gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Gebelikte AŞERME Yaşayan Anne Adayları Buraya

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

aşermek nedir,aşermek ne zaman başlar,
    Hamiş anneler şuan gebe siniz ve Aşermeleriniz devam ediyor mu ve en çok neleri canınız çekiyor yada canınız istemişti bizimle paylaşır mısınız?

Bazı gebe kadınlarda mevsim açısından bulunması imkansız meyva ve sebzelere, turşu, sucuk, pastırma gibi lezzetli yiyeceklere karşı aşırı bir istek görülür. Bu istek günün herhangi bir saatinde ortaya çıkabilir. Buna ek olarak, gebe kadın gebeliğinin bir döneminde şiddetle aşerdiği bir maddeden

daha sonra tiksinir duruma gelebilir. Aşerilen maddenin yenilmesi imkansız bir madde olduğu durumlara da rastlanır. Bu tür maddelere örnek olarak kömürü, sabunu ve diş macununu verebiliriz.

Gebelikte dilin tad alma duyusu azalır. Bu durum çok lezzetli maddelerin aşerilmesinin nedenlerinden biri olabilir. Fakat yenmesi imkansız ya da lezzetsiz maddelere karşı oluşan isteğin herhangi bir fizyolojik temeli yoktur. Bu tür aşermede, nedeni daha çok gebe kadının psikolojisinde aramak gerekir. Gebe kadın çevresinin ilgisini uyandırmak, canlı tutmak ya da sınamak için elde edilmesi güç maddeleri isteyebilir. Daha önce sınırladığı isteklerini abartılmış bir biçimde ortaya koyabilir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Haziran 2012
Gebelikte AŞERME Yaşayan Anne Adayları Buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte Aşerme

Gebelikte Aşerme

hamilelikte aşermeye göre cinsiyet Anne olanlar çektikleri, baba olanlar da şahit oldukları için pek çok insanın yaşadığı bu hâdiseyi çok iyi bilirler. Meselenin aslını bilmeyen bazıları; “yine kim bilir ne yedin?” diye hanımını suçlar. Hanımlar da kendi aralarında konuşurken; “Aman benim hâmileliğim çok sıkıntılı oluyor” diyerek tekrar çocuk sahibi olmak istemediklerini söylerler. Bazıları da...
  2. Gebelikte Anne Adayının Ruh Hali

Gebelikte Anne Adayının Ruh Hali

gebelikte rüyalar Gebe bir kadında fazla miktarda salgılanan hormonlardan progesteron, gebe olmayan bir kadına oranla on kez daha fazla salgılanır. Bu miktar gebe olmayan bir kadının yumurtalıklarının üç yılda ürettiği miktara eşittir. Bu yüksek hormon seviyeleri anne adayını alıngan, kırılgan, panik, önemsiz olayları büyüten, öfke krizleri yaşayan, hatta depresif bir ruh halinde olmasına...
  3. Ikiz ve çoğul gebelik yaşayan anne adayları buraya....

Ikiz ve çoğul gebelik yaşayan anne adayları buraya....

İkizlerim olcak,ikiz ve çoğul hamilelikler,tek yumurta ikizleri,çift yumurta ikizleri..çoğul gebelikler İlk Hamile olduğunuzdan şüphelendiniz ve doktora gittiniz. İlk ultrason muayenesinde duyduklarınıza inanamadınız! Doktorunuz, ikiz annesi olacağınızı söylediğinde, kuşkusuz aklınıza yüzlerce soru gelmeye başladı. Fakat hemen endişelenmeyin! İkiz bebek beklemek ve ikiz annesi olmak bir...
  4. Gebelik Döneminde Baba Adaylarında Psikolojik Olarak Görülen Aşerme Sorunu!!

Gebelik Döneminde Baba Adaylarında Psikolojik Olarak Görülen Aşerme Sorunu!!

Couvade Sendromu,Couvade Sendromu nedir,baba adaylarında aşerme, Arkadaşlar bu konu bana çok ilginç geldi ve sizinle paylaşmak istedim anne adayı gebeyken babada psikolojik olarak aşerme yaşıyormuş bilmiyorum sizlerde duydunuz mu böyle bir şey yada başınıza geldi mi? Bakalım uzmanlar bu konuda ne söylüyor; Couvade Sendromu’ denen bu durum baba adaylarının hamilelik belirtilerini anne...
  5. Hamilelikte sabah kusması yaşayan anneler buraya

Hamilelikte sabah kusması yaşayan anneler buraya

Ay sevgili melekler bu sabah , 36 Taksitle alınmış ayfon 7 gibi uyandım...Öyle halsizim öyle güçsüzümki. Gözümü açar açmaz lavaboya kusmaya koştum. Boş mideyle kusmak , ecel terleri döktürdü. Oysa oğluşumda bu kadar kötü olmamıştım. Saat kaç oldu hala ağzıma lokma koymuş değilim. Canım da hiç bir şey istemiyor. Hamilelikte kusmalar hormonlardan dolayı oluyormuş. Bazı hamiş anneler 9 ay...

Sayfayı Paylaş