gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Fiyatı Biliyoruz Ya Değeri?

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Bir gün Avrupa'nin ünlü sanat merkezi kentlerinden birinde gezen çocugun biri bir vitrinde çok hos bir tablo görür. Tablo bedeli oldukça pahalıdır. Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene abisinin dogum gününe
    almayi ister ve bir iş bulup kıt kanaat geçinerek biriktirdigi tüm para ile magazaya gider. Şanslıdir tablo hala satılmamıstır. İçeri girer ve tabloyu bir süre yakından izledikten sonra resmi yapan sanatçıyı bulur ve...

"Abimin dogum günü için bu resmi satın almak istiyorum, tüm paramda bu kadar" der.

Ressam bir süre düsündükten sonra. Resmi paketler ve resmi satar. Çocuk paketini alır ve tesekkür ederek çıkar.

Magazada adamın arkadasları da vardır ve saskın saskın sorarlar:

"Sen ne yaptın o resmin degeri milyonlar ederdi. Neden bu kadar cüzi bir rakama sattın?"

Adam cevap verir:

"Evet, Ben bu resme milyonlarını verecek bir sürü insan bulabilirdim, ancak
    tüm servetini bu resme verecek kaç kisi bulabilirdim?..."

"Günümüzde insanlar her seyin fiyatini iyi biliyor; fakat hiçbir
    seyin degerini bilmiyorlar." malesef...

Fiyatı Biliyoruz Ya Değeri? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hani hayaller var ya kurulmaya değer

Hani hayaller var ya kurulmaya değer

Hani hayaller var ya kurulmaya değer Anlar var ya içinde olmaya değer Nasip kısmet var ya merakla beklenen İnsanı yakan sevgiler var ya kül olmaya değen Bir sevgili var ya yanında olmaya değen İstenen sevgi var ya beklemeye değen Tertemiz kalpler var ya yaşamaya değer Mutluluk var ya ağlamaya değen Emekler var ya aşk için feda etmeye değen Yanlışlar var ya...
  2. Samsung Galaxy S3 Sar Değeri fiyatı ne kadar

Samsung Galaxy S3 Sar Değeri fiyatı ne kadar

Kızlar sizden daha önce Samsung Galaxy S3 hakkında bilgi istemiştim ve ayrıca bir de Samsung Galaxy S3 özelliklerini de sormuştum. Şimdi ise sizden Samsung Galaxy S3 Sar Değeri hakkında yani Samsung Galaxy S3 fiyatı hakkında bilgi rica ediyorum.
  3. Acer 15.6 Lcd Ekran Fiyatı ne kadar biliyor musunuz

Acer 15.6 Lcd Ekran Fiyatı ne kadar biliyor musunuz

Acaba aranızda Acer 15.6 Lcd Ekran Fiyatı ne kadar bilen varsa bana lütfen yazar mısınız. şimdiden Acer 15.6 Lcd Ekran Fiyatı için çok tşk ederim.
  4. Oktay Kaynarca'nın Saçları Neden Yandı biliyor musunuz

Oktay Kaynarca'nın Saçları Neden Yandı biliyor musunuz

Kızlar Oktay Kaynarca'nın Saçları yanmış acaba dizi çekimlerinde ki o yangın sahnelerinden mi yandı ama bunun önlemini alırlardı acaba neden yanmış:S
  5. Sony Xperia Tipo Türkiye'de Peki Ya Fiyatı ?

Sony Xperia Tipo Türkiye'de Peki Ya Fiyatı ?

Sony Xperia Tipo Türkiye’ye Geldi Sony Xperia Tipo Türkiye’ye Giriş Yaptı Sevgili melekler, Sony firması fiyatı da uygun olan android işletim sistemli telefon modeliyle satışta. Bu yaz başlarında çıkacağı duyurusu yapılan Sony Xperia Tipo Türkiye’ye Giriş Yaptı. İşte detaylar ve fiyat bilgisi... 499 TL’lik tavsiye edilen satış fiyatıyla piyasaya giren Xperia tipo giriş seviyesi...

Sayfayı Paylaş