gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Erzurumlu Emrah - Bu Meral Bakışın Ey Per-i Suret

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Bu meral bakışın ey per-i suret Çok açtı bağrımda yara gözlerin Bilmem huri midir yoksa ki afet
    Yakar baktığını nara gözlerin gözlerin

Dilden işvelenip mestane süzer
    Gamzelerin oku bağrımda gezer
    Bir kez iltifatla eylese nazar
    Olur şu gönlüme çare gözlerin gözlerin

Emrah'ı alemde bikarar ettin
    O nihan aşkını aşikar ettin
    Aklımı fikrimi tar ü mar ettin
    Fitne bakışları kara gözlerin gözlerin

Erzurumlu Emrah - Bu Meral Bakışın Ey Per-i Suret konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurumlu Emrah - Suz-i Hicranınla

Erzurumlu Emrah - Suz-i Hicranınla

Suz-i hicranınla boyanmış gönül Bir katre lalinden içse kanar da Eğer yanmaz isen bu nar-ı aşka Şu ah u vahımdan kalbini yar da Ben feda etmişken can ile teni Sen uyup ağyara terk ettin beni Ey gonca dehanım el kınar seni Bülbül yuvasında olsa kanarya Emrah sana yeter hayal-i vuslat Hayal ile budur gönül meserret Gülüm sağolsun da etmesin ülfet Elbet rahme gelip birgün anar ya
  2. Erzurumlu Emrah - Kerem Kıl Ey Saki (Gitti)

Erzurumlu Emrah - Kerem Kıl Ey Saki (Gitti)

Kerem kıl ey saki yüz verme bana Gönül o yüzlerden fariğdi gitti Sevda illetinden açma söz bana O illet bana bir nar idi gitti Evvelden gül gübü olurdum handan Şimdi bülbül gibi kalmışım giryan Ya nice ağlayıp etmeyim efgan Yarim sadakatli yar idi gitti Gözlerim yarin muvafık ismi Hüsnüne düşmüştür mutabık ismi Ne zaman okunsa bir aşık ismi Derler ki Emrah var idi gitti
  3. Erzurumlu Emrah - Kaldı (Visal-i Cananı Saldım)

Erzurumlu Emrah - Kaldı (Visal-i Cananı Saldım)

Visal-i cananı saldım gümandan Ne dildarım kaldı ne zarım kaldı Muhabbet riştesin kestim cihandan Ne ağyanm kaldı ne yarim kaldı Nar-ı aşka saldım ahir ben beni Ateşlere yandı akıl hirmeni Harabe yüz tuttu gönül gülşeni Ne gülzarım kaldı ne harım kaldı Bir yere cem oldu aşk ile sevda Emrah'ı ettiler aleme rüsva Akıl sermayesin ettiler yağma Ne efkarım kaldı ne varım kaldı
  4. Erzurumlu Emrah - Biz Tarik-i Aşkın Aşıklarıyız

Erzurumlu Emrah - Biz Tarik-i Aşkın Aşıklarıyız

Biz tarik-i aşkın aşıklarıyız Baş ü can vermişiz canan bizimdir Ne gamdan kaçarsın divane gönül Kaşane bizimdir mihman bizimdir Bu nükte yetmez mi arife kafi Sırra mahrem olan eylemez lafı Çık aradan sufi değilsen safi Tekke-i aşk içre devran bizimdir Emrah bu makamda olandır veli Hakk'a yakın halka görünür deli Elbet hata bizde demişiz beli Yazılan ahd ile peyman bizimdir
  5. Erzurumlu Emrah - Bilmez (Surette Mevla'ya)

Erzurumlu Emrah - Bilmez (Surette Mevla'ya)

Surette Mevla'ya aşık olanlar Surette kakül-i Leyla'yı bilmez Arayıp dünyada Hakk'ı bulanlar Değil kim dünyayı ukbayı bilmez Devlet-i dehr içre olanlar mesrur Derunu harabdır birun ma'mur Safi dil olmayan sofi-i mağrur Çektiği gussa-i esmayı bilmez Emrahi akıbet olursun fani Tutalım ki oldun Yusuf'u sani İsbat-ı Hak edüb nefsini tanı Nefsini bilmeyen Mevla'yı bilmez

Sayfayı Paylaş