gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Eyvallah!

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

EYVALLAH! Kabadayının biri çirkef hayatından sıkılır ve gönül huzuruna ermek için bir dergaha gitmeye karar verir.O zaman da adı duyulan Eyvallah Babanın tekkesine varır .Eyvallah Baba tekkesine giren herkezin başına takke ,eline tesbih ,diline eyvallah zikri verirmiş.Bizim kabadayıda oturmuş eyvallah babanın önüne . Eyvallah baba bizim kabadyının da başına takke,eline tesbih ,diline eyvallah zikiri vermiş.
    Rahatlayarak tekkeden çıkan kabadayı birde ne görsün; Kapının önünde kabadayının biri ,başka bir kabadayıyı bıçaklamakta.Bizim ki yardıma koşuyum derken bıçaklayan bırakıp kaçar. Tam bıçağı çıkarırken yeniçeriler gelir ve elinde bıçakla bizimkini görürler,
    -"sen mi bıçakladın?" sorusuna cevabı
    -"eyvallah"der
    bizimle kadıya yürü"derler
    -"eyvallah"der
    Kadının huzuruna varılır.Kadı ne soru sorsa cevap hep "eyvallah"dır
    -"zindana gidiyorsun" denir
    -"eyvallah"der
    karar verilmiştir idam edileceği söylenir
    Kabadayı:
    -"eyvallah"der
    tam idama götürülüp dar ağacına asılcakken gerçek katil ortaya çıkar her şeyi anlatır.
    Kabadayıya artık serbest olduğu söylenir
    cevap yine "eyvallah"dır.
    darağcından kurtulan kabadayı doğru Eyvallah Babanın yanına gider ,huzuruna çıkar ve;
    -"işte tesbih ,işte külah,hadi bana eyvallah"der gider.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Eyvallah!
    emeğine sağlık

Eyvallah! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gülşen - Eyvallah

Gülşen - Eyvallah

amanda pek nazlı pek masum her halin yar benimde çoktandır sende gözüm var amanda pek zormuş kalbini çalmak canım kaçarmı hiç benden en sonunda kandırdım başka bir aşk olsa böyle yanmazdım senden baskasına böyle kul köle olmazdım amanda pek zormuş kalbini çalmak canım kaçarmı hiç benden en sonunda kandırdım biz bu aşka boşunamı düştük sen ne dersen eyvallah böyle candan boşunamı sevdik sen ne...
  2. Cengiz Kurtoğlu - Eyvallah

Cengiz Kurtoğlu - Eyvallah

Yıkılır üstüme sensiz bu şehir Sokaklar dar gelir geceler zindan Bu derdi sadece çekenler bilir Bir garip aşığım halim perişan Bir gün gelir sen de boyun eğersin Aşkı elinde oyun etmişsin Kaderine küsüp çekip gidersin Pişman olup sen de aşk dilenirsin Yanarım yanarım geçen yıllara Giderim yoluma bakmam ardıma Masamda son kadeh gönlümde yara Kadere eyvallah sana elveda Yapışır yakama uzak...
  3. Emirkan - Eyvallah

Emirkan - Eyvallah

Bana kendimi sorma Dün gece kaybettim O yalan aşkını İlk dublede terk ettim Bana kendini sorma Rakıya meze ettim Derdimi tasamı İlk dublede hallettim Zorlama, boşuna ağlama Hayatımı zehrettin Yolunu buldum, seni unuttum Kendimi keşfettim Bi daha olmaz, şakası olmaz Aşkına İllallah Bi daha olmaz, bu bana uymaz Hadi sana eyvallah
  4. Evelallah,Eyvallah,Fesübhanallah anlamı

Evelallah,Eyvallah,Fesübhanallah anlamı

fesubhanallah ne demek evelallah anlamı evelallah ne demek Günlük hayatta karşılaştığımız, Evelallah, Eyvallah, Fesübhanallah, Neuzübillah, Hasbünallah, Maazallah, Maşaallah, Hay Allah, İnşaallah kelimelerinin anlamları nelerdir? Evelallah: "Önce Allah, Allah'ın izniyle" manasına gelir. Eyvallah: "Hakla kabul ettik, haktandır" manasına gelir. Fesübhanallah: Allah her...
  5. Sevda karababa eyvallah

Sevda karababa eyvallah

güvenmek istedim kendime fırsatım vardı olmadı birazcık sahlansam yakıştırılmadı tatmin oldular elden birşey gelirmi kıymet bildiklerim gibi benimde bilinirmi sen haklıydın her zaman annem gibi haksızlığıda koydum bavuluma yanlızlığıda aldım yanıma teşekkür ettim her şey adına gidiyorum gidiyorum ama etmiyorum eyvallah… alıntı

Sayfayı Paylaş