gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Finansın Tanımı ve Kapsamı nelerdir

Konu, 'Para & Borsa' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

finansın tanımı finansmanın tanımı finansmanın görevleri finans tarihçesi Finansın Tanımı ve Kapsamı
    FİNANS : İhtiyaç duyulan fonların uygun şartlarda sağlanması ve etkin bir şekilde kullanılmasıyla ilgili faaliyetlerdir.
    FON : Finansmanın en genel aracıdır,nakit,vadesiz mevduat,nakde çevrilerbilir değerler ve gerektiğinde para gibi görev yapabilecek çeşitli unsurları kapsar.
    3 Adet Finans Yönetimi Yaklaşımı:
    1)Yalnız nakit parayla ilgilenir. >>Niteliği çok geniş kapsamlı
    2)İşletmede kullanılan fonların sağlanması ve idare edilmesidir.
    3)Finansal Yönetim,işletmenin tüm yönetiminin bölünmez bir parçasıdır.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
Finansın Tanımı ve Kapsamı nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tan - Neler Neler

Tan - Neler Neler

Sığınacak başka kimim var Gecemde gündüzümde sen Senin için atan yüreğimin Yangınını bi bilsen Neler neler neler neler Neler yaşatıyorum Neler neler neler neler Neler ne savaşlar veriyorum Neler neler neler neler Neler gözümde büyütüyorum Neler neler neler neler Neler ne hayaller kuruyorum Allahım yardım et Yardım et ölüyorum Bu benimki yol değil Kendimi biliyorum Mışıl mışıl uyuyor...
  2. Toplu iş sözleşmesinin kapsamı ve düzeyi

Toplu iş sözleşmesinin kapsamı ve düzeyi

Madde 3 - Bir toplu iş sözleşmesi aynı işkolunda bir veya birden çok işyerini kapsayabilir. (Değişik: 3/6/1986 - 3299/1 md.) Bir gerçek ve tüzelkişiye veya bir kamu kurum ve kuruluşuna ait aynı işkolunda birden çok işyerine sahip bir işletmede ancak bir toplu iş sözleşmesi yapılabilir. Bu Kanun anlamında bu sözleşmeye işletme toplu iş sözleşmesi denir. Ancak, kamu kurum ve kuruluşlarına ait...
  3. Ekspresyonizm - Tanımı ve Tarihçesi

Ekspresyonizm - Tanımı ve Tarihçesi

empresyonizm tarihçesi empresyonizm tanımı alman ekspresyonizmi EKSPRESYONİZMİN TANIMI VE TARİHÇESİ Yazarların çoğu bu terimin Almanya'ya Wilhelm Worringer aracılığıyla girdiğini ve onun tarafından 1911'de ilk kez kullanıldığını ileri sürmektedir. Buna karşılık başkaları, bu onuru Paul Cassirer'e vermektedir. Armin Arnold, 1850 Temmuzunda Tait's Edinburgh magazine adlı bir İngiliz...
  4. Dadaizm Nedir? Tanımı ve Tarihçesi

Dadaizm Nedir? Tanımı ve Tarihçesi

dadaist nedir dadaizm nedir dadaizm örnekleri ressamları DADAİZM Kurucusu Tristan Tzara olan dadaizm, her türlü dil ve estetik kuralını yıkmayı amaçlayan bir sanat akımıdır. 20. yüzyıl başlarında Zürich, New York, Berlin, Köln, Paris ve Hannover kentlerinde ortaya çıkmıştır. İsmi(“dada”), Fransızca’da tahta at anlamına gelen bu akım, dünyanın, insanların yıkılışından umutsuzluğa düşmüş,...
  5. 2012 Genel Sağlık Sigortası Kapsamı nedir

2012 Genel Sağlık Sigortası Kapsamı nedir

2012 Genel Sağlık Sigortası Kapsamı nedir GSS Kapsamı 2012 Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda Genel Sağlık Sigortası Kapsamı hakkında bilmediğiniz bilghileri aktarıyor ve Genel Sağlık Sigortası Kapsamı hakkında ki tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Genel sağlık sigortası sisteminin en önemli hususlarından biri kapsadığı toplum kesimlerinin büyük ölçüde genişletilmiş olmasıdır....

Sayfayı Paylaş