gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

E vitamini bebeği astımdan koruyor

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hamilelikte E vitamini kullanılmasıyla astım hastalığı arasındaki bağlantı bir araştırma ile ortaya kondu. Araştırmaya göre, anne adayının hamileliğin özellikle ilk 16 haftasında E vitamini alması çocukta astım riskini azaltıyor. İngiltere’de yapılan son araştırma, hamilelik döneminde annenin E vitamini alması ile çocuğunun astım hastasılığına yakalanma olasılığı arasında birebir ilişki olduğunu ortaya koydu.

Buna göre gebeliğin özellikle ilk 16 haftasında yeterli E vitamini alan annelerin çocuklarının astım hastası olma ihtimali diğer annelere oranla 5 kat daha az.

2 bin kadının katılımıyla yapılan araştırmada, 9 ay süresince anne karnında yeterli E vitamini alamayan bebeklerin, 5 yaşına geldiğinde soluk alıp verirken güçlük çekme ve egzema olma ihtimalinin daha yüksek olduğu anlaşıldı.

ANNESİ E VİTAMİNİ ALMAYANLAR POLENLERE VE AKARLARA DUYARLI

E vitamini, akciğer gelişimine önemli katkı sağlıyor. Bu vitamini yeterince almayan yeni doğanların polenler ve ev tozu akarlarına karşı daha duyarlı oluyor.

AYÇEKİRDEĞİ VE MARGARİNDE E VİTAMİNİ VAR

İngiliz uzmanlar, anne adaylarına sebze yağları, margarin ve ay çekirdeği öneriyor. Ancak sağlıklı bir hamileliğin, aslında temel olarak dengeli beslenmekten geçtiğini bir kez daha hatırlatıyor.

E vitamini bebeği astımdan koruyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte yenen elma astımdan koruyor

Hamilelikte yenen elma astımdan koruyor

Hamilelik sırasında annenin yediği elmanın, bebeği astımdan koruyabileceği bildirildi. Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri izlendi ve 1253 bebeğin akciğer işlevleri kontrol edildi. Utrecht Üniversitesi'nden S. M. Willers'ın yazarlığını yaptığı araştırmada, 5 yaşlarına geldiklerinde 145 çocuğun astıma...
  2. E Vitamini olan yiyecekler

E Vitamini olan yiyecekler

E Vitamini neyde Vardır E Vitamini olan yiyecekler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda sağlıklı beslenmek için daha da bilinçli olmak adına E vitamini içeren besinler hakkında bilgi veriyoruz size. E vitamini açısından zengin bazı besinler şunlar: Badem Fındık Dolmalık fıstık Patlamış mısır Tahin Kabak çekirdeği Dolmalık biber Kıvırcık Nane Sivri biber Kereviz yaprakları
  3. E Vitamini Olan Meyveler

E Vitamini Olan Meyveler

E Vitamini Olan Meyveler hangileridir? Arkadaşlar e vitamini olan meyvelerin listesini sunabilir misiniz çocuklarım için bilinçlenmek istiyorum
  4. Saç Dökülmesinde E Vitamini

Saç Dökülmesinde E Vitamini

Saç Dökülmesinde E Vitamini E Vitamini Saç Dökülmesine etkisi nedir Daha önce sizlere E vitaminin faydalarını aktarmış ve hangi gıdalarda E vitamini vardır diyede konular açmıştık. Şimdi ise saç dökülmesinde E vitaminin etkilerini konu alıyoruz Melek'ler. E Vitamini hem cilt hem de saç sağlığını korumak, onarmak için en etkili yardımcılarınızdan biridir. E vitamini aynı zamanda A...
  5. Bebek sahibi olmak için E vitamini kullanın

Bebek sahibi olmak için E vitamini kullanın

e vitamini nedir,e vitamini hangi besinlerde bulunur,kısırlık tedavisinde e vitamini,çocuk tedavisinde e vitamini,hamilelik için e vitamini,e vitamini hakkında bilgiler Ailenizi kurdunuz ve şimdi mutlu tablonuza bir de bebek eklemek istiyorsanız. Daha fazla E vitamini alarak bebek sahibi olma şansınızı arttırabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin...

Sayfayı Paylaş