gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Ekstazi Durumu

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Hastanın kendisini neşeli, huzurlu, son derece sakin ve mutlu hissettiği ekstatik bir ruhsal durumdur. Azizlerin ve mistiklerin hayatlarında dinsel ekstazi durumları konusunda belgeler vardır. Psikiyatride, şizofrenik bir durum ile manikdepressif hastalıkta beliren bir ruhsal değişim arasında ayrım yapmak bazan güçtür. Ses veya görüntü hallüsinasyonlarına karşı tepki olan ekstazi çoğunlukla şizofrenik kökenlidir. Hastanın eroin veya LSD gibi ilaçları kullanıp kullanmadığı da ekstazi durumlarının tanısında araştırılmalıdır.

Ekstazi Durumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Grup Hepsi - Dur Dur

Grup Hepsi - Dur Dur

Dur dur yavaş ol biraz Çekil geri dur biraz Evet seçtiğim sensin Hedefe kilitlendim, belki harika olur Elin tenimi bulur Yok yok o kadar değil Sınırı zorlama Dur dur daha değil dur dur Sana olan aşkım herkesi kudurtur Önce beni anla olacak zamanla Bu sözüme sevinip,şımarıp,fazla yayma Şimdi sokulda anlat Biraz kendini parlat Yok yok o kadar değil Sınırı zorlama Gördün hiçte zor değil Olur...
  2. Emrah - Dura Dura

Emrah - Dura Dura

Kaçma benden bu kadar, nereye kadar Hasret seni yakalar beni yaralar ah Bi tutsam elinden ah, gitsem sonuna kadar Senden başka kimim var, bak herşeyim var Sorma sevdan ne kadar nereye kadar ah Bi gelsen ardımdan, gitsek ölümüne kadar Yanıyorum ya habibi, bana senden fayda yok Yolla şu tabibi, yüreğimde derman yok Birgör şu halimi, bana aşktan hayır yok Yolla şu katibi gözlerimde ferman yok...
  3. parasal durum

parasal durum

handanca neolur banada bak parasal durumum neolacak bide genel olarak baktırmak istiyorum
  4. Durum bilgisi

Durum bilgisi

Ben diyorum ki hani yanda biryerlerde meşgul, dışarda, çevrim dışı , çevrim içi .. gibi durum bilgileri olsa mesela olmaz mı ... sitede oldugunu bildiğimiz halde bazılarına ulaşamadıkmı o kişi meşgulse durumunu meşgul yapsa falan .. Öyle bir imkan olurmu acaba ?
  5. Dur GİTME !!!

Dur GİTME !!!

Yani tamamen olmayacak mısın.. Gözlerine baktığımda hüznümü bir nebze dindiren ışığı kapatacakmısın. Yada varlığına inandığım odalarım boşmu kalacak.. Ellerimi tutmalıydın evet..Tutma anını yaşamalıydık ama şimdi Onun hayali bile mi olmayacak avuç içlerimde.. Avuç içlerimde terleyen bir yokluğun sızlarken Yani şimdi avuçlarımda mı kanayacak yüreğim gibi. Yangınların...

Sayfayı Paylaş