gebe
  1. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113

Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir????

Konu, 'Gebelik' kısmında smiley tarafından paylaşıldı.

gebeligin ilk haftasi gebeligin ilk belirtileri hamilelikte ilk hafta

Hamileligin en heyecan verici anlarindan biriside en basidir...
    Hamilemiyim deyilmiyim, vücüdumuza karsi asiri duyarli oluruz, aceba bu hamilelik belirtilerimi diye...
    Iste meleklerim size ilk haftalarda karsilasacaginiz belirtiler....

GEBELİĞİN (HAMİLELİĞİN) İLK BELİRTİLERİ
    GEBELİĞİN İLK HAFTASI, İLK AYI OLUŞAN EN ERKEN BELİRTİLER
    Hamileliğin ilk haftaları yani adet gecikmesinin yaşandığı ilk günler son görülen adetin üzerinden yaklaşık 5-6 hafta geçmiştir, bu günlerde gebelik 5-6 haftalık yaklaşık bir - bir buçuk aylık şeklinde adlandırılır. Gebeliğin farkedildiği bu ilk günlerde ne gibi belirtiler ilk olarak meydana gelir?
    Ayrıca şunu belirtmek gerekir ki adet gecikmesi yaşanmadan önceki günlerde gebelikle ilgili herhangi bir belirti veya şikayet beklenmez çünkü bu dönemde gebelik henüz oluşma aşamasındadır ve gebeliğin rahime yerleşmesi sonrasında kanda gebelik hormonlarının artması ancak adet gecikmesinden sonra gerçekleşir. Belirtilerin çoğu da bu hormonlara bağlı olarak gerçekleşir.
    Hamileliğin ilk günlerinde en erken oluşan belirtiler:
    - Adet gecikmesi. Bir kadını hamile olduğundan şüphelendiren ilk belirti genellikle adet gecikmesidir. Ancak her adet gecikmesi gebelik anlamına gelmez.
    - Yorgunluk
    - Bazı yiyeceklere karşı hassasiyet, tiksinme ve bazı yiyeceklere karşı aşırı istek (aşerme)
    - Siddetli kasik agrilari
    - Kokulara karşı duyarlılık
    - Bulantı, kusma. Özellikle sabah bulantıları..
    - Göğüslerde (memelerde) büyüme ve hassasiyet, meme uçlarında koyulaşma
    - Sık idrara çıkma
    - Baş dönmesi, bayılma hissi (nadir)

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir???? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik belirtileri hamileliğin ilk belirtileri nelerdir hamile olduğumu nasıl anlarım

Gebelik belirtileri hamileliğin ilk belirtileri nelerdir hamile olduğumu nasıl anlarım

Hamilelik) Çok fazla değişiklik olabilir, ya da hiçbir şey değişmeyebilir. Kişiler arası çok belirgin farklılıklar olmasına karşın sık görülen gebeliik bulgularını kısaca ele alalım. Beklenen adet tarıhınde gecikme her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur. Bulantı Sabahları...
  2. Gebelik Belirtileri İlk Olarak Ne Zaman Başlar ?

Gebelik Belirtileri İlk Olarak Ne Zaman Başlar ?

Gebelik Belirtiler Zamanı Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar Sevgili melekler, gebelik belirtileri bölümümüzde vajinal kaşıntı, yumurtalık ağrısı gibi hemen her konuda sizlere bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda da Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Gebelik Belirtiler Zamanı hakkında sizlere bilgiler veriyoruz.....
  3. hamilelik belirtileri nelerdir

hamilelik belirtileri nelerdir

Ben yeni evliyim bebek istiyoruz, günüm de geçti, ama belirtiler neler tam bilemiyorum, sadece mide bulantısıyla baş dönmesi mi,yaşayan annelerden açıklamalar bekliyorum..:)
  4. İlk gebelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar

İlk gebelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar

Hamileliğin ilk belirtileri tam olarak nelerdir ve bu belirtiler tam olarak ne zaman başlar. Gebe olan ve çocuk dünyaya getirmiş anneler cevaplandırırsa minnettar kalırım teşekkürler.
  5. ilk hafta hamilelik belirtileri nelerdir

ilk hafta hamilelik belirtileri nelerdir

selam melekler adetim geçti henüz test yapmadım bana ilk hafta hamilelik ile ilgili belirtilerden söz edermisiniz idrarım koyu renk aşırı halsiz ve sürekli bir uyku halim var acaba hamilemiyim başka erken gebelik belirtileri neler tecrübeli meleklerden bilgi istiyorum teşekkürler HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM...

Sayfayı Paylaş