gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ehliyet sınavlarında nasıl değişiklikler yapıldı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ehliyet sınavlarında değişiklik yapılmış diye duydum.Yakında ben de ehliyet kursuna yazılacam acaba ne tür değişiklikler oldu yazarmısınız ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ehliyet sınavlarında yeni sistemde, soru sayısı ve sınav süresi azaltılıyor, bir yıl içinde yapılan sınav sayısı ise artırılıyor.Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı değişikliğe göre B sınıfı ehliyet sınavlarında 120 olan soru sayısı 60’a düşürüldü, sınav süresi de 150'den 75 dakikaya indirildi.
    Yapılan bu değişikliğe göre Yeni uygulamada trafik sınavında 50 olan soru sayısı 25’e,motor sınavındaki 40 olan soru sayısı 20’ye ve ilk yardım sınavında 30 olan soru sayısı da 15’e indiriliyor.Ayrıca yılda 6 kez yapılan sınavlar değişiklikle beraber 7'ye çıkarıldı.Bu Yeni Uygulama sınavı ise yazılı sınav sonuçları açıklandıktan sonraki ilk haftanın sonunda yapılması bekleniyor.

ehliyet sınavlarında nasıl değişiklikler yapıldı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ehliyet sınavı

ehliyet sınavı

ehliyet duasi ehliyet sınavı zormu almanyada sinav sorulari almanyada sinavi sinav sorulari almanya melekler temmuzda ehliyet alacak olan varmı bn yeni kursa yazıldım ya da daha önce almış olan varsa yazsın lütfen kolaymı zormu bnce bni biraz motor zorluyacakmış gbi geliooo :angel:
  2. 2012 Ehliyet Sınav Soruları

2012 Ehliyet Sınav Soruları

2012 Ehliyet Sınav Soruları lazım bana lütfen yardımcı olun.
  3. Karnelerde Değişiklikler Yapıldı 2013

Karnelerde Değişiklikler Yapıldı 2013

Bu konu; Karnelerde Değişiklikler 2013 haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Şubat tatiline girmemize az bir zaman kala, MEB yaptığı bir duyuruyla karnelerdeki değişikliklerden bahsetti. Eskiden beri tek tip olarak basılan karneler, artık ilk ve ortaöğretim olmak üzere iki tip olarak basılacak. İşte haberin detayları... Daha önce karnelerde yer almayan İstiklal Marşı...
  4. 2014 Yeni Ehliyetlerdeki Değişiklikler!

2014 Yeni Ehliyetlerdeki Değişiklikler!

yeni ehliyet, 2014 yeni ehliyet, ehliyetlerdeki değişiklikler Sevgili melekler, yapılan yeni düzenlemelere göre ehliyetlerin şekli de, alınış ve kullanım şartları da değişiyor. Buna göre AB ile uyumlu hale getirilmeye çalışılan 2014 yeni ehliyet düzenlemesi yasa tasarısında yer alan değişiklikler şöyle sıralanıyor... İçişleri Bakanlığı ‘Karayolları Trafik Yönetmeliği’ önemli...
  5. Otomatik vites ehliyet için değişiklik var mı?

Otomatik vites ehliyet için değişiklik var mı?

Sürücü kursları yönetmeliğinde yapılan değişikliklerden biri otomatik vitesli araç kullanımıyla ilgili oldu. Yönetmelik 5 Aralık 2015 tarihinde yayınlandı ve 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yeni sınav sistemiyle birlikte UYGULANACAK! Adaylar açısında güzel bir haber oldu. Adaylar sınavlarda manuel vites araç kullanmak zorundaydı ve sınavlarda çok zorlanmaktaydı. Sınavdan başarılı olan aday...

Sayfayı Paylaş