gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Gangnam Nedir ? Neresidir ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu gangnam needir neresidir hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, son günlerde hangi kanalı açsak haberlere varana dek bir Gangnam Style klibiyle karşılaşıyoruz. :D:D Bana göre gayet başarılı bir dans parçası olan ve komik klibiyle dünyanın dikkatini çeken Gangnam Style şarkısını bildiğiniz gibi Koreli şarkıcı PSY söylüyor. Tabi klip böyle meşhur olup, Atilla Taş, Hayrettin ve muzip vatandaşlarımız parça üzerine klipler yapıp meşhur olma ümidiyle youtubea verince insan düşünmeden edemiyor, ''Yahu style stil demekse, bu gangnam nedir, yer adı mıdır, yenilir mi içilir mi ?'' diye. Benim de aklıma geldi bu soru ve araştırdım, öğrendim ki Gangnam ne yenir ne içilir :D:D “Gangnam”, Güney Kore’de bulunan Han nehrinin güney kıyısının bulunduğu bölgenin adı. Burası, Kore’nin en varlıklı kesiminin yaşadığı, lüks markaların ve iyi restoranların şubelerinin bulunduğu, altın değerinde bir mekan. Hani İstanbul'un Nişantaşı, Osmanbey'i gibi bir yer diyebiliriz :D:D

NBC’nin haberine göre “Gangnam Style”ın başarısı sonrasında “Gangnam neresi, biz gitmek istiyoruz” diyenlerin sayısı öyle çok ki, Kore turizmi belki de tarihinin en neşeli günlerini yaşıyor. Güney Koreli rapçi Psy’nin estirdiği fırtınanın büyük payı ise Britney Spears’a ait. Çünkü ünlü şarkıcı ''Ben bu dansı öğrenmek istiyorum'' deyince klip daha bir izlenmeye başlandı.

Spears'ın bu isteğini tweetlemesinin ardından Psy da, Ellen DeGeneres’in konuğu olan Spears’a sürpriz bir ziyarette bulundu ve ona Gangnam Style dansını öğretti. Kendisi MTV Müzik Ödülleri gecesinde de hayli neşeliydi. Nasıl olmasın? Hem müzik dünyasının birdenbire müthiş bir fenomeni oldu, hem de dünyanın gözü onun sayesinde Kore’ye çevrildi. :D:D

Gangnam Nedir ? Neresidir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neresi Neyi Anlatır ? Yüz Okuma Sanatı

Neresi Neyi Anlatır ? Yüz Okuma Sanatı

ALIN: Kişilerin düşünme şekillerini ve düşüncelerini geliştirme metodlarını KAŞLAR: Düşünme ve karar verme ile ilgili süreçlerin nasıl çalıştığını GÖZLER: Hayata bakış açılarını, yeni fikir ve kişilere açık olup olmamayı ve stres düzeyini GÖZ KAPAKLARI: Samimiyet isteği veya isteksizliğini BURUN: İş hayatındaki tercihlerini, finansal konulara duyarlılığını, iş tatmini ve güven...
  2. Gangnam Style çevirisi nedir

Gangnam Style çevirisi nedir

Gangnam style şarkısının Türkçe çevirisini arıyorum. Herkesi coşturan bu parçada neler söylüyor merak ettim doğrusu :D:D
  3. gangnam styleın Türkçe çevirisi nedir

gangnam styleın Türkçe çevirisi nedir

Gangnam style şarkısına bayılıyorum ama şarkıda ne anlatıldığını da merak ediyorum. Nedir bu parçanın Türkçe çevirisi ?
  4. Psy (Gangnam Style) Türkiyeye Ne Zaman Geliyor ?

Psy (Gangnam Style) Türkiyeye Ne Zaman Geliyor ?

Melekler, siz de duymuşsunuzdur. PSY ülkemize geliyormuş.Acaba ne zaman gelecek herhangi bir bilgi varmı ?
  5. Gangnam Style Nedir?

Gangnam Style Nedir?

PSY (Park Jae-Sang) KİMDİR?Park Jae-Sang, bilinen adıyla PSY 31 Aralık 1977 Seul, Gangnam doğumlu Güney Koreli şarkıcı, söz yazarı ve müzik prodüktörü. PSY genel olarak mizahi sahne performansı ve ilginç dansları ile tanınır. Elbette yükselişinde en büyük etken "Gangnam Style" isimli şarkısı (özellikle klibi) ve dansı olmuştur. Gangnam Style Nedir? "Gangnam Style" modayı...

Sayfayı Paylaş