuyor… Masa Dağı – Cape Town kentini eteklerinde taşıyan müthiş doğa harikası Güney Afrika’da bulunuyor.. Komodo Milli Parkı – Dünyanın en büyük kertenkele türü olan Komodo Ejderi’ni korumak için kurulan park 1991′den bu yana UNESCO...

Sayfayı Paylaş