gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

dünyaca ünlü türk halk bilimine örnek verir misiniz ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Dünyaca ünlü türk hak bilimleri örnekleri varmı bir kaç örnek rica ediyorum

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Aşağıda ki liste dünyaca ünlü Türk halk bilimi örnekleridir..

Orhun Kitabeleri
    Dîvânü Lügâti’t Türk (Kaşgarlı Mahmut)
    Kutadgu Bilig (Yusuf Has Hacip)
    Dede Korkut Hikayeleri
    Keloğlan Masalları
    Nasreddin Hoca
    Karagöz ile Hacivat
    Yunus Emre
    Mevlana
    Yağlı güreş
    Cirit sporu
    Okçuluk
    Nevruz
    Kaşgarlı Mahmut
    Yusuf Han Hacip
    Dede Korkut Hikayeleri
    Keloğlan Masalları
    Nasreddin Hoca Hikayeleri
    Karagöz ile Hacivat
    Yunus Emre
    Mevlana

dünyaca ünlü türk halk bilimine örnek verir misiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu dünyaca ünlü film yıldızını tanıyabildiniz mi?..

Bu dünyaca ünlü film yıldızını tanıyabildiniz mi?..

Holywood’un melek yüzlü güzeli ve Yüzüklerin Efendisi filminin karşı konulmaz elfi Liv Tyler. Evet yanlış okumadınız bu güzel Liv’in ta kendisi. Yeni bir imaja bürünen güzel yıldız saçlarını sarıya boyatarak ve biraz da photoshopun nimetlerinden nasiplenerek tanınmakta zorluk çekilen bir hale büründü. İşte sarışın haliyle de büyülemeyi başaran Lİv’in eski ve yeni imajından...
  2. Bu dÜnyaca ÜnlÜ gÜzel Şarkiciyi taniyabİldİnİz mİ?..

Bu dÜnyaca ÜnlÜ gÜzel Şarkiciyi taniyabİldİnİz mİ?..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Modern Banyo Modelleri örnekleri verir misiniz?

Modern Banyo Modelleri örnekleri verir misiniz?

Hanımlar ben evimi yeniden dekore ediyorum ve banyoma bir türlü bir model bulamadım. Aranızda dekorasyondan anlayan arkadaşlarımız varsa bana Modern Banyo Modelleri örnekleri vermenizi rica ediyorum.
  4. Yazılı Özgeçmiş Örneği verir misiniz

Yazılı Özgeçmiş Örneği verir misiniz

Merhaba arkadaşalr benim bir özgeçmiş örneğine ihtiyacım var sizden de bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum ve mümkünse aranızdan biri bana Yazılı Özgeçmiş Örneği versin lütfen!
  5. Lütfen bana Kısa Falb Örnekleri verir misiniz ?

Lütfen bana Kısa Falb Örnekleri verir misiniz ?

Fabl Örnekleri kısa olacak acaba bu konuda bana yardımcı olmanız mümkün mü = Örneklerin haricinde fabl nedir nasıl yapılır hususunda da bana bilgiler vermenizi rica eder, iyi akşamlar dilerim.

Sayfayı Paylaş