gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Gelecekte Evler Nasıl mı Olacak?

Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

gelecekteki evler geleceğin evleri gelecekte evler nasıl olacak gelecekteki nasıl olacak 2030 yılında Gelecekte Evler Nasıl mı Olacak?

Altı yıl içerisinde evler baştan sona teknolojiyle donatılacak. Kapılar parmak iziyle açılacak. İşte geleceğin evleri...

Vatan'ın haberine göre, Microsoft şimdi de geleceğin evini tasarladı. 60 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengini olan Microsoft’un patronu Bill Gates, birkaç yıl içinde evlerimizde yaşanacak değişimi anlattı. Söylediklerine inanmayanları da “İnanmıyorsanız gelin bakın” diyerek Disneyland’de görücüye çıkan “Geleceğin Evi” ne davet etti.

İşte 6 yıl sonra eviniz:

- Geleceğin evinde kapı anahtar yerine, parmak izi, göz retinasını tarayıcısı ya da cep telefonunuz ile açılacak.
    - Duvardaki ekrandan size bırakılan mesajları okuyabilir, LCD ekrandan evinizdeki herşeyi kontrol edebileceksiniz.
    - “Grace” adlı merkezi bilgisayar hem sekreteriniz olacak, hem de sizin hayatınızı kolaylaştıracak. Hava durumunu ve nasıl giyinmeniz gerektiğini söyleyecek.
    - Duvar kağıtları bir tuşta değişecek. Kumandaya basıldığında duvar bir boğaz manzarasına, ya da dev bir akvaryuma dönüşecek.
    - Seçtiğiniz tüm TV programları önceden kaydedildiği için istediğiniz programı istediğiniz zaman seyredeceksiniz.
    - Bilgisayar bütün yemek tariflerini uygulamalı olarak size göstereceğinden yemek yapmak çocuk oyuncağı olacak.
    - Evdeki robot, siz işteyken temizlik yapacak, çamaşırlarınızı yıkayacak hatta evde hasta varsa onun ilaçlarını bile verecek.
    - Uyurken duvarları karartıp, tavana yıldız ekleyerek gece atmosferi yaratabileceksiniz.

ÖNCEKİ TAHMİN DOĞRU ÇIKTI
    Disneyland, bundan 50 yıl önce de geleceğin evi projesi hazırlamış ve bütün tahminleri gerçek olmuştu. 1957 yılında yapılan ve California eyaletindeki Disneyland’de sergilenen geleceğin evinde, telsiz telefon, elektrikli diş fırçası, plastik sandalye, mikrodalga fırın gibi yeniliklere yer verilmiş ve bunların 1985 yılına kadar gerçekleşeceği öngörülmüştü.

alıntı

Gelecekte Evler Nasıl mı Olacak? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gelecekte İnsanlar Böyle Olacak

Gelecekte İnsanlar Böyle Olacak

Genler üzerine yapılan araştırmalardan çarpıcı sonuçlar çıktı.. 1 milyon yıl sonra iste insanlar böyle olacak.. Uzmanlar, canlıların geçmişini araştırmak için artık yalnızca fosillerle yetinmiyor. DNAdaki başdöndürücü gelişmeleri de araştırmalarına dahil ediyor; bugün yaşayan akraba türlerin DNA'larından yararlanıyor. Bugüne kadar insanlık tarihi ile ilgili yapılan araştırmalarda da...
  2. Kyoto ülkenin geleceğinde belirleyici olacak

Kyoto ülkenin geleceğinde belirleyici olacak

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin Kyoto Protokolü’ne taraf olmamasının kendilerine sıkıntı yarattığını belirterek, "İklim değişikliği konusunda çalışmalar yapıyoruz. Ama Kyoto Protokolü’ne taraf olmamız gerekiyordu. 176 ülkenin kabul ettiği Kyoto’yu Amerika ve Türkiye kabul etmedi" dedi. Veysel Eroğlu, dün, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı’in (TÜKÇEV) Ceylan...
  3. Japon'ların Gelecekteki Ev Hayali

Japon'ların Gelecekteki Ev Hayali

gelecekteki evler gelecekteki eviniz Prototipi hazırlana bu evler hayatı tünele sokuyor. 800.000 Dolara kadar alıcı bulabilen bu uçuk tasarımlar topraksızlıktan kaynaklanıyor.
  4. BMW ZX-6 konsepti, otomobillerin gelecekte nasıl olacağına dair ipuçları veriyor.

BMW ZX-6 konsepti, otomobillerin gelecekte nasıl olacağına dair ipuçları veriyor.

2015'te BMW böyle mi olacak BMW ZX-6 konsepti, otomobillerin gelecekte nasıl olacağına dair ipuçları veriyor. Otomobiller 2015 yılında nasıl görünecek? Büyük ihtimalle günümüzdeki arabalardan pek farklı olmayacaklar. Aynı soru Turin'deki Avrupa Tasarım Enstitüsü Transportasyon Tasarımı öğrencilerine sorduğunuzda ise cevaplar biraz farklı oluyor. BMW için hazırlanan konsept tasarımları...
  5. pembe panjurlu evimiz olacak mı

pembe panjurlu evimiz olacak mı

Evlenince pembe panjurlu bir evimiz olacak mı aşkım? -olabilir de olmayabilir de -sürrealist yaklaşımlarına hasta oluyorum senin -bende beni seviyorum -o zaman beni sevmiyosun sen -beni seviyorum dedim ya -Evlenince pembe panjurlu bir evimiz olacak mı aşkım? -evleneceğimizi kim söyledi -öpmeyi keser misin ozaman -Evlenince pembe panjurlu bir evimiz olacak mı aşkım? -pembe panjurlu...

Sayfayı Paylaş