gebe
  1. seeda

seeda Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Felsefe Hocama Sevgilerle...

Konu, 'Eski Okul Anılarınız' kısmında seeda tarafından paylaşıldı.

Lise son sınıftayım..Felsefe dersinden yazılı olacağız..Sınava hiç çalışmamışım zaten çalışsamda bişey anlamıyorum felsefeden..Herneyse hoca geldi dağıttı kağıtları..ben önden 2.sırada oturuyorum..Karar verdim kopya çekicem.. Sınavım bitimine 15 dk felan kaldı..Kağıdını veren dışarı çıkıyor..Hocamız izin vermişti kantine inmelerine..Sınıfta 5-10 kişi aldık..Tam kendimi kopya çekmeye hazırlmaışım.Sağ tarafa baktım hoca yok,sol tarafa bakıyorum hoca yok,ön tarafta yok.Diyorum acaba dışarımı çıktı felan..Tam vakti dedim elimi sıranın altına soktum kitap çıkarıcam..Bide dedim arkama bakayım..Başımı arkaya bi çevirdim hocamla göz göze geldim..O bana baktı ben ona..Sonra bana sakince,

--"Seda heyecanlanma kızım ben burdayım" dedi imalı imalı..Yerin dibine geçmiştim o zaman..

Sonra 8 sonra o hocamla çalıştığım yerde karşılaştım..O günü anlattım ona birbirimize gülümsedik..

2. sevgi55

sevgi55 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    guzel bir ani hatirlandiginda insana tebessum ettiren...

3. beren.efe

beren.efe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ülkemin en sıcak köşelerinden bir yerden.
Felsefe Hocama Sevgilerle... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Felsefi Yaklasim

Felsefi Yaklasim

..::FELSEFI YAKLASIM::.. KLASİK TEPKİ: "Sıraya geç kardeşim" NEOKLASİK TEPKİ: "Şeker kardeşim sıraya geçiver" REALİST TEPKİ: "Sıra var" SURREALİST TEPKİ: "Sallandıracaksın bunlardan ikisini kızılay'da bak bir daha yapabiliyorlar mı?" ROMANTİK TEPKİ: "Beyefendi galiba sırayı görmediniz" NATURALİST TEPKİ:...
  2. Felsefi Yaklaşım :))))

Felsefi Yaklaşım :))))

KLASİK TEPKİ: "Sıraya geç kardeşim" NEOKLASİK TEPKİ: "Şeker kardeşim sıraya geçiver" REALİST TEPKİ: "Sıra var" SURREALİST TEPKİ: "Sallandıracaksın bunlardan ikisini Kızılay'da bak bir daha yapabiliyorlar mı?" ROMANTİK...
  3. felsefi sözler.................

felsefi sözler.................

felsefi sözler yaşamla ilgili felsefi sözler güzellikle ilgili ustalıkla ♥ Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır. F.NİETZSCHE ♥ Gömlegin ilk düğmesi yanlış iliklenince digerleri de yanlış gider. C.BRUNO ♥ Hayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır. C.PAVESE ♥ Yarın bambaska bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun? EPIKTETOS ♥ İnsan uçurumun kenarına...
  4. Genomik Felsefe

Genomik Felsefe

Gen haritası ise hücreden saf olarak elde edilen DNA molekülünün sahip olduğu tüm nükleotidlerin (3.2 milyar kadar)sırasının belirlendiği çalışmaları kapsar.Böylece de DNA’nın sahip olduğu tüm genlerin moleküler yapısı ve işlevleri belirlenmiş olur. Genom bir hücrenin tüm kromozomlarının sahip olduğu genetik bilgidir. Teknoloji insan bedenine girdi. Bunu normal kabul edip direnç...
  5. Felsefe nedır?

Felsefe nedır?

Felsefe veya düşünbilim, sözcük kökeni olarak Yunanca seviyorum, peşinden koşuyorum, arıyorum anlamına gelen "phileo" ve bilgi, bilgelik anlamına gelen "sophia" sözcüklerinden türeyen terimin işaret ettiği entelektüel faaliyet ve disiplin. "phileo"=sevgi "sophia"=bilgi veya bilmek kelimelerinden türemiştir. Philosophia=bilgelik arayışı, bilgiyi sevmek,...

Sayfayı Paylaş