gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte Su Gelmesinin Anne Veya Bebek Açısından Bir Zararı Var Mıdır?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gebelikte suyun gelmesi zararlımıdır,hamilelikte suyun gelmesi zararlımıdır, gebelikte su kaybı,hamilelikte su kaybı,gebelikte suyun azalması,hamilelikte su gelmesi doğumun habercisimi,gebelikte su gelmesi düşük habercisimi, gebelikte su gelmesi hakkkında bilgiler s.jpg

Su gelmesi erken gebelik haftalarında gerçekleşirse erken doğum riskine neden olabilir. Yine özellikle erken haftalarda su gelmesi rahim ve amnion zarının enfeksiyonuna (koryoamniyonit) neden olabilir, bunu engellemek için antibiyotik tedavisi verilir. Su kesesi bebeğin dış ortamdan ve aşağıdan vajina yoluyla yukarıya çıkabilecek bakterilerden korur, bu nedenle su kesesinin açılması durumunda vajinadan rahim içerisine doğru enfeksiyon etkeni bakteriler ilerleyebilir. Doğuma yakın haftalarda ve çok uzun günler sürmeyen su gelmeleri genellikle bu tür riskli durumlara neden olmaz, zaten 1-2 gün içerisinde genellikle doğum gerçekleşir.

Su gelmesi durumunda ne yapılmalıdır?
    Gebeliğin hangi haftasında olursa olsun su gelmesi (veya şüphesi) acilen doktora başvurmayı gerektirir. Su gelmesi 36. gebelik haftasından önce olmuşsa erken doğuma neden olabilir. . Gebeliğin doğuma yakın son haftalarında su gelmesi genellikle 1-2 gün içerisinde doğumun gerçekleşeceğini gösterir. Su gelmesi gebeliğin çok erken haftalarında bebek henüz gelişimini tamamlamadan gerçekleşirse bebeğin gelişimini tamamlaması için beklemeye ve doğumu engellemeye çalışılır, bu esnada antibiyotikler ve tokolitik (sancı durdurucu) ilaçlar kullanılır.

Gebelikte Su Gelmesinin Anne Veya Bebek Açısından Bir Zararı Var Mıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kullandığımız Tatlandırıcıların Bir Zararı Var mı?

Kullandığımız Tatlandırıcıların Bir Zararı Var mı?

tatlandırıcılar, zararlımı, nedir, tehlikelimi, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Gerek şeker hastalığı,gerekse kilo vermek sebepleriyle kullandığımız tatlandırıcıların zararı var mı dersiniz?Şekerden uzak duracağız diye acaba sağlığımızı başka tehlikelere mi atıyoruz? Bu yüzden dikkat etmemiz gereken şeyler var aslında. Bu yapay...
  2. Melişler Ultrasonun Anne karnındaki bebeğe zararı var mı acaba ?

Melişler Ultrasonun Anne karnındaki bebeğe zararı var mı acaba ?

Kızlar 2 aylık hamişim, ultrasonun anne karnındaki bebeğe zararı oluyor mu, henüz cinsiyetini göstermedi ve üç beş güne bir gidiyoruz. Bu zararlı değildir dimi ?
  3. baharatların zararları var mıdır ?

baharatların zararları var mıdır ?

Melekler, sizler de iyi bilirsiniz ki yemeklerin tadı baharatlarla çıkar. Ben de mutfağımda bol bol baharat kullanırım. Kaş yaparken göz çıkarmayalım, acaba diyorum baharatların zararları da var mı?
  4. Gebelikte Kahve İçmenin Zararı Var mı?

Gebelikte Kahve İçmenin Zararı Var mı?

hamilelikte kahve içmek, gebelikte kahvenin zararları, gebelikte kahve zararlı mı Sevgili melekler, özellikle bayanlar arasında günün vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Sırf kahve içip sojbet etmek için kendilerince günler düzenleyen hanımların ülkemizdeki bolluğu düşünülürse, kahvenin ne kadar çok tüketilen bir içecek olduğunu da anlayabiliriz. Makul ölçülerde tüketildiğinde faydası...
  5. Dini açıdan Gerdek gecesi ile ilgili bir pozisyon var mı

Dini açıdan Gerdek gecesi ile ilgili bir pozisyon var mı

Arkadaşlarım lütfen kızmayın ve darılmayın. Hoş şimdiki bayan arkadaşlarım herşeyi biliyor ama ben köylük bir yerde yaşıyorum. Anneler de herşeyi her zaman anlatamıyor. Nası olacak diyorum olacak işte diyor. Net olarak bana şu bu yapılacak demiyor. Ben görücü usulü ile yakında dünya evine gireceğim. İslam ile ilgili gerdek gecesinde alınacak ya da yapılacak bir pozisyon var mı ? Özür dilerek...

Sayfayı Paylaş