gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ev almak için konut kredisi ile ilgili bilgiler istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Artık kırıp sarıp bir ev almak istiyoruz ama tabi iki yaka bir araya zor geliyor. Şu konut kredileri hakkında beni bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum. İyi günler..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,

Her insan kendine ait bir evinin olmasını ister. Günümüzde alınan kredilerle bu ihtimal ertık eskisi kadar uzak değil. Pek çok insan yeni bir eve sahip olmak yada yatırım için konut kredisi kullanıyor. Ancak konut kredsi alacak pek çok insanın kafasında soru işaretleri var. İşte bu soru işaretlerini kaldıracak konut kredisi hakkında bilmek istediğiniz herşey:

Konut kredisi, konutun teminat altına alınması şartıyla verilen bir tüketici kredisidir. Konut kredisinin vadesi 5 ila 30 yıl arasında değişmektedir.

Türkiye’de uygulanan konut kredilerindeki faiz sabittir. Yani kredinin vadesi boyunca ödenecek kredi taksit tutarı değişmemektedir.

Konut kredisi alınacak konutun %80'ine kadar kullandırılır: yani alacağınız konutun %20'sini peşin öderseniz %80'ine konut kredisi alabilirsiniz.

Konut Kredilerinde banka konutu teminat altına aldığından genellikle kefil aramaz. Ancak geri ödeme zorluğu olduğunda konuta el koyma hakkını saklı tutar.

Konut kredilerinde değişken ve sabit faiz uygulanabilir.

Türkiye’de uygulanan konut kredilerindeki faiz genellikle sabittir. Yani kredinin vadesi boyunca ödenecek kredi taksit tutarı değişmemektedir. Sabit faizli konut kredileri %2 erken ödeme cezasına tabidir.

ev almak için konut kredisi ile ilgili bilgiler istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Konut Kredisi İle Mortgage Arasındaki Farklar

Konut Kredisi İle Mortgage Arasındaki Farklar

Konut kredisi ile mortgage arasında işleyiş olarak pek bir fark yoktur. Ancak ufak tepek farklarda olduğu gerçektir. Bu farklar kısaca şunlardır; a)Konut kredileri 2-5 yıl arasında olmasına rağmen mortgage de bu süre 15-20 hatta 30 seneye kadar uzayabilmektedir. b)Mortgage sisteminde sabit faizli kredi kullanabildiğiniz gibi değişken faizli kredi kullanabilme imkanınız vardır....
  2. Ev ile ilgili pratik bilgiler

Ev ile ilgili pratik bilgiler

evle ilgili pratik bilgiler Mutfak eşyalarının üzerindeki etiket izlerini yok etmek için, üzerlerine mobilya cilası serpip yumuşak bir bezle silin Fırınınıza sinmiş kötü yemek kokuları için; yemek yapmadan önce fırınınızın ortasına yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tava koyun. Fırınınızı birkaç dakika için ısıtın daha sonra soğumaya bırakın. Gömlek yakalarındaki kirleri gidermek...
  3. Vietnam Vizesi Almak İçin Elinizde Bulunması Gereken Belgeler İle İlgili Bilgiler

Vietnam Vizesi Almak İçin Elinizde Bulunması Gereken Belgeler İle İlgili Bilgiler

Vietnam Vizesi İçin Gerekli Belgeler Vietnam Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli İşveren olarak Vietnam Vizesi Sevgili melekler, marjinal bir tatil yapmak isteyenler için açtığımız bu konuda asyanın ilginç yerlerinden biri olan Vietnam'a gitmek isteyenlere Vietnam vizesi için gerekli belgeler hakkında bilgiler vermek istiyoruz... :) Şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak,...
  4. 2012 yılı engelli memur yerleştirmeleri ile ilgili bilgi almak istiyorum

2012 yılı engelli memur yerleştirmeleri ile ilgili bilgi almak istiyorum

Ben sizlerden 2012 engelli memur yerleştirme konusu ile ilgili en son bilgileri haberleri almak istiyorum. Lütfen bana yardım edin..
  5. Banka kredisi ile ev ve araba almak caiz midir?

Banka kredisi ile ev ve araba almak caiz midir?

Zaruret olmasa da, ev nafakadan olduğu için, evi olmayanın kredi ile ev alması caiz olur, fakat zaruretsiz, araba veya ticaret için, kredi çekmemelidir. Dosya masrafı diye bir miktar para alınarak, faizsiz kredi veriliyorsa, böyle verilen krediyi de almak caiz olur. Sual: Her türlü alışverişte, kredi kartı kullanmak caiz midir? CEVAP Kredi kartı kullanmak caizdir. Kredi kartı ile bir malı...

Sayfayı Paylaş