gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Fır Döndü Kurabiye

Konu, 'Tatlılar' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

Içindekiler:

Hamuru için:
    (ölçüde küçük çay bardağı kullanılmıştır, yaklaşık 17 adet kurabiye)
    1 yumurta
    1 çay bardağı toz şeker
    1 çay bardağı yoğurt
    1 çay bardağı zeytinyağı
    250-300 gr kadar un(unu yavaş yavaş ekleyin)
    yarım paket kabartma tozu
    vanilya
    Elmalı İç:
    4-5 adet elma
    1 yemek kaşığı toz şeker
    tarçın

Hazirlanisi:
    Öncelikle elmalı içi hazırlayın Elmaları rendeleyip, bir kaşık toz şekerle birlikte suyunu çekene kadar pişirin Bir kenarda soğumaya bırakın Tüm hamur malzemelerini karıştırarak kulak memesi kıvamında pürüzsüz bir hamur elde edin unu yavaş yavaş ekleyerek kıvamı tutturun Hamuru buzdolabında yarım saat kadar bekletin Sonra dikdörtgen şeklinde ince açarak elmalı içi her tarafına yayın ve rulo şeklinde sarın Daha kolay kesebilmek için derin dondurucuda en az 20 dakika bekletip , bir parmak kalınlığında parçalara bölün Tepsiye dizerek 180 C de pişirin Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri serpebilirsiniz

Son düzenleme: 19 Nisan 2009
Fır Döndü Kurabiye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırın

Fırın

Tandır ve fırın gibi şeyler, kişinin malını muhafaza ettiği sandığa, mahzene, kasaya ve diğer şeylere, İnsanın eşi ve çocuklarına, Mahalle fırını insanların topluca sahip oldukları müşterek dünyalığa, Fırın yahut tandırı kızdırmak menfaat ve kazanca, Kışş mevsimi fırın ağzına yakın durmak yahut tandırın karşısında oturmak rahatlığa, Fırın ve tandır ateşinden tacil olduğunu yahut bir yerinin...
  2. kurabiye

kurabiye

: KurabiyeTatlı, güzel, hoşa gidecek sözdür.
  3. Kurabiye

Kurabiye

Büyük bir hava meydanının bekleme salonunda, genç bir bayan uçağına binmek üzere bekliyordu Uçağın hareketine saatler olduğu için zaman geçirmek için bir kitap ve bir paket küçük kurabiye satın aldı. Dinlenmek ve kitabını okumak için VIP salonunda bir koltuğa yerleşti. Kurabiye paketinin durduğu sehpanın yanındaki koltuğa bir adam oturdu; dergisini açıp okumağa başladı....
  4. sude döndü

sude döndü

meleklerimm canlarım benim :kiss: hepinizi çoooooook ama çok özledimm :deli: işler çok yoğun ama çok şükür çok iyiyim fırsat buldukça geliyorum mekana mekanıda sizleride çook ama çook seviyorum ben :utan: inşallah sizlerde iyisinizdir...
  5. Dönüm Nedir

Dönüm Nedir

dönüm nedir dönüm nedir, anlamı, dönüm noktası, hakkında bilgiler Eskiden beri Türkiyede kullanılan toprak yüzölçümü biriminin adı. Bir arazinin veya tarlanın yüzölçümünü adımlayarak ölçerlerdi ve eni ve boyu 40ar adım olan toprak parçasına bir dönüm, denirdi. Ancak adım boylarının farklı olması sebebiyle bir takım anlaşmazlıklara yol açtığından sonradan bu usül değiştirilerek 40 arşın...

Sayfayı Paylaş