gebe
  1. begonya aslan

begonya aslan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Faktör v leiden mutasyonunu heterozigot olanlar.....

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında begonya aslan tarafından paylaşıldı.

Bukonuyla alkalı olanlar ve bilgi sahibi olanlar lütfen yardım etsin...:cry::cry::cry:

2. geweze

geweze Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    169
    Ödül Puanları:
    43
    canım bende aynısı olmasada başka bi gen mutasyonu var..mthfr mutasyonu var bendede.şu andA hamileyim her gün kan sulandırıcı iğne kullanıyorum.kendim yapıyorum iğnemi korkulcak bi iğne değil..sormak istediğin bişey varsa cevaplayabilirim..

3. daisy_

daisy_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende 2 ay önce düşük yaptım. Bende de faktör 5 leiden ve mthfr a1298c heterozigot çıktı. dr um coraspirin ve folbiol, hamile kaldıktan sonra her gün iğne önerdi bu tedavi ne kadar başarılı olur acaba böyle bir şey yaşayıp da sağlıklı bebek dünyaya getiren var mı arkadaşlar?? bir de inceleme sonucu bebeğin kromozomları normal çıkıp da kendisi ve eşi için kromozom testi istenenler var mı??

Faktör v leiden mutasyonunu heterozigot olanlar..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. V ile başlayan rahatsızlıklar

V ile başlayan rahatsızlıklar

Varis : Damarların büyümesi ve şişmesine varis denir. Çoğunlukla bacağın alt kısımlarında görülür. Nedeni ayakta fazla durmak, şişmanlık, kan damarlarındaki kapakların düzensiz çalışması veya jartiyer kullanmaktır. Belirtileri, deri yüzeyindeki damarlar eğri, büğrü olup şişerler. Deri rengini kaybeder. Akşam saatlerinde de ayak bilekleri şişebilir. Banyodan sonra, aybaşı halinde, sıcak...
  2. V harfi..

V harfi..

V VAGOTOMİ:Vagus sinirinin etkisini ortadan kaldırmak amacıyla dallarından birisinin kesilmesidir. VAGUS:Nervus Vagus onuncu kafa siniridir, kafatasından çıktıktan sonra mide , barsak sisteminin bir kısmına, kalp ve akcigerlere dallar verir.Bu sistemlerin fonksiyonlarında önemli rol oynayan bir sinirdir. VAJEN:Kadın cinsel organı. VAJİNİT:Vajina iltihabı. VAKSIN:Aşı VARİS:Kirli kan taşıyan...
  3. Mutasyonlar (Genetik Bozukluklar)

Mutasyonlar (Genetik Bozukluklar)

Monozomik durum otozomal (vücut kromozomlarında) meydana gelmişse hayatla bağdaşmaz. Buna istisna olarak monozomi G gösterilebilir. Otozomal trizomiler ise çok sıktır. Klasik Down sendromu (mongolizm), Edwards sendromu (trizomi 18), Patau sendromu (trizomi 13) buna iyi bir örnek olabilir. kromozom ANOMALİLERİ I- OTOZOMAL KROMOZOM HASTALIKLARI: A- TRİZOMİK SENDROMLAR : 1. Mongolizm (Down...
  4. Mutasyonlar Zararlı mıdır?

Mutasyonlar Zararlı mıdır?

heterozigot mutasyon nedir Soru : Evrim mutasyonlara bağlı ve çoğu mutasyon zararlı değil midir? Cevap: Hayır, mutasyonların çoğu ne zararlı ne de faydalıdır. Bu kısa cevaptı. Uzun cevap şudur; mutasyonlar nötr (ne zararlı ne de yararlı) olabilirler, çok zararlı ya da çok yararlı olabilirler ve en önemlisi mutasyonların zararlı ya da yararlı olmaları çevreye bağlıdır. Çoğu mutasyon ya nötrdür...
  5. Vine nedir nasıl kullanılır ?

Vine nedir nasıl kullanılır ?

Son günllerde gündeme oturan bir çok kişinin bilmediği vine ile eğlenceli dakikalar yaşamaya ne dersiniz ? Öncelikle vine nedir onu yanıtlayalım.Vine her yaştan kesime hitap eden eğlenceli video ,fotoğraf uygulamasıdır.Nerdeyse twitterda her profilin altında bu vine yazısını görmekteyiz.Konu twitterdan açılmışken hesabınız için kullanabileceğiniz çok şık 2016 twitter kapak resimlerini de...

Sayfayı Paylaş