gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Gebelikte kahvenin zararı

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

gebelik kahve tüketimi,hamilelikte kahvenin zararı,hamileyim kahve bebeğime zarar verir mi,gebeyken kahve içilir mi,hamile kahve içebilir mi,hamilelikte kahve içmek, gebelik_975399836 (1).jpg

Bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre gebelikte alınan günde iki fincandan fazla kahve bebeklerin kansere yakalanma riskini yüzde 60 artırıyor. Günde 4 findancan fazla kahve tüketen gebelerin bebeklerinin kansere yakalanma riski ise yüzde 72
    Günde 2 fincandan fazla kahve içen gebelerin bebeklerinin kan kanserine yakalanma riskinin artabileceği belirlendi. Bilim adamları, 20'nin üzerinde araştırmanın sonuçlarını inceledi ve gebelikte 2 fincandan fazla kahve tüketen anne adaylarının bebeklerinde kan kanseri riskinin yüzde 60 fazla olduğunu gördü. Araştırma, günde 4 fincan ya da daha fazla kahve tüketenlerin bebeklerinde ise riskin yüzde 72'ye kadar çıktığını ortaya koydu. Gebelere kahve tüketiminin günde 2 fincanla sınırlandırma önerisinde bulunan bilim adamları, kafeinin fetüsün DNA'sını değiştirdiğini ve hücrelerin tümörlerin oluşumuna daha meyilli hale getirdiğini düşünüyor. Araştırmanın sonuçları "American Journal of Obstetrics and Gynaecology" dergisinde yayınlandı.

Gebelikte kahvenin zararı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kahvenin yararları ve zararları

kahvenin yararları ve zararları

sade kahvenin zararları ben kahve içmeyi pek sevmem içmiş olsam bile şekerli ve sütlü tercih ederim. ama bazı insanlar görüyorum ki kahvesiz yapamıyorlar işte size kahvenin hem yararları hem zararları : Kahvenin içenler üzerinde alışkanlık yaptığı, araştırmalarla kanıtlandı. Amerika’da yapılan yeni bir araştırmanın sonucuna göre ise; bir bardak kahve baş ağrısına,...
  2. İşte Kahvenin Faydaları ve Zararları

İşte Kahvenin Faydaları ve Zararları

kahve, faydaları, zararları, nelerdir, araştırmalar, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, O kadar bağımlısı değilim ama şöyle akşma doğru yanında kekle bir fincan kehve fena olmaz doğrusu.Kimisiyse çok sever,onsuz güne başlayamaz. Araştırmacılar,kahvenin faydalarını ve zararlarını liste yapmışlar,bir göz atın bakalım.. Kahvenin içenler üzerinde alışkanlık...
  3. Gebelikte Kahve İçmenin Zararı Var mı?

Gebelikte Kahve İçmenin Zararı Var mı?

hamilelikte kahve içmek, gebelikte kahvenin zararları, gebelikte kahve zararlı mı Sevgili melekler, özellikle bayanlar arasında günün vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Sırf kahve içip sojbet etmek için kendilerince günler düzenleyen hanımların ülkemizdeki bolluğu düşünülürse, kahvenin ne kadar çok tüketilen bir içecek olduğunu da anlayabiliriz. Makul ölçülerde tüketildiğinde faydası...
  4. Gebelikte fazla kahve düşüğü tetikliyor

Gebelikte fazla kahve düşüğü tetikliyor

Çoğumuz için sabahları bir fincan kahve içmek bir ritüel halini aldı. Üstelik bunun haklı gerekçeleri de var. Kahvenin içeriğindeki kafeinin vücudumuzda yarattığı en önemli etkiler bizi uyarması ve mutluluk hormonu olarak bilinen dopaminin salgılanmasını sağlamasıdır. Ancak kafein aşırı derecede alındığında hamileler için tehlike oluşturabilir. VKV Amerikan Hastanesi Kadın Sağlığı Ünitesi...
  5. Gebelikte ne kadar kafein alınmalı?

Gebelikte ne kadar kafein alınmalı?

Toplum olarak kahveyi oldukça seven bir milletiz. Hele bir de bu kahve türk kahvesi olunca ben ve benim gibi birçok hemcinsimin de tutkunu olduğu kahve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olarak yer alıyor. Sabahları birçoğumuzun uyanır uyanmaz kahve içtiğini az çok tahmin edebiliyorum. İster sabahları isterseniz gün için de yada yemeklerden sonra içilen kahve, doz aşımı halin de farklı...

Sayfayı Paylaş