gebe
  1. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

Göz altı morluklarına faydalı bitkisel çözümler

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

göz altı morluklarına bitkisel çözüm morluklara bitkisel çözüm Bazılarımızın başında böyle kötü birşey kesin vardır şahsen ben hep makyaj malzemeleriyle kapatırdım ama şimdi şükür başımda öyle bir sorun yok göz altı morluklarım geçti ama kökten çözüm isterseniz buyrun :)

Gözaltı morluklarını gidermek için; [​IMG]

Her akşam ceviz iriliğinde 1 patates havanda hamur haline getirilir. Sonra ufak tülbent içinde, sadece gözaltı ceplerinin veya morluklarının olduğu kısımlara konur. (Göz üzerine koymayın). 40-45 dk. sonra kaldırılır. Şişlikler geçene kadar 2 günde bir olmak üzere buna devam edir. Patates kaldırılınca gözkapakları papatya çayı ile yıkanmalıdır.

(PAPATYA ÇAYI : 1 Litre sıcak suya 20 adet papatya ufalanarak konur, 20 dk. demlenip pamuktan süzülür, ılık halde göz kapakları ile şiş ve mor kısımlar yıkanır kurumaya bırakılır.)
    Gözaltı morlukları için ikinci yöntem :
    Malzemeler :
    5 Gr Ebegümeci
    2 Yemek Kşığı çiğ süt
    Hazırlanışı :
    Ebegümeci dövülür. Sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Gözaltlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.
    Ayrıca:
    *Beyaz peynir gözaltlarına sürülüp 20 dakika sonra yıkanır ve bu işle bir kaç denemeden sonra gözaltındaki morluklar geçer.
    *Ebegümeci duyarlı ve ince ciltlere yararlıdır.
    *Cildi Yumuşatır.
    *Kompres veya lapa halinde uygulanması sivilce ve çıban olgunlaşmasını önlemeye iyi gelir.

Not :
    Gözaltı morlukları bir hastalıktan ileri geliyorsa bu yöntemler bir fayda sağlamaz. Bu gibi durumlarda öncelikle bir uzman hekime danışılmalıdır.

2. pamukşekeri

pamukşekeri Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    gizemimm kuzumm teşek.edr. çok değerli bilgilerin için saol.. bende bu göz altı morluklarından muzdaribim en kısa zamanda ben de denicem ...

3. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    İşine yaramasına çok mutlu oldum cnm bn teşekkür ederim...

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

şu beyaz peynirle olanı tek kullansak işe yarar mı

Göz altı morluklarına faydalı bitkisel çözümler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Göz Altı Morluklarından Kurtulun!

Göz Altı Morluklarından Kurtulun!

Cildime özen gösteriyorum.. Ancak ne zaman aynaya baksam göz altındaki morlukları görüyorum.. Bu ne kadar sürecek ve kaybolacak" diye merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!.. Göz altı morlukları çoğu kadının karşılaşabileceği, hayal kırıklığına uğradığı bir sorun.. Herşeyden önce morlukların iki sebebi var.. Kan dolaşımı.. Yavaş kan dolaşımı göz altı morluklarına neden olabilir. Bu...
  2. "Göz Altı Morluklarından Kurtulun!"

"Göz Altı Morluklarından Kurtulun!"

"Göz Altı Morluklarından Kurtulun!" "Cildime özen gösteriyorum.. Ancak ne zaman aynaya baksam göz altındaki morlukları görüyorum.. Bu ne kadar sürecek ve kaybolacak" diye merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!.. Göz altı morlukları çoğu kadının karşılaşabileceği, hayal kırıklığına uğradığı bir sorun.. Herşeyden önce morlukların iki sebebi var.. Kan dolaşımı.. Yavaş kan...
  3. göz altı morluklarım

göz altı morluklarım

göz altı morluklarımdan bıktım.herkez gözlerinin altı niye mor demelerinden bıktım canım çok sıkılıyor.hergün tonlarca fontten süre süre gözaltlarıma yüzümde bir sürü sivilce çıkıyo genetikmi acaba ne yaptıysam geçmiyor ameliyetada ailem müsade etmiyor. valla insanların garip garip bakmasından bıktım intihar edecem sonunda kurtulacam yalvarrım yardım edin.....
  4. göz altı morlukları

göz altı morlukları

Göz altı morluklarından kurtulan varmı? Nasıl?
  5. Göz altı morluğu için bitkisel öneriler

Göz altı morluğu için bitkisel öneriler

Göz altındaki mor halkalar kadınların rahatsızlık duyduğu estetik kaygıların dan biridir.Nedeni uykusuzluk,göz yorgunluğu ,genetik nedenler,alerjiler ve burun akıntılarıdır.Ayrıca cilt hastalıkların dan egzama da göz altı morluklarına sebep olmaktadır.Göz altı morluklarının nedenlerini ve tedavisini yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi Göz altı morluğu neden olur , Göz altı morlukları...

Sayfayı Paylaş