gebe
  1. renesme

renesme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    28

Gangnam Style Nedir?

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında renesme tarafından paylaşıldı.

PSY (Park Jae-Sang) KİMDİR?Park Jae-Sang, bilinen adıyla PSY 31 Aralık 1977 Seul, Gangnam doğumlu Güney Koreli şarkıcı, söz yazarı ve müzik prodüktörü. PSY genel olarak mizahi sahne performansı ve ilginç dansları ile tanınır. Elbette yükselişinde en büyük etken "Gangnam Style" isimli şarkısı (özellikle klibi) ve dansı olmuştur.
    Gangnam Style Nedir?
    "Gangnam Style" modayı takip eden, havalı ve diğer bölgelerdeki insanlardan ayrılan bir yaşam tarzına sahip insanların yaşadığı Seul'un Gangnam bölgesine göndermeler içeren uydurma bir sözcüktür. Bu terim Time Dergisi'nin haftalık kelime listesine; "Seul'un Gangnam bölgesindeki savurgan yaşam tarzını ifade eden davranış şekli" olarak geçmiştir.

Gangnam Style şarkısı, iTunes tarihinde ABD ve Kanada dahil 31 ülkede en fazla satılan şarkı oldu.

PSY bir röportajında kendisinin "Gangnam Style" olduğunu fakat şarkıdaki dansların, sözlerin, görünüşün bu sözü edilen üst sınıftan oldukça uzak olduğunu ve böylelikle bir ironi yapmaya çalıştığını belirtmiştir. PSY'nin yine bir başka ünlü Koreli "Kim Hyun-a" adlı şarkıcı ile de düetleri vardır. Kim Hyun-a aynı zamanda Gangnam Style Klibinde de oynamıştır.

500 × 642 - contactmusic.com

Gangnam Style Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkişi Gangnam Style :D:D

Türkişi Gangnam Style :D:D

Bu konu; Türk işi gangnam style hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bugünlerde izlenme rekorları kıran Gangnam Style şarkısı ve dünyada ki yankılarını şöyle bir araştırmak istedim sizler için :D:D Önce sabah haberlerinde izlediğim Turgutreis Belediye Başkanının oğlunun düğünü için çektirdiği klip, ardından Hayrettin'in Mangal Style klibi derken bu kez de esprili bir...
  2. Gangnam Style çevirisi nedir

Gangnam Style çevirisi nedir

Gangnam style şarkısının Türkçe çevirisini arıyorum. Herkesi coşturan bu parçada neler söylüyor merak ettim doğrusu :D:D
  3. Bu Gangnam Style Değişik Gangnam Style !

Bu Gangnam Style Değişik Gangnam Style !

Bu konu; değişik gangnam style hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Gangnam Style çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavururken, ülkemize de sıçramış ve komik versiyonlarla hafızalarımızda ki yerini almıştı. Şimdi paylaşacağım videoda ise çok farklı bir şey yapılmış ve Gangnam Style şarkısı enstrümansız olarak sadece insan sesiyle düzenlenmiş. Ben gayet başarılı oldum ama aslı gibi...
  4. Gangnam Style Rekor Kırdı!

Gangnam Style Rekor Kırdı!

Haber Yayın Tarihi : 21.12.2012 22:30 Tüm dünyada fırtınalar estiren 'Gangnam Style' şarkısı Youtube'da 1 milyar izlenme sayısını geçti. Gangnam Style çılgınlığı bundan yaklaşık 5 ay önce Youtube'a yüklendi. ve yüklenir yüklenmez Gangnam Style çılgınlığı başladı. Youtube'da hemen keşfedilen klip tüm dünyada yankı bulurken ülkemizde de oldukça ilgi ile karşılandı. Neredeyse tüm dünyanın müzik...
  5. Psy (Gangnam Style) Türkiyeye Ne Zaman Geliyor ?

Psy (Gangnam Style) Türkiyeye Ne Zaman Geliyor ?

Melekler, siz de duymuşsunuzdur. PSY ülkemize geliyormuş.Acaba ne zaman gelecek herhangi bir bilgi varmı ?

Sayfayı Paylaş