gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ehliyet Nasıl Alınır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ehliyet Nasıl Alınır kızlar bu konuda acil bilgiye ihtiyacım var bende ehliyet istiyorum ama ne yapacam nereye başvuracam bilmiyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ehliyet Almak için yapılması gerekenler

Ehliyet almak için gereken belgeler;

-Mezun olduğunuz liseden aldığınız diplomanın aslı veya noter tasdikli fotokopisi
    -Nüfus cüzdanınız arkalı önlü fotokopisi
    -10 adet vesikalık fotoğraf.Şayet gözlük ile araç kullanacaksanız ve bu ehliyette gözlükle olarak belirtilecekse çekineceğiz fotoğrafın gözlüklü olması gerekiyor.
    -Savcılıktan adli sicil kaydı.
    -Kan grubunuzu gösteren kan kartı
    -Hastaneden alınacak sağlık raporu

Yukarıdaki belgeleri tedarik eden sürücü adayları herhangi bir sürücü kursuna başvuru yaparak yasal işlemleri başlatmış olur. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra sürücü adayı ilk sınav tarihini beklemeye başlar.Ehliyet sınavı motor bilgisi,ilkyardım bilgisi ve trafik bilgisi isimli üç bölümden oluşur.Ehliyet almaya hak kazanacak bir birey her bölümden 70 ve üzeri puan almak zorundadır.

Ehliyet Nasıl Alınır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pasaport nasıl alınır?

Pasaport nasıl alınır?

pasaport fotoğraf ölçüleri pasaport için fotoğraf ölçüleri yeşil ölçüsü yeşil Yurt dışına çıkacaksınız vize aldınız ama pasaport işlemlerinizi nasıl halledeceğinizi bilmiyorsunuz pasaport için neler gerekiyor işlemler nelerdir bu gibi sorularınızın tüm cevapları burda :) Normal Pasaport Türk vatandaşlarının umuma mahsus münferit ve umuma mahsus müşterek pasaportları yurt içinde Valiliklerce,...
  2. Pilot Ehliyeti Nasıl Alınır

Pilot Ehliyeti Nasıl Alınır

Pilot Ehliyeti Nasıl Alınır arkadaşlar bu konuda bilgisi olupta bana yardım edebilecek birisi varsa lütfen bekliyorum.
  3. H Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

H Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

H Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır? Arkadaşlarım ben H Sınıfı Ehliyet almak istiyorum ama bu H Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır bilmiyorum lütfen bilgi verin
  4. Kordon kanı nasıl alınır?

Kordon kanı nasıl alınır?

kordon kanı nedir,kordon kanının faydaları,kordon kanı ne için kullanılır,kordon kanı nasıl saklanır,kordon kanı ve kök hücre tedavisi,kordon kanı hakkında bilgiler Kök hücreler, insan vücudunda bulunan ve her türlü vücut hücresine dönüşebilen ana hücrelerdir. Nerede bir zedelenme veya onarım ihtiyacı varsa, oraya giderek gereken hücre tipine dönüşür ve hasarı onarırlar. Kalp krizi...
  5. Kordon kanı nasıl alınır?

Kordon kanı nasıl alınır?

Bebeğin göbek kordonu plasenta (bebeğin eşi) aracılığıyla anne ve bebek arasında kan yani besin ve oksijen alış verişini sağlar. Doğumdan sonra bebeğin göbek kordonu kesilir ve göbek kordonunun kalan kısmı ile plasenta dışarıya kendiliğinden yarım saat içerisinde atılır. Bebeğin göbek kordonu kesildiken sonra kordon içerisinde kalan kana kordon kanı diyoruz, bu kanı özel yöntemlerle alıp...

Sayfayı Paylaş