gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

eşinden gizli para biriktiren var mı?

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

eşimize nasıl davranmalıyız Sizce evliliklerde kadının eşinden gizli yada aşikar ama kendine özel bir bütçesi olmalı mı? Sizler kötü günler için nasıl tedbir alıyorsunuz bir kenara 3-5 kuruş koyuyor musunuz?

Benim annemin her zaman gizli bir bütçesi olmuştur.:)

Eşime güveniyorum gizli bütçe mi olurmuş diye düşünmeyin bence. Öyle bir zamandayız ki.. Her kadının kimsenin bilmediği bir parası olmalı diye düşünüyorum ben. İnsanın başına herşey gelebilir ve tek başına kalabilir. Sadece kendini garanti altına almak için gizli biriktirilmeli..
    Kızlar içinde bulunduğumuz krizi ekonomik şartları biliyorsunuz
    Bu devirde kazandığımızı yemek günümüzü gün etme lüksümüz yok
    Eşimize babamıza güvensek bile ekonomiye güven yok
    Nice zenginler iflas etti intihar etti ne yuvalar yıkıldı
    Herkes kendince tedbirini almak zorunda...

Son düzenleme: 1 Şubat 2010
  2. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    canım haklısın da aldıgımız maas gunu geldıgınde ortaya yatırılıyo ve gıderler paylasılıyo boyle olunca para bırıktırmek bıraz zor evet dogru kımseye guvenılmez belkı ama bana dogru gelmıyo ısın dogrusu bılmıyorum belkı oyle alısmadım ondan da oyle düsünüyor olabılırım

3. çatlak

çatlak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kendini garantiye almak için biriktirilmeli ben biriktirmem ondan gizli olması rahatsız eder beni ama dünya hali diyenlere saygı duyuyorum

4. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşımdan biliyorum ,( halende uygular) biriktirdiği paralarını, evin ekstradan bir şeyi çıkarsa işte bir akrabadan aldım elimiz bollaşınca veririz diye ortaya koyar , iş yapıldıktan 1-2 gün sonrada , falanca parasını istedi bey diye taciz eder eşini hahaha

5. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    aslında dogru ama bıde su var hanı olduda farkettı dıyelım esımız hanı erkekler yanlıs dusunur bak benden para saklamıs dıye yanı anlamazlar kı zor gunler ıcın dıye.eger maastan kalan olsa yanı suan borclu olmasak ben her ay atarım zaten kenara zor gunler ıcın ama onun da haberı olur yanı

6. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle ama kesinlikle bir kadının köşede birikimi olmalı evet.
    Gizli olmasına gerek yok, açık seçik de olabilir ama olmalı.
    Hayatta başımıza ne geleceğini asla bilemeyiz.

7. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Annemin bi arkadaşı karı koca memurlar Birikimi kocanın adına yapmışlar çünkü iyi giden güven veren bi evlilikleri var
    2 Hafta önce kaza geçirdiler adamın durumu ağır yoğun bakımda
    Kadınsa ayakta tedavi gördü eşinin başında
    Tabi herşey parayla oluyor ama kadın eşiyle yaptığı bankada ki birikime ulaşamıyor
    Çünkü eşinin imzası gerek
    Arabayı satmak istedi dolandırıcıya kaptırdı
    Şimdi dosttan arkadaştan borç toplamaya çalışıyor
    İşte bunu anlatmaya çalışıyordum
    Hayatta hiçbişeyin garantisi yok
    Eşiniz çok güvenilir olabilir. Hayat müşterek olabilir
    Ama birinize bişey olduğunda diğeri ortada kalıyor

8. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın kesınlıkle ama ıste alıskanlık yapmak gerek yada dusunup hemen harekete gecmek gerek kotu bısey degıl tabıkı kendımız ıcın hersey

9. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse fesatlığından yada art niyetinden eşinden para gizlemiyor
    Hayat yada eşin sunduğu şartlar kadını buna zorluyor

10. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Valla biriktirilmesi gerek bence :)

11. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    bence eş bilmeli..ondan gizli bişey yapılmamalı..

12. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    bencede biriktirmeli bazenbende biriktiriyorum ama dayanamayıp söylyorum hatta veriyorum eşiminde hiçbir şikayeti yok doğrusu hoşuna bile gidiyo çünkü birikimlerim genelde ona yarıyo

13. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bir arkadaşım var...Öğretmen kendisi..Eşine kartını vermiş.Adam ona harçlık veriyor.Bütün alışverişleri birlikte yapıyorlar.Arkadaşın annesi rahatsızlandı.Annesini doktora götürecek parası yok.Eşinden de alamıyor..Borç verdik...Bu arkadaşın kıyıda köşede 3,5 kuruşu olsa fena mı olurdu.Herşeyi eşin bilmesi gerekmiyor..Ben yeğenime oyuncak alırken eşime mi soracağım yada oyuncak aldım demek zorunda mıyım...Bilmem anlatabiliyor muyum..
    Eşten büyük miktarlarda para saklanması pek mümkün değil zaten...Arttıran pazar harçlıklarından da arttırabilir.

14. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Pelinsuya katiliyorum, evli degilim ama bencede kadinlarin hele de bu zamanda birz olsun par biriktirmeleri gerekiyor....Teyzemden biliyorum o da yapiyor ve bencede cok dogru ileride neyin ne olacagini bilmiyorsunuz bugün sizi seven adam yarin baska kadin icin sizi birakabilir sitede örenkeleri cok dert kösesine yazan bayanlar az degil, cogu ayrilamiyor ve bu durumu kabulleniyor cünki ellerinde avuclarinda hic birsey yok.........

15. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    İşte böyle akıllı kızlara ihtiyacımız var...Amaç kimseyi kandırmak değil kendinigüvence altına almak...Keşke bütün erkekler eşlerine hesap açsa ne güzel olur....

eşinden gizli para biriktiren var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İdeal eş var mı?

İdeal eş var mı?

İdeal eşinizi nasıl bulacaksınız? Eşinizin ya da hayatınızdaki yakışıklının sizin için ideal olduğunu nereden bileceksiniz? İnsanın kendi çabalarıyla ideal eşini bulması olanaklı mı, yoksa bu durum öylesine kendiliğinden mi oluşuveriyor? Aslında sizin de kolayca tahmin edeceğiniz gibi ideal evliliklere nadiren rastlanıyor. Buna karşın evlilik kararını veren herkes, bunun kendisine yeryüzündeki...
  2. ç.kaleli asker eşi olan var mı

ç.kaleli asker eşi olan var mı

ark. insan asker eşi olunca çevre farklı bakıyr bizi anlıyan yokkaslında bizde onlar gibiyiz sadece çok yalnızız ark. dosta ihtyacımız var ama dedimizi ancak yaşayan anlar hani mnasrettin hoca demiş yaa; bana eşekten düşeni getiin karşıma diye aynen öyleee eşim doğudaa inş. vardır benim gibii byyy:melek:
  3. Lozan barış antlaşmaları maddelerinde gizli madde var mı

Lozan barış antlaşmaları maddelerinde gizli madde var mı

Lozan barış antlaşması imzalandığında acaba içinde gizli kalmış bir madde yada maddeler var mıydı ?
  4. Lozan Anlaşmasında Gizli Madde Var mı ?

Lozan Anlaşmasında Gizli Madde Var mı ?

lozan anlaşması gizli madde lozan anlaşması maddelerinde gizli madde Sevgili melekleri bir misafirimizin sorduğu soru üzerine açtığımız bu konuda Lozan Barış anlaşması maddeleri içinde gizli madde var mı sorusunun yanıtını arıyoruz :) Lozan Antlaşmasında bulunan gizli bir maddede "Türkiye Cumhuriyeti 2023 yılına kadar,Petrol ve stratejik önemdeki madenlerini çıkartamaz" diye...
  5. Su Arıtma Cihazı Fiyatları kaç paradır bilen var mı

Su Arıtma Cihazı Fiyatları kaç paradır bilen var mı

sağlıksız bulunan hazır su markaları yüzünden artık su içmeyede tırsıyoruz bunun için bende su arıtma cihazı almak istiyorum sizden de Su Arıtma Cihazı Fiyatları hakkında fiyat listesi rica ediyorum kızlar.

Sayfayı Paylaş