gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

GÖrme ÖzÜrlÜ Olmak Önemlİ Bİr Sorun Mudur ?

Konu, 'Engelliler dünyası' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

GÖrme ÖzÜrlÜ Olmak Önemlİ Bİr Sorun Mudur ? Görme özürlü bir kişinin yaşadığı en önemli sorun, sadece gözlerinin görmemesi değil, toplumun görme özürlülerle ilgili yanlış anlayış ve ön yargılarıdır; kendisine sağlanan olanakların yetersizliği ve diğer insanlarla arasındaki fırsat eşitsizliğidir. Eğer görme özürlülere yaşamın her alanında gerekli fırsat eşitliği, ve yeterli olanaklar sağlanırsa, özürlü olmak o insanlar için basit bir fiziksel sorun düzeyine inecektir. Bugün ülkemizde görme özürlülerin ulaşmak istediği başlıca hedef: herkesle eşit hak ve olanaklara sahip olmak, toplumla kaynaşmak ve günlük yaşamlarını sürdürürken bağımsız ve özgür olabilecekleri koşullara sahip olmaktır.
    Görme özürlü bir kişinin, karşılaştığı her başarısızlık için körlüğünü bir mazeret olarak göstermesi ne kadar yanlışsa, toplumun da her başarının sağlanması için görmenin gerekli olduğunu ileri sürmesi o kadar yanlıştır. Her iki anlayışında pratik sonucu olumsuzdur. İnsanla toplum arasında sürekli bir etkileşim vardır. Bu nedenle görme özürlü kişilerin değerlendirmeleri toplumu, toplumun değerlendirmeleri ise görme özürlüleri etkiler.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: GÖrme ÖzÜrlÜ Olmak Önemlİ Bİr Sorun Mudur ?
    paylaşım için saol

GÖrme ÖzÜrlÜ Olmak Önemlİ Bİr Sorun Mudur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Horlama ciddi bir sorun mudur?

Horlama ciddi bir sorun mudur?

Horlama ciddi bir sorun mudur? Sosyal olarak evet! Bu aile yaşamında ciddi bir şekilde tehdit eder. Horlayan kişi alay konusu olur. Ailenin diğer bireyleri için uykusuz gecelerin sorumlusu tutulur. Horlayan kişi tatil ve iş gezilerinde istenilmeyen oda arkadaşı olur. Tıbbi olara evet! Kişinin kendine verdiği zarar daha büyüktür. Dinlenilmeden geçirilen geceler vardır. Aşırı horlayan kişilerde...
  2. Görme Özürlü Ressamın Tabloları

Görme Özürlü Ressamın Tabloları

engelli ressamlar görme engelli ünlüler ressamların eserleri türk ünlüler kimlerdir Görme engelli Eşref Armağan’ın resimleri herkesi şaşırtıyor. Discovery, görmeklerini tuvale aktaran ve Harvard’da beyin gelişimi incelenen ressamın belgeselini çekiyor... DISCOVERY Chanel, doğuştan görme engelli ressam Eşref Armağan’ın (53) belgeselini yapıyor. Türkiye’deki çekimlerin ardından Armağan ile...
  3. Özürlü Hakları - Önemli Maddeler

Özürlü Hakları - Önemli Maddeler

özürlülerin araba alma şartları özürlü araç alma şartları özürlü araba otomobil araç alım Özürlü Hakları Önemli Maddeler 1. Devlet tiyatroları, gösterilerini özürlülere ücretsiz sunmaktadır. 2. Türk hava yolları ile seyahat halinde belirlenen esaslar doğrultusunda özürlüler %40 indirimden yararlanabilir. 3. Devlet Demir Yolları ana hat yolcu trenleri ile seyahat halinde özürlüler %20...
  4. Hiç yüzünü görmeden âşık oldunuz mu birine?

Hiç yüzünü görmeden âşık oldunuz mu birine?

Hiç yüzünü görmeden âşık oldunuz mu birine? Ezelde âşık olmuşum sadece bir isme… ” Bu nasıl iştir ?! ” demeyin… Ben de bilmiyorum, ama oldu işte!..Her an şaşılacak işler olmuyor mu yerde ve gökte?.. Bir ismin peşinde koştum durdum yıllarca ümitsizce… Acaba kimdir, bilir miyim, yüzünü görür müyüm? diye… Ansızın karşılaşıverdim O’nunla zamanın bir yerinde… Yer ve gökte ararken Öz’de buldum,...
  5. Gebelikte Önemli Bir Sorun İyot Eksikliği

Gebelikte Önemli Bir Sorun İyot Eksikliği

hamilelikte iyot eksikliği gebelikte iyot eksikliği Sevgili melekler, gebelik dönemi bebeğinize kavuşmanın heyecanıyla sürüp giderken siz de sağlığınıza son derece dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Dünya nüfusunun % 31 'inin iyot yetersiz yerlerde yaşadığını düşünürsek gebelikte iyot eksikliği büyük sorunların başında geliyor. Bu sebeple gebeliği düşünüyorsanız 2 yıl önceden iyot...

Sayfayı Paylaş