gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Güneş Ne Kadar Sıcaktır?

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Güneş, Güneş Sistemi'ndeki en büyük gök cismidir. Çok sıcak ve yanmakta olan bazı gazlardan oluşur. Bu nedenle, yüzeyinde her saniyede milyonlarca atom bombası patlamasına eşit güçte patlamalar olur. Bu patlamalarda boyu Dünyamızın büyüklüğünün 40-50 katı olan alevler fışkırır. Güneş'in dış yüzeyindeki sıcaklık 6000 derece, içindeki sıcaklık ise 12 Milyon derecedir.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Güneş Ne Kadar Sıcaktır?
    allahım nasıl yaratmış dimi melekler güneşimizi

Son düzenleme: 18 Haziran 2009
Güneş Ne Kadar Sıcaktır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güneşi hiç bu kadar yakından gördünüzmü?

Güneşi hiç bu kadar yakından gördünüzmü?

dünyanın yakından görünüşü yıldızların yakından görünüşü güneşin güneş ile ilgili resimler güneş ile ilgili görseller . Güneş'in yıldız gelişimi bilgisayar modellemesi ve nükleokozmokronoloji yöntemleri kullanılarak ana dizi üzerinde hesaplanan yaşının 4,57 milyar yıl olduğu düşünülmektedir Samanyolu gökadasında bilinen 200 milyar yıldızdan birisi olan Güneş, kütlesi sıcak gazlardan oluşan...
  2. Sıcak Çayın Zararları nelerdir

Sıcak Çayın Zararları nelerdir

Sıcak çay içiyorum hemde kaynar şekilde arkadaşlarım sıcak çayın çok zararlı olduğunu söylediler de acaba çayı böyle sıcak olarak tüketmenin zararları tam olarak nelerdir bilgi rica ediyorum.
  3. Sıcak Havalarda Nasıl Egzersiz Ne Kadar Süre İle Yapılır...

Sıcak Havalarda Nasıl Egzersiz Ne Kadar Süre İle Yapılır...

Yaz Aylarında Egzersiz Yapmak Sıcak Havalarda Egzersiz Yapmak Havalar ısındı bayanlar peki spor dengemizi nasıl sağlayacağız..Dr Öz den tavsiyeler bakalım sıcak havalarda ne kadar süre ne zamanlar egzersiz yapılırmış....İşte sizler için aşağıda paylaşıyorum meleklerim....Vücut tipinize göre egzersizlerini de öğrenmek isterseniz buyrun... Sıcak Havalarda Bunları Yapmayın! Dr....
  4. Sıcaklarda Tansiyon hastaları ne yapmalı?

Sıcaklarda Tansiyon hastaları ne yapmalı?

Sıcak Havalarda Tansiyona Dikkat Aşırı Sıcaklarda Tansiyona Dikkat Canım annem, hipertansiyon hastası ve sıcaklara hiç gelemiyor. Ben de bu kavurucu yaz sıcaklarında annemin ve annem gibi tansiyon hastası olan tüm ablalarımız, abilerimiz, kardeşlerimiz için sıcaklarda tansiyon hastalarının dikkat etmesi gereken durumları araştırdım ve edindiğim bilgileri paylaşmak istedim. Yüksek...
  5. Sıcaklar Ne Kadar Sürecek Biliyor musunuz

Sıcaklar Ne Kadar Sürecek Biliyor musunuz

kızlar çok sıcak hatta çok bile az kalıyor resmen öldürücü kavurucu bir sıcaklık var diyorlar ki bu sıcaklıklar bitecekmiş ama ne zaman. Aranızda Sıcaklar Ne Kadar Sürecek bilen varsa yazsın.

Sayfayı Paylaş