gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Elif Şafak /Aşk romanını hala okumadınız mı?

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

elif şafak aşk online oku online roman oku aşk romanları elif safak ask şafak kitabını [FONT=´Arial´][​IMG][/FONT]

[FONT=´Arial´]Yok Yok bu kitap o bildiğiniz aşkları anlatmıyor.[/FONT]

[FONT=´Arial´]Aşk, iyi bir roman olmanın ötesinde tasavvufla ilişkisi, tasavvuf felsefesi hakkında bir ön okuma işlevi de görüyor. Kitapta Mevlana ile Şems´in aşkının uhrevi mi dünyevi mi tartışmalarını da bambaşka bir boyuta çekiyor. Yüzyıllar boyu haksızlığa uğrayan Şems´i daha yakından tanımamızı sağlıyor. [/FONT]

[FONT=´Arial´]Bundan 800 yıl önce Mevlana, "Aşk şeriatı bütün dinlerden ayrıdır.Âşıkların şeriatı da Allah´tır, mezhebi de" dese de hâlâ birçokları için şeriat kesilen parmaklar, taşlanan kadınlardır. Elif Şafak bizlere bu romanı sayesinde şeriatın kural, yol, mezhep anlamına geldiğini de hatırlattı. [/FONT]

[FONT=´Arial´]Ancak, kitabın içinde Aşk Şeriatı´nda yer alan 40 kural tasavvuf felsefesinden beslense de tamamen Elif Şafak´ın hayalgücünün ürünü. Bu arada kitapta ismi geçen Benim için ise kurallardan çok Ella´nın birey olma savaşını kazanması önemli. Sahip olduğumuz değerleri hatırlatan bu kucaklayıcı romanı hâlâ okumadınızsa mutlaka okuyun, eminim seveceksiniz...[/FONT]

[FONT=´Arial´]Bu arada birde NOT:[/FONT]
    [FONT=´Arial´][​IMG]

[FONT=´Verdana´]Yayımlanışından beri çok satanlar listesinin bir numarasına oturan Elif Şafak’ın son romanı Aşk’la ilgili ilginç bir gelişme var. Daha önce haberleri çıkmıştı, belki görmüşsünüzdür. Aşk’ın kapak rengi pembeydi. Bazı erkek okurlar pembe renkli bir kitabı umuma açık yerlerde, toplu taşıma araçlarında falan okumaktan utandıklarını dile getirmişlerdi. Eskiden sol içerikli kitaplarda olduğu gibi kapağı görünmesin diye gazeteyle kaplayarak yanlarında taşıyorlarmış romanı.

Şimdi beyler rahat okusun diye siyah renklide satılıyor:)
    [/FONT]
    [/FONT]

Son düzenleme: 9 Şubat 2010
  2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    evet biliyorum bunu ama ilk 5 sayfasını okumusumdur acıkcası :D

3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ben okumak istiyorum cok güzel şeyler söyleniyor zaten mevlana aşkı varsa tamamdır.

4. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunu okuyorum ortalarındayım çok güzel tavsiye ederim:D

5. kalem&yaprak

kalem&yaprak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    okumadım ama okumak istiyorum en kısa zamanda

6. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Çok güzel kaynaklardan yazmış Elif Şafak..
    Bölüm Bölüm başka mekanlarda oluyor..
    Romanı bugün bitirdim. Ellanın kendini yenmesinden çok Mesnevinin Şems olan aşkı çok etkiledi.
    Evini herşeyini itti eliyle.
    Hele o semazene nasıl karar verip bunu inananlara Kabul ettirmeleride ilginç..
    Şairliğe karşı olan Mevlananın nerden bilsin karşısına çıkan bu dostunun etkisiyle duygularını şiirlere dökeceği.
    Kalemine, yüreğine ve emeğine sağlık ELİF ŞAFAK.
    Her sayfasını heyecanla okudum.
    40 Kuralın hepsinde kendimi buldum..

7. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Bende okuyacagim allahin izini ile, siparis edecegiz :)

8. çatlak

çatlak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    okumak isterim

9. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

süper bir kitaptı kesinlikle okuyun,zaten elinize aldığınızda bırakamayacaksınız.
    ayrıca ahmet ümit bab-ı esrarı da öneririm...

10. Misafir

Misafir Forum Okuru

Şuanda, Tarık Buğra'nın, Küçük Ağa adlı kitabını okuyorum, bitmek üzere, bitince Eliş Şafak'ın ''AŞK'' kitabına başlamak için almıştım ama çok sevdiğim bir arkadaşım okumak için ödünç aldı :D Yani bu kitabı okumak için onun bitirmesini bekliyecem ve onu beklerkende başka kitaba geçecem :D Buda şu demek oluyor ki bir başka kitap faslı sonra bu kitabı okumaya başlıyacağım :)

Okuyanlar çok beğenmiş, ciddi anlamda güzel bir kitaba benziyor, ben henüz okumadan, aldığım tavsiyeler üzerine, okumanızı öneririm:)

11. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Ben bu kitabı okudum ve bittiğinde resmen ağladım :)Yanlış anlamayın kitap bittiği için ağladım çünkü kitap insanı o kadar bağlıyor ki kendisine kopmak çok zor oluyor :):uhu:

12. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

slm arkadaslar

slm benım 6 aylık bı oglum var emzırıyorum 5 ayda adet oldum suan adetım 4 gun gectı ınsallah hamıle degılımdır emzırıyorum ama ek gıdada verıyorum sezeryanla dogum yaptım gebelık testı yaptım negatıf cıktı ılk hamılelıgımde 3 gun gectı yaptım pozıtıfcıkmıstı bunda negetıf cıktı emzırdıgım ıcın duzensızlık olurmu yoksa hamılemıyım lutfen bı cevap yazın cok kotuyum

13. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Elif şafak, dinsel ögeleri laik bir açıdan değerlendiren, onları bir kültür mirası olarak kabul eden, bu yönüyle Tanpınar'ın izinde olduğuna hiç şüphe olmayan bir yazarımız..
    Ben "AŞK" kitabını okudum.. O kadar güzel bir anlatımı vardı ki anlatamam.. :)

14. yarennnnnnn

yarennnnnnn Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok beğenilen bir kitap diye duydum almayı düşünüyorum ...teşekkürler paylaşım için ....

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kesinlikle tavsiye ediyorum mükemmel ötesi bir kitap :)

Elif Şafak /Aşk romanını hala okumadınız mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşkın halleri

Aşkın halleri

Aşkın kaç türü olabilir, aşkta neler olabilir, işte güzel bir resim açıklamalı aşkın halleri.....
  2. Elif Güvendik   Aşk Nağmeleri (2009)

Elif Güvendik Aşk Nağmeleri (2009)

Genç ve güzel sanatçı Elif Güvendik çok yakında yepyeni albümüyle müzikseverlerle buluşuyor sanatçının albüm tanıtımıyla ilgili sizler için detaylı bilgilere geçiyor ve sanatçıya Meleklermekani.com olarakta başarılar diliyorum Yaklaşık 7 yıl “Elifnağme” isimli televizyon programının sunucusu ve yapımcısı olan, ekranların sevilen yüzü ELİF GÜVENDİK, “AŞKNAĞMELERİ” isimli ilk albümüyle müzik...
  3. Elif Şafak Kimdir, Resimleri

Elif Şafak Kimdir, Resimleri

Elif Şafak Kimdir, Resimleri var mı sitenizde varsa bana konularının linkini atın kızlar
  4. Elif Şafak Şemspare Kitabı hakkında bilgi verir misiniz?

Elif Şafak Şemspare Kitabı hakkında bilgi verir misiniz?

Selam kızlar sizden Elif Şafak'ın yeni kitabı olan Şemspare hakkında bana bilgi vermenizi rica ediyorum hoş Elif Şafak'ın bütün kitapları okunmaya değer ama biraz bilgi sahibi olmadan da kitabı almak istemiyorum:)
  5. 2012 Şemspare Kitabı Elif Şafak tanıtımı

2012 Şemspare Kitabı Elif Şafak tanıtımı

Merhaba arkadaşlar ben Elif Şafak'ın hemen hemen her kitabını severek okudum özellikle de Aşk kitabını ve yeni kitabı olan 2012 Şemspare Kitabını da merak ediyorum bana mümkünse 2012 Şemspare Kitabının tanıtımı hakkında azcık bilgi verir misiniz:)

Sayfayı Paylaş