gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyor ve sizden bir konuda bilgi rica ediyorum. Mümkünse Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi paylaşır mısınız?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Fatiha Suresi Fazileti

Fatiha Suresi Okumanın Yararları

40 gün boyunca, günde 41 kez okursaniz, ağrılarınıza şifa, borç ödemenize yardımcı, görevde yükselme,mal ve parada bereket, düşmana büyük, dosta sevimli gelme gibi etkileri oldugu söylenir.

Bir sahabi, Fatiha suresini okuduğunu söyleyince Peygamber efendimiz buyurdu ki:

''Yemin ederim ki, Allahü teâlâ, ne Tevrat’ta, ne İncil’de, ne Zebur’da, ne de Furkan’da, o surenin benzerini indirmemiştir. O, namazlarda tekrar edilen yedi âyet olup, bana verilen Kur’an-ı azimdendir.''

Peygamberimiz bir hadiste bu önemli gerçeği şöyle anlatıyor:

“Allahu Teâlâ buyurdu ki: Ben namaz suresi olan Fatiha’yı kendimle kulum arasında yarı yarıya paylaştırdım. Yarısı Benim, yarısı da kuluma aittir. Bu vesile ile kulum bütün istediklerine kavuşacaktır.
    Fatiha maddi ve manevi her derde deva, her hastalığa şifa ve her sıkıntıya ilaçtır.

Abdülmelik bin Umeyr’in rivayet ettiği bir hadiste Peygamberimiz (a.s.m.) bu hakikati şu sözleriyle dile getirmiştir.

“Fatiha Suresi her derde devadır.”

“Fatiha bütün dertlere karşı şifadır.”

“Fatiha Suresi, zehirden kurtulmak için bir şifadır.”

Fatiha nazara, göz değmesine karşı da bir şifa kaynağıdır.

Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuşluk namazı hakkında bilgi verir misiniz?

Kuşluk namazı hakkında bilgi verir misiniz?

Kuşluk namazı hakkında bilgi verir misiniz? Kızlar merhaba bana Kuşluk namazı hakkında bilgi verir misiniz, nasıl kılınır kuşluk namazı ? Bilgili ve ilgili arkadaşlarımı buraya bekliyorum.
  2. Emre Karayel Kimdir hakkında bilgi verir misiniz?

Emre Karayel Kimdir hakkında bilgi verir misiniz?

Selam arkadaşlar sizden sevilen dizi 1 kadın 1 erkek dizisinin başrol oyuncusu olan Emre Karayel hakkında bilgi vermenizi istiyorum lütfen bana Emre Karayel Kimdir hayatı ile ilgili bilgi yazın.
  3. NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verir misiniz?

NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verir misiniz?

Merhaba arkadaşlar son üç günün konusu olan Nato hakkında sizden bilgi rica ediyorum acaba aranızda bana NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verecek bir arkadaşım var mı?
  4. Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Merhaba arkadaşlar Ramazan ayına da çok az kaldı hatta benim tanıdığım bir çok kişi oruç tutmuştu geçenlerde, aklım da bişey takıldı neden sahura kalkılıyor sahursuz tutulmaz mı oruç? Sahur Vaktinin Önemi nedir?
  5. ücretli öğretmenlik hakkında bilgi verir misiniz

ücretli öğretmenlik hakkında bilgi verir misiniz

Merhabalar. Ben ücretli öğretmenlik hakkında bilgi almak istiyordum. Ücretli öğretmen olmak için neler yapmak gerekiyor ?

Sayfayı Paylaş