gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

En iyi kahve dışkıdan yapılıyormuş

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

kahve en iyi kahve çekirdeği Hayatım boyunca bir kez bile olsun kahve içmedim içmemde.Hem ciddi bir alerjim var kahveye karşı hemde sevmiyorum kokusu ve tadı çok kötü geliyor bana.Ama kahve tutkunları o akdar çok ki saymakla bitmez.Kahve tutkunları size kötü bir haberim var:Dİşte buyrun...
    Kopi Luwak" adı verilen ve 100 gramı 75 dolara satılan kahve, Endonezya´daki adalarda yaşayan ve memeli bir hayvan olan Paradoxurus´un yediği kahve çekirdeklerinin daha

sonra dışkısından toplanmasıyla elde ediliyor.
    Sumatra ve Java ve Sulawesi'nin gibi çevre adalarda yaşayan ve kahve üreticileri tarafından beslenen Paradoxurus adlı etobur memeli, kahve ağaçlarındaki en kaliteli çekirdekleri yiyor. Çekirdekler hayvanın midesindeki enzimlerin etkisiyle bir tür fermantasyona uğruyor, ancak hiçbir şekilde erimiyor. Bu kahve çekirdekleri daha sonra dışkı yoluyla dışarı atılıyor.

Kahve üreticileri de Paradoxurus´un dışkısından bu çekirdekleri toplayarak dünyanın en pahalı kahvesini üretiyor. Uzmanlar, kahvenin kalitesini artıran önemli faktörün Paradoxurus´un midesindeki enzimler olduğunu belirtiyor.
    Zaten içmiyorum bu saatten sonra öldürseler de içmem:D:D:D

2. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Benimde tansiyonumu düşürüyor.. Seve seve içemiyorum yani... İyikide içmemişim bolca hahaha

Bilgin için teşekür ediyorummm...:)

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Yahu buldunuzda mı işmiyorsunuz alla alla 50 sterline satıyorlar yani fincanı 105 tl artı tr de yok ingilizler bayılıyor bunu içmeye sıra bekliyor hanfendi iyiki içmemişim diyor yaa :puha:

4. iremeyra

iremeyra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayy berbat ben kahve içmem zaten tercih etmiyorum yani:D:D bilgi için teşekkürler bende senin gibi kahveden aşırı derecede nefret ederim

5. DreamerDoll

DreamerDoll Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    içemicem sanırım artık :D

6. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    kahveyi severimde içerimde hemde eminönündeki mehmet efendiden alıyorum taze oluyo
    artık her yedigimiz zaten hep nasıl ve ne şekilde yapıldıgını bile bilmiyoruz

7. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    buldunda içmiomuş bıde begenmıo:D şuna bak eheuehuhu ııkı burdakı kahveler öle deıll öğğ böğğğ yoksa....

8. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    ııyyyy iğrenç bilmiyolar mı acaba neyden yapıldığını da o kadar çok içiyolar ne miğde var adamlarda....:) afiyet olsun diyelim biz yine de :)

9. zeeyno

zeeyno Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet canım Urfa ya özgüdür, ve adıda mırradır.

10. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ben tam bir kahve tutkunuyum merak ettim açıkcası okadar kıymetli kahve nasılmış :D

11. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Allahtan uzun bir süredir kahve içmiyorum yoksa bu dışkı olayı gelirdi aklıma içmek istesemde içemezdim sanırım:D

12. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bizlerin içtiği kahvelerden çok daha farklı bu kahve arkadaşlar. O kahveyi tüketenler biliyor nerden nasıl geldiğini, merak etmeyin siz :D:D Adamlar biliyor ve lezzetine o kadar para veriyor :) Sizlerde ''aman kahve içmiyordum, içemem'' gibi konuşuyorsunuz :D İçmeyin siz, getiin ben içerim :D Delisiniz siz mis gibi kahve içilmez mi bee, her çeşidini içerim vallaa :A:A

Dip not: Haberi detaylarıyla okuyun, kahve dışkıdan yapılmıyor, kahvenin o çeşidi dışkıdanmış ve o dışkıdan olan kahvede bizlerin tükettiğinden çok çok pahalıymış :D:D

13. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Iyyy millete ne mide var be :D

En iyi kahve dışkıdan yapılıyormuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dışkı

Dışkı

Güçlükle elde edilen rızka, terbiye ve eğitime yatkın olmayan kimseye, ıslahı zor organizasyonlara; zorla menfaat elde etemeye delalet eder.Dibekte bir sey dövdügünü gören evlenir.
  2. Kahve Telvesi Bahçeye İyi Geliyor...

Kahve Telvesi Bahçeye İyi Geliyor...

Kahveyi pişirdikten sonra kalan telvesi ya da espresso artıkları bahçeler için iyi bir besin maddesi. Aslında kahve asidik bir yapıya sahip olduğu için bahçelerde uygun olmayabilir ancak pişirme süreci içerisinde bu asidite kayboluyor ve kahve nötrleşiyor. Asıl önemli olan kahvenin içerdiği organik maddeler. Yapılan bir araştırmada kahvede %4 Azot, %1 fosfor ve % 3 potasyum var. Bunlar bitki...
  3. Kedi dışkısından kahve

Kedi dışkısından kahve

misk kedisi kopi luwak paradoxurus luwak Evet..!! Artıları çokmuş katkıları çokmuş bulunması zor üretilmesi de bir o kadar ilginç iğrenç akıl almaz kimine göre kokoreç kadar temiz ve sağlıklı :dil: kahve türü.. Allahım Yarabbim..!!! Ayrıca dünyanın en pahalı kahvesiymiş.. Bir yaşımadaha girdim..:shootout: Full bilgi ve detay En pahalı kahve kedi dışkısından Endonezya adalarında yaşayan...
  4. İyi Kahve Böyle Anlaşılır.

İyi Kahve Böyle Anlaşılır.

İyi kahve nasıl anlaşılır? Evet hanımlar bir tahmin yürütün önce bakalım tutcak mı :D Bunun için, soğuk suyla dolu bir bardağa 1 tatlı kaşığı kahve boşaltın. İyi kahvenin tozu suyun yüzünde bulunur ve çok az renk verir, içinde yabancı madde bulunan kahve ise hemen dibe çöker ve suyu boyar. Evet böyle anlaşılır :)
  5. Kahve Karaciğer Yağlanmasına İyi Geliyor!

Kahve Karaciğer Yağlanmasına İyi Geliyor!

kahvenin faydaları, karaciğer yağlanması, kahvenin yararları Sevgili melekler, tüm dünyada hızla artan sağlık sorunlarından birisi karaciğer yağlanması. Obezite, diyabet ve kalp damar hastalıklarıyla yakından ilişkili olan karaciğer yağlanmasında ne yazıkki henüz etkin bir tedavi yöntemi bulunmuyor. Ancak alınacak bazı tedbirler bu sorunla mücadelede son derece etkili. İşte o tedbirlerden...

Sayfayı Paylaş