gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Ey gönül!

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

ey gönül gönülle ilgili güzel sözler gönülle ilgili sözler
    Ey gönül!
    Anlamayanlar seni üzerler, rahatsız ederler;

hatta seni deli, divane ederler, elini ayağını bağlarlar.

Sen içi tatlı, özlü bir yemişe benzersin,

bu yüzden

seni hep kırarlar…

~ Hz. Mevlana

Ey gönül! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ey gönül!

ey gönül!

Gönlüm, bülbül gibi başla figana, Hâlini açıkla bütün cihana. Aşk ile meşk gizli kalmaz cihanda, Deliye dönmüştün hani ilk anda. Doymayan bir hırsa açtın kucağı, Ne yazık yıkıldı gönül ocağı. Gönül, sana ne söylesem pek azdır, Git aşk kitabına ismini yazdır! Böyle hâlin yoktur dünyada eşi, Gönül, yakmış seni, aşkın ateşi. Yârin, dertlerine deva olmuyor, Tabibin yarana neşter vurmuyor....
  2. gönül

gönül

GÖNÜL GÖNÜL DEDĞİN İPEKTEN ZARİF GÖNÜL EHLİ OLANLAR OLUR ARİF ARİFE GEREKMEZ DOSTLAR TARİF ANLATIR ONLAR MANA YOLLARINI. GÖNÜLÜ MEVLAYA VERENLER GÜLER ONLAR AŞIKLARIN İZİNİ SÜRER GÖZLERİNE KUDRET SÜRMESİ SÜRER ANLATIR ONLAR SIR YOLLARINI. GÖNÜL ÇOK YÜCEDİR KIRMAYA GELMEZ PİR ETEĞİ TUTANLAR KÜFÜRE DÖNMEZ GÖNÜL ERLERİ ÇİĞ LAFI SEVMEZ ANLATIR ONLAR PİŞMENİN YOLLARINI. GÖNÜL MÜCEVHERDİR AŞK...
  3. Emel Müftüoğlu - Gönülden Gönüle

Emel Müftüoğlu - Gönülden Gönüle

Topladım eşyayı vurdum yola Bulamadım yolu vardım sana Gönülden gönüle uçtum nafile Yerin dolmuyor Kucaktan kucaktan düştüm sahile Sesin vurmuyor Dedim kaç kurtarcanın dinezlere dök Çek çıkar kalbini tam yerinden sök Faydasız kirpiğin bağrımda ok Akıl başta gönül aşkta Bana uymuyor
  4. Ey gönül! Yaşadın mı acıyı

Ey gönül! Yaşadın mı acıyı

Ey gönül! Yaşadın mı acıyı Yaşadın mı acıyı, en derinine nakış nakış işleyenini. Yaşadın mı vuslatı yârsız. Kavuşmak ümidini erteledin mi hiç sonsuza. Hiç kabullenmeye çalıştın mı onsuzluğu. Onu ararken kendini kaybettin mi&. Ağladın mı gecelerce gizli saklı yüreğinle. Hiç dost oldun mu acıyla,sırf onun için. Uykusuz kaldın mı bir maşuk uğruna. Peki ya karşılıksız kaldı mı...
  5. Ey Gönül! Yaşadın mı Acıyı ...En Derinine Nakış Nakış İşleyenini..

Ey Gönül! Yaşadın mı Acıyı ...En Derinine Nakış Nakış İşleyenini..

Ey Gönül! Yaşadın mı Acıyı ...En Derinine Nakış Nakış İşleyenini.. Yaşadın mı acıyı en derinine nakış nakış işleyenini. Yaşadın mı vuslatı yârsız. Kavuşmak ümidini erteledin mi hiç sonsuza. Hiç kabullenmeye çalıştın mı onsuzluğu. Onu ararken kendini kaybettin mi&. Ağladın mı gecelerce gizli saklı yüreğinle. Hiç dost oldun mu acıylasırf onun için. Uykusuz kaldın mı bir maşuk...

Sayfayı Paylaş