gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.523
    Ödül Puanları:
    113

Gebelik Testini Nerde Yaptırabilirim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gebelik testi nedir,gebelik testi nerde yapılır,gebelik testini nerede yapmalıyım,gebelik testi için nereye gitmeliyim ,gebelik testi hakkında bilgiler

g.jpg

Adet günümde gecikme var.gebelik testini nerde yaptırabilirim?

gebelik kan testini aile sağlığı merkezlerinde yaptırabilirsiniz.Sağlık ocağı,özel,devlet hastanelerinde yaptırabilirsiniz..İster kan testi, ister idrar testi hangi testi uygularsanız uygulayın ardından yapılacak tıbbi muayene ile tanının doğruluğunu pekiştirir.
    Erken gebelik belirtilerini yani bir yada iki adetin atlanması, göğüs dolgunluğu ve duyarlılığı, sabah bulantıları, sık idrara çıkma, yorgunluk gibi belirtileri yaşamaktaysanız test ve muayenede çıksa da çıkmasa da gebe olduğunuzu hissediyorsanız, gebeymiş gibi davranmaya, doğum öncesi tüm önlemleri almaya devam edin.
    Çünkü hiç bir doktor yada test yanılmaz değildir. Siz vucudunuzu herkezden daha iyi tanırsınız. Böyle bir durumda kan yada idrar testinizi yenilemek istediğinizi belirtmekten çekinmeyin, ara ara yenileyin. gebelik testinin ve hekimin annenin gebe olmadığı sonucuna varmasından 7,5-8 ay sonra dünyaya gelen bebekler vardır.

Gebelik Testini Nerde Yaptırabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. üçlü test Gebelikte

üçlü test Gebelikte

Her anne baba adayının hayali sağlıklı ve problemsiz bir bebeğe sahip olmaktır. Bu amaca ulaşabilmek için tüm hamilelikleri boyunca doktor kontrolüne girerler ve doktorlarının önerilerine harfiyen uyarlar. Ancak doğa bazen çok acımasıdır. Hamileliklerin çok büyük bir kısmı sorunsuz seyredip sağlıklı ve sağlam bir bebeğin doğumuyla yani mutlu sonla biterken bazı hamileliklerde ciddi hatta zaman...
  2. Gebelikde Genellikle istenilen testler:

Gebelikde Genellikle istenilen testler:

Genellikle istenilen testler: * Rubella (kızamıkçık) ve Toksoplazma bağışıklığının incelenmesi, * VDRL, HIV (Riskli guruplarda), * Hepatit B (HBsAg), * Tam kan sayımı, * PAP Smear (bir yıl içinde yapılmamışsa), * Kan grubu.
  3. gebelik testinde silik çizgi

gebelik testinde silik çizgi

kızlar ilk defa yazıorum lütfen cvp bekliorum benim yarın adet olmam gerekior ama dayanamadım ve test alıp yaptım ancak 5dk sonra ikinci çizgi hafif silik belirdi ikinciyiyaptım oda hemen diilde 4-5 dk sonra silik de olsa 2. çizgi belirdi sizce hamilemiyim lütfen cevap verin acil
  4. Dış gebelik gebelik testinde anlaşılırmı?

Dış gebelik gebelik testinde anlaşılırmı?

dış gebelik nedir,dış gebeliğin belirtileri,dış gebelik testte belli olurmu,dış gebelik hakkında bilgiler Daha önce bir kere dış gebelik geçirdim . Şimdi tekrar bebek istiyorum ve bu ay adetim gecikti, acaba normal gebelik mi yoksa dış gebelik mi gebelik testi yapsam anlayabilirmiyim? Merhaba ; Sadece idrarda gebelik testi yaparak veya sadece kanda gebelik testi yaparak bir hastada dış...
  5. Gebelik testinde silik çizgi

Gebelik testinde silik çizgi

Arkadaşlar ayın 10 unda adet olmam lazımdı bugün erkek testlerden aldım markası produick mi ne ikinci cizgi cok silikti yani dikkatli baknca ışkta belli oluyodu sizce gebelik varmıdr çok istiyorum :(

Sayfayı Paylaş