gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Fikret Kızılok _gidiyorsun

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Gidiyorsun Beni bana bırakıp Ayrılığa katlanıp

Biliyorum
    Sen de benim gibi
    Ayrılığa katlanıp

Artık bir derin sızıdır
    Bize bizden kalan
    İçimizde saklanan

Artık bir ömür boyudur
    Seni bana çağıran
    Kalbimin kuytusundan

Gece yarıları
    Sokak lambaları
    Penceremde
    Meraklı rüzgar

Okul çocukları
    Pürtelaş insanlar
    Hiçbirşey
    Olmamış gibi

Oysa içimden kopan bir sen değilsin
    Umutlarım anılarım inançlarım var
    Kendine gülümseyen bir halim olsa da
    İçin için akan gözyaşlarım var.

Fikret Kızılok _gidiyorsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fikret Kızılok Biyografisi

Fikret Kızılok Biyografisi

1946 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Fikret Kızılok'un müziğe ilgisi Galatasaray Lisesi ilkokul kısmında okurken başlar. İlk enstrümanı kendisini yaş gününde armağan edilen kırmızı bir akordeondur. İlk müzik derslerini sınıf arkadaşlarından birinin klarnetçi olan babasından alır; ilk konserini de bir 23 Nisan'da Taksim Belediye Gazinosu'nda düzenlenen okul müsameresinde verir. Fikret Kızıok...
  2. fikret kızılok - yadigar

fikret kızılok - yadigar

Ne derdi var ne tasası Dört duvarı çerçevesi Ortasında sen Bende hicran yarası Kendimi içip bardaktan Tutuşup sigaramdan Alev alev toz duman Yangın olurum geceyarısı Kendine çalar saatler Kendi bekler acelem Nereye giderim ki Kime kapanır pencerem Kendine söner lambalar Kendi uyur uykular Sabaha kalmış gözlerim Yine de yalnız değilim Sen varsın Hasretin var Bize bizden...
  3. Fikret kızılok - kerem gibi

Fikret kızılok - kerem gibi

Hava kurşun gibi ağır, Bağır bağır bağırıyorum. Koşun kurşun erit- meye çağırıyorum... O, diyor ki bana: -Sen kendi sesinle kül olursun hey! Kerem gibi yana yana... "Deeeert çok, hem dert yok". Yürek- -lerin kulak- -ları sağır... Hava kurşun gibi ağır Ben diyorum ki ona: -Kül olayım Kerem gibi yana yana... Ben yanmasam sen yanmasan biz yanmasak Nasıl çıkar karan- -lıklar...
  4. Fikret Kızılok- aklımda hep sen varsın

Fikret Kızılok- aklımda hep sen varsın

Aklımda hep sen varsın Uzanmışım kumsala Güneş damlıyor içime Dudaklarım soğuk suda Tenimde senin sıcaklığın Fark etmiyor uzaklığın Zamanı durduruyor gibiyim Böylece Ne bugün kaygısı ne ölüm korkusu Kaybolan umutlar var Ne canın yongası ne gece sancısı Ne de yarınımız var Aklımda hep sen varsın Başıboş sokaklarda Rüzgarımda limanımda kadehimde dudağımda İçimde senin...
  5. Fikret

Fikret

Üç yıldır tiyatroda 'Yaprak Dökümü'nün 'kırık' figürü Fikret'i oynayan Bennu Yıldırımlar'a, ekranda da düşe düşe aynı rol düşmüş. 'Bir şey olmak için bekliyorum' Reşat Nuri Güntekin'in 'Yaprak Dökümü'nün 2006 versiyonu Kanal D ekranında. İstanbul Şehir Tiyatroları da 1 Ekim 2003'ten beri 'Yaprak Dökümü'nü-aslına sadık kalarak-sahneliyor. Üstelik 400'üncü gecede bile kapalı gişe oynuyorlar....

Sayfayı Paylaş