gebe
  1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Evlilikte duygusal zeka testi ...

Konu, 'Testler' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

zeka puanları duygusal testler zeka testi puanları
    Eşinizle aranızda nasıl bir ilişki olduğunu anlamak, birbirinizi ve evliliğinizi yakından tanımak için Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından geliştirilen 'Evlilikte duygusal zeka testi'ni samimi yanıtlamanız yolunda gitmeyen bazı pürüzleri düzeltmenizi sağlar meleklerim. Test sonuçları size profesyonel yardım alıp almamanız gerektiğini de söyleyebilir... :):):)

1. Strese dayanıklıyım.
    2. Alışkanlık esiri değilim.
    3. Eşim için rahatımdan fedakarlık yaparım.
    4. Kendime hakim olurum.
    5. Sevgimi açıkça ifade ederim.
    6. Yeterince iyimserim.
    7. Eşimi çok az eleştiririm.
    8. Eşimi çok az sinirlendiririm.
    9. Eşime güvenirim.
    10. Cinsel mutluluğu önemserim.
    11. Evin düzenli olmasını önemserim.
    12. Birlikte yemek yemek beni çok mutlu eder.
    13. Eşimin morali bozuksa hemen anlarım.
    14. Eşimle göz teması kurarım.
    15. Eşimin iyi davranışlarını takdir ederim.
    16. Sorunlar karşısında olaylara sadece kendim açısından bakmam.
    17. Alışverişte sadece kendi ihtiyacımı düşünmem.
    18. Eşim için riske girebilirim.
    19. Eşimi mutlu görmek beni mutlu eder.
    20. Eşim neşeliyken neşeyi bozacak şeyler yapmamaya dikkat ederim.

Evet şimdi cevaplarınızı puanlayalım meleklerim, bakalım ne çıkacak

Çok Az (1)
    Az (2)
    Sıklıkla (3)
    Her Zaman (4)

DEĞERLENDİRME

0 - 20 Puan= Ortalamanın çok altındasınız. Uzman yardımına ihtiyacınız var.

20 - 40 Puan= Ortalamanın altındasınız daha mutlu olmak için çabalayınız. Evliliğe ilgi, zaman, duygu yatırımı yapınız.

40 - 60 Puan= Evliliğe yatırım yapmayı biraz artırmanız size çok şey kazandıracak.

60-80 Puan= Örnek gösterilecek bir eşsiniz.

NOT : Bu testi her çift önce kendisi için sonra eşinin yerine kendisini koyarak dolduracak. Aynı kişinin test puanlarının ortalaması alınırsa daha gerçekçi sonuçlar ortaya çıkar.

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    60-80 Puan= Örnek gösterilecek bir eşsiniz.
    Anam ben örnek eşmişim....eşimi tebrik ediyorum benim gibi bir eşi olduğu için hahaha

Evlilikte duygusal zeka testi ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İş yerinde duygusal zeka testi

İş yerinde duygusal zeka testi

İş yerinde duygusal zeka testi İşyerindeki duygusal zekanızı belirlemek ister misiniz? Bunun için bir testimiz var. Aşağıdaki 25 soruyu cevaplandırdığınızda, sosyal beceri ve farkındalığınızı ölçmüş olacaksınız. Duygusal zekanızın derecesi hakkında kabaca da olsa, bir fikriniz olmasını istiyorsanız, bu kısa test sizin için faydalı olacaktır. Mümkün olduğunca dürüst davranarak cevap...
  2. Evlilikte Duygusal Zeka Testi

Evlilikte Duygusal Zeka Testi

Not:Evli kişiler bu testi önce kendi bakış açılarıyla ,sonra kendilerini eşlerinin yerine koyarak doldurmalıdır.Aynı kişinin doldurduğu iki ayrı test puanının ortalaması,daha gercekci sonuç verir. AZ :1 SIKLIKLA:2 HER ZAMAN:3 Puan değerindedir... 1.Strese dayanıklıyım. 2.Alışkanlıklarımın esiri degilim. 3.Eşim için rahatımdan fedakarlık yaparım. 4.Kendime hakim olurum. 5.Sevgimi açıkca...
  3. duygusal zeka testi

duygusal zeka testi

DUYGUSAL ZEKA TESTİ 1. Duygularımı tanıyorum. Üzüntümün ve korkumun farkındayım. Üzüldüğüm zaman sinirlendiğimin, korkunca saldırganlaştığımın farkındayım. Evet Bazen Hayır 2. Duygularımı ifade ediyorum. Üzüntümü mizahla veya güçlü görünerek veya olduğu gibi dile getirebiliyorum. Gülüşüm sahte değildir. Evet Bazen Hayır 3....
  4. Duygusal Zeka

Duygusal Zeka

Araştırmacılar her ne kadar duygusal zekanın kalıtımsal olduğunu bulsalar da düzenli ve sistemli bir çalışma ile duygusal zeka öğrenilip, geliştirilebiliyor. Sizlere günlük hayata ve mesleki alanda duygusal zekanızı geliştirebileceğiniz 7 önerimiz var. Öneri 1 : Kendinizi tanıyın. Kim olduğunuzu öğrenin. Duygusal zeka kendinizi tanımanızı şart koşar. Bu o kadar kolay değildir. Bu nedenle biz...
  5. Evlilikte Duygusal Zeka

Evlilikte Duygusal Zeka

Duygusal zeka, kişinin kendi duygularını anlaması, başkalarının duygularına empati beslemesi, ve duygularını yaşamı zenginleştirecek biçimde düzenleyebilmesi yetisidir. Evlilikte Duygusal Zeka: Araştırmacılar, sorunların değil, davranış biçimlerinin hayatı alt üst ettiğini söylüyor. Duygusal zeka işte bu dönemde devreye girerse, başınızın üstündeki kara bulutlar, pembeyle yer değiştirebilir....

Sayfayı Paylaş