Golden Bisquit (denenmiştir-süper)

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Golden Bisquit (denenmiştir-süper)
Golden Bisquit (altın bisküvi)

Malzemeler

İki buçuk su bardağı un
Yarım su bardağı sıvı yağ
2-3 çorba kaşığı toz şeker
2 adet yumurta
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
140 gram kıyılmış file badem

Hazırlanışı

Tüm malzemeyi geniş bir kaba alın, karıştırın. Silindir şekline getirin ve bütün halde fırın tepsisine yerleştirin. Önceden ısıtılmış 175 derece fırında üzeri altın sarısı olana dek en az yarım saat pişirin. Fırından alıp 15 dakika dinlendirin. Daha sonra yarım parmak genişliğinde dilimleyin. Yeniden fırına verip 15 dakika daha pişirin. Soğuduktan sonra servis yapın.

Bilge'nin notu: Fırın tepsisinin altına ben fırın pişirme kağıdı koydum, dilimlemesi daha kolay oldu. Çok lezzetliler gerçekten, misafire verirken pudra şekeri ve yanında meyve taneleri ile servis yapabilirsiniz. Ben silindir yerine dikdörtgen şekil verdim bütüne, dilimlediğim zaman da daha bisküvimsi bir şekil oldu.

Ce: Golden Bisquit (denenmiştir-süper)

çok güzel bi tarif denyiceğim inşallh sen gbi güzel yapabilirim

Ce: Golden Bisquit (denenmiştir-süper)

Kolay bir bisküvi, zorlanmadan yaparsın canım merak etme güzel olur eminim :)

Cevap: Golden Bisquit (denenmiştir-süper)

Arkadaşlar üzerine kokteyl dondurmalardan koyarak yaz ikramı yapabilirsiniz, dondurma altlığı olarak da çok hoş bir duruşu oldu. Mümkünse meyveli dondurma kullanın, daha iyi sonuç alırsınız. (Ben denedim de iyi oldu :) )

Cevap: Golden Bisquit (denenmiştir-süper)

tarif için sağol cnm görünce hemen yazdım bugün denicem eminim çok güzeldir emeğine sağlık teşekkürler:23::slm:

Geri