Fesleğenli karidesli makarna denemek istiyorum tarifi var mı?

• Konbuyu başlatan Eylem3490
  • Başlangıç tarihi
E

Eylem3490

Forum Okuru
Fesleğenli karidesli makarna denemek istiyorum tarifi var mı?

Fesleğenli karidesli makarna melek kadınlar kulübü fesleğenli karidesli makarna nasıl yapılır forum'da.​

Kızlar uzun zamandır yapmak istediğim bir tarif var yardımcı olursanız ayrıntılarıyla tarif verirseniz ben de yapmak istiyorum makarnayı ben eşim çocuklar çok seviyoruz sık sık da yaparız sade makarna dan ziyade soslu farklı soslar deneyerek yapmayı çok seviyoruz. Fesleğenli karidesli makarna nasıl yapılır bunun tarifi varsa paylaşırsanız sevinirim.

Merhabalar
Makarnayı ben de severim sade değil evet dediğiniz gibi soslu içinde güzel soslarla birlikte yemeği daha çok tercih ederim sizin için fesleğenli karidesli makarna tarifi vermek isterim ki ben de hiç denemedim bu tarifi ben de yapmayı planlıyorum.

"Fesleğenli karidesli makarna tarifi"​

• 300 gr kadar karides
  • 2 3 diş sarmısak
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı pul biber
  • 250 Gr makarna yarım paket yani
  • 2 domates rendelenmiş olmalı
  • Biraz maydanoz
  • Biraz fesleğen
Makarnayı bildiğiniz şekilde pişiriyorsunuz. Bir tavanın içine zeytinyağı ve sarımsaklı ağınızı doğrayıp içine atıyorsunuz biraz kavrulduktan sonra içine rendelediğiniz domatesi ekliyorsunuz biraz pişmesini sağlıyorsunuz. İçerisine pul biber ve tuzu ve karabiberi ekliyorsunuz. Diğer taraftan tereyağı ve zeytinyağı tavaya koyup karidesleri tuz ve karabiber ile biraz harmanlayıp tavanın içine alıp ters düz kızarana kadar pişiriyorsunuz. Haşlanmış makarnayı domates sosunun içerisine ekleyip en son üstüne pişen karidesleri de ekleyip iyice harmanlıyorsunuz tabii ki içerisine maydanoz ve fesleğen de eklemeyi unutmuyoruz servis yapmadan önce bu şekilde salata ile birlikte servis yapabilirsiniz.

Makarnayı çok seviyorsanız eğer aşağıdaki linki de incelemenizi tavsiye ederim. "Kuşbaşı etli kelebek makarna tarifi resimli"

Geri