gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Erkek Kuşlara Hangi İsimler Verilir?

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bu konu erkek kuş isimlerine yer vermektedir. Birçok kişi evde bir can yoldaşı olsun diye farklı cinsler de kuş alıyor. Kanarya, muhabbet kuşu, papağan yada hint bülbülü gibi beslemek için siz de bir kuş aldıysanız ve halen ona isim vermekte zorlanıyorsanız sizlere bazı önerilerim olacak:)

Eşim benim için de bir süpriz yaparak jako cinsi papağan aldığın da isim konusun da çok kararsız kalmıştım. Birkaç isim arasında onun için en uygun ismin "Paşa"olacağına karar vererek papağanıma paşa ismini verdim.

Öncelikle kuşlara isim verirken çok uzun olmamasına dikkat edin. Kolay isimler verirseniz oda ismine daha çabuk alışacak ve telafuzuda kolay olacaktır. Kuşunuz eğer erkekse ve ona isim arıyorsanız sizler için paylaştığım bu isimlerin yardımcı olacağını ümit ediyorum.

Kendiniz için anlamlı isimler de verebilirsiniz. Kuşlara en çok verilen ve yakışan isimler listesini sizler için paylaşıyorum.

1 maviş
    2 boncuk
    3 çapkın
    4 fıstık
    5 limon
    6 paşa
    7 aşkım
    8 ciciş
    9 can
    10 şeker
    11 bulut
    12 çiko
    13 bıcırık
    14 çıtır
    15 pamuk
    16 şaşkın
    17 bıcır
    18 cancan
    19 şımarık
    20 cicikuş
    21 şakir
    22 efe
    23 yeşim
    24 maşuk
    25 yakup
    26 badem
    27 biber
    28 cafer
    29 cici
    30 fındık
    31 aliş
    32 bıdık
    33 charlie
    34 kaçak
    35 miski
    36 paytak
    37 tarçın
    38 afacan
    39 altuni-sülün
    40 çakır
    41 keŞa
    42 pıtır
    43 pıtırcık
    44 yeşil
    45 cankuş
    46 capkın
    47 çirkin
    48 deniz
    49 gÜvercİn
    50 hector

Erkek Kuşlara Hangi İsimler Verilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hangi durumlarda fidye verilir?

hangi durumlarda fidye verilir?

fidye hangi durumlarda verilir Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa tutulmuş, aşırı derecede düşkün ve zayıflığından dolayı oruç tutamayan kimseler farz ve vacip olan oruç borçlarından her gün için bir fidye verirler. Bir fidye bir fıtır sadakasıdır. Fidyelerin tamamı bir fakire verilebileceği gibi, başka başka fakirlerede verilebilir. Buna da gücü yetmeyenler Allah'tan af ve mağfiret dilerler
  2. Muhabbet kuşu isimleri

Muhabbet kuşu isimleri

Yeni bir Muhabbet kuşu satın aldım ve kendisine verebileceğim isimler arıyorum, bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler.
  3. Kuş İsimleri, Muhabbet Kuşu İsimleri isteyenler buraya

Kuş İsimleri, Muhabbet Kuşu İsimleri isteyenler buraya

Evcil Kuş İsimleri Dişi kuş isimleri, Erkek kuş isimleri Kuş İsimleri Muhabbet Kuşu İsimleri Merhaba Sevgili Melek'ler ve benim gibi muhabbet kuşu seven tüm ziyaretçi misafirler, siz de bir muhabbet kuşu almayı düşünüyor ve ismini ne katacağım diye fikir arıyorsanız, bu yazımızda sizlere muhabbet kuşu isimleri örnekleri sunuyoruz. aslı aşkim bovans büdü ciciş cingöz...
  4. boşanmalarda erkek çocuk velayeti hangi tarafa verilir

boşanmalarda erkek çocuk velayeti hangi tarafa verilir

Selamlar herkese. Sorum şu; erkeke çocuğun velayeti boşanma durumunda anneyemi babaya mı verilir ? Bunun bir kuralı var mı ?
  5. Hangi maldan zekat verilir?

Hangi maldan zekat verilir?

Zekâtın hangi maldan verileceğini birçok müslüman bilmemektedir. Zekât olarak verilecek mallar yerine, bunların kıymetlerini de vermek caizdir. Kıymet denilince, altın ve gümüş anlaşılır, başka mal, çek, senet, para veya döviz anlaşılmaz. Çünkü eşyanın kıymeti altın ve gümüş ile anlaşılır. (Keşfi rümuz-i gurer) Fülus [bakır] paraların kıymetleri nisabı bulunca zekât olarak, bu fülusun...

Sayfayı Paylaş