gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Geleceğin Fatihlerini Yetiştirmek...

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Anneler... "Nasıl geleceğe adını yazdıracak nesiller yetiştirebilirsiniz?" sorusunun cevabını bu yazıda bulacaksınız...

"Çocuk gözüyle bakmayı, çocukların dilini bilmeyi, gözlerinden dünyalarını okumayı öğrenince şimdi çocuklarla aram çok iyi" veya "çevremde birçok kişiye aldığım bilgiyle yardımcı oldum" sözlerini duydukça bu yönde durmaktan onur duyuyor ve mutlu oluyorum.
    Şu zamanda her alan için en ufak beceri için eğitimler bilgiler veriliyor, yeterliliğiniz varsa görev alabiliyorsunuz. Ama anne olabilmek için bir eğitim alınmıyor maalesef. Biyolojik anne olmak, çocuğumuzu dünyaya getirmekten sonraki dönem bizler için en büyük vebal. Çünkü bir insan yetiştireceksiniz. İleride yapacaklarının ardında, her kapının arkasından “anne” çıkacak. İnsan yavrusu büyütmek ihmallere verilmeyecek kadar ciddi. Çünkü elimizdeki geleceğin nesli. Belki de sizin evladınızdır geleceğin Mimar Sinan’ı, Piri Reis’i , Ali Kuşcusu, M.Akif Ersoy’u ve ya niceleri... O gözle bakmalı, o gözle büyütmeli.
    Eğitimci-Yazar Ahmet Maraşlı hocanın da dediği gibi; "Çocuklarımızı dünya çapında yetiştirmeye gayret göstermeli."
    Umudum; yurdum genelinde bu tarz eğitimlerin yaygınlaşması, bilgi açlığının giderilmesi… Bu ihtiyacın karşılanması anne adaylarına,annelere, ve torun bekleyen kadınlar da dahil herkese lazım…
    Çevrenizde bu tarz bir program olursa veya çocuğunuzun okulunda seminerler düzenlenirse bu fırsatı değerlendirin, koşa koşa gidin… Çünkü bir çok hatalarımız var, doğru olduğunu zannettiğimiz...
    Haftaya anneliğin förmülünü açıklayacağım. Şimdiden haberini verelim. Öğrencilik hayatımızda birçok förmüller ezberledik.. Yeri geldi bazıları lazım oldu, bazıları uçtu,gitti. Bu formül ise, ömür boyu silinmemeli,arasıra okunup pekiştirilmeli ziyadesiyle…

Özlü Söz: “Geçmişin Sesi Gelecekte Yankılanır.”
    Gladyatör filminden.

alıntı

Son düzenleme: 15 Kasım 2009
Geleceğin Fatihlerini Yetiştirmek... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fatiha

Fatiha

Rüyada Fatiha-i Serife 'yi okudugunu veya biri tarafindan okundugunu görenin isleri güç ise kolayla-sir. Rizkinda genislik, bolluk ve bereket olur. Rüya sahibi erkekse, bir kaç kadinla evlenir, Kadin ise çok çocuk dogurur. Duasi kabul olunur, hasta veya sakat ise iyilesir;eger agir hasta ise ölüp acilarindan kurtulur. Fatiha okumak, asagida isimleri zikredilen mü-barek zatlara göre su sekilde...
  2. Neşeli evlatlarmı yetiştirmek istiyosunuz

Neşeli evlatlarmı yetiştirmek istiyosunuz

Neşeli ve mutlu olmak, çocuğun anne babasından alabileceği en büyük hediyelerden biridir. Şunu da belirtmek gerekir ki, anlık neşe ve sevinçle (Örneğin çocuğa yeni bir oyuncak ya da yiyecek türü bir şey almak) sürekli sevinç ve mutluluk arasında derin bir farklılık vardır. Doğrusu çocuklar gezmek ister ve büyükler gibi derin bir mutluluk duymaya ihtiyaçları vardır. Gerçek neşe, çocuğunuzun...
  3. Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin

Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin

Çocuğunuza, ruhunu hayatı boyunca besleyecek "pozitif bakış açısı" kazandırın. Bu çocukları, kendinden emin, optimist ve başarılı yapıyor. İşte şu basit yolları deneyin... 1- Çocuğunuzla bire bir vakit geçirin. Onunla beraber yerde oturup yap boz yapın, mutfakta beraber omlet yapın, banyo yapmadan önce beraber yüzünüzü boyayın, parkta beraber kaydıraktan kayın. 2- Değer...
  4. Özgüven Sahibi Çocuk Yetiştirmek

Özgüven Sahibi Çocuk Yetiştirmek

özgüven anaokulu özgüven sahibi olmak çocuklarda güven eksikliği çocuklarda kendine güven eksikliği 6 yaş Tüm anne-babanın arzusu özgüven sahibi çocuk yetiştirmektir. Ancak çocuk öz güven sahibi olabilmesi için 6 yaşına kadar el becerisi, bilgi ve diğer bilmesi gerekenleri bilmelidir. Yani okula başladığı zaman bilmediği için güvenini kaybetmemelidir. Bilmesi gerekenler tabiiki ana okullarında...
  5. Geleceğin SUÇLULARINI Yetiştirmek !

Geleceğin SUÇLULARINI Yetiştirmek !

Çocuklarınızın geleceğin suçluları değil, liderleri olmasını istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız... Geçenlerde, elektronik posta adresime bir ileti geldi, iletinin başlığı şu idi; geleceğin suçlularını yetiştirmenin kolay yolu, okuduktan sonra arkadaşlarla paylaşmak üzere gönderdim, benim gibi onlarda bu konuda düşünsünler diye… Sizlerle de paylaşma gerektiği hissettim; Geleceğin...

Sayfayı Paylaş