gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

durduk yere burun kanaması neden olur ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Dün durduk yere burnum kanadı. Oturuyordum ve burnumdan birşey aktığını hissettim elimi sürdüm kandı. Bayağı tırstım. Sonra geçti ama merak ettim, neden olur bu ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Durduk yere burun kanaması sık rastlanan bir durumdur. Her yıl toplumun %5-10′unda aktif olarak burun kanaması görülür. Kanma bir iki damla kan ile sınırlı olabileceği gibi çok nadir de olsa hayatı tehdit edebilecek kadar ciddi olabilir.

durduk yere burun kanamasının sebepleri

Yüksek tansiyon (Hipertansiyon)

Kan hastalıkları (Kanama-pıhtılaşma bozuklukları, lösemi vs.)

Barsak parazitleri

Hormonal bozukluklar

Hastaların % 10’unda neden bulunamaz.

durduk yere burun kanaması neden olur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte burun kanaması ve tıkanıklığı neden olur nasıl geçer?

Gebelikte burun kanaması ve tıkanıklığı neden olur nasıl geçer?

gebelikte burun kanaması niye olur,gebelikte burun kanaması ne zaman başlar,gebelikte burun tıkanıklığı,gebelikte burun tıkanıklığı nasıl geçer,hamilelikte burun niye tıkanır,hamilelikte burun tıkanıklığı neden olur ,gebelikte burun tıkanmasıve burun kanaması hakkında bilgiler, Gebelik dönemi, bir kadının yaşadığı en güzel, en önemli duygularını yaşadığı bir dönemdir. Bu güzelliklerinin...
  2. Diş kanaması neden olur?

Diş kanaması neden olur?

diş kanaması,diş kanamasının nedenleri,diş eti kanaması neden olur,diş eti kanaması neyin belirtisi,diş eti kanaması tedavisi Yaygın bir şikayet olduğu için pek çoğumuz üzerinde durmayız ama aslında diş eti kanamaları önemsenmesi gereken bir durumdur. Tedavi edilmeyen diş eti hastalıkları, diş kaybına ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilir. Her şeyden önce diş eti kanaması ile...
  3. Burun kanaması hastalık habercisimidir?

Burun kanaması hastalık habercisimidir?

Burun kanamalarını tıbbi olarak ön ve arka burun kanamaları olarak iki başlık altında incelenebilir. Çocuk ve genç erişkinlerde daha çok ön burun kanamaları yaşlı kişilerde damar sertliği ya da hipertansiyonu olan kişilerde daha çok arka burun kanamaları görülür. Ön burun kanamaları: Daha çok çocuk ve genç erişkinlerde görülür. Çoğu burun kanaması, burun orta bölümünde bulunan kılcal bir...
  4. Burun kanaması nasıl durdurulur?

Burun kanaması nasıl durdurulur?

Sağlıklı yetişkinlerde daha az görülmekle birlikte, ileriki yaşlarda tekrar sıklaşmaya başlayabilir. Alışılmış teknikler kullanılarak burun kanamasını ev ortamında tedavi etmek ve durdurmak genellikle mümkün olabilir.Burun kanaması, burun içindeki kılcal damarların çatlamasıyla meydana gelir. Burun veya başa alınan bir darbeden, üst üste hapşırmaktan, burnu karıştırmaktan ve sümkürmekten...
  5. Çocuklar da burun kanaması nedenleri ve tedavisi

Çocuklar da burun kanaması nedenleri ve tedavisi

Kavurucu yaz sıcaklığını yaşadığımız şu günler de bir çok rahatsızlıklar da kendini göstermeye başladı.İshal,bulanttı ,tansiyon ,güneş çarpması ve burun kanaması gibi.Bu rahatsızlıklardan korunmak adına ,dışarı çıkarken uygun bir saate göre hareket etmek gerekir.Yaz sıcaklarından en çok etkilenen çocuklarımız.Dışarıya oynamak için saldığımız çocuğumuz annee burnum kanıyor diye seslenebilir.Bu...

Sayfayı Paylaş