Güvercinkökü Nedir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Kayıtsız Kullanıcılar

Güvercin kökü nedir
    Güvercin kökünün yararları
    Güvercinkökü neye iyi gelir

Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan güvercinkökü bitkisi, faydaları ve kullanım alanları hakkında ki bilgiler şöyle melekler :)

Kalp biçimli ve parçalı yaprakları, pembe, küçük çiçekleri olan, tırmanıcı bir bitkidir.
    Tropik bölgelerde, özellikle Doğu Afrika kıyılarında yetişir.

Güvercinkökü Faydası

Bitkinin kökleri, iştah açıcı, güçlendirici, ishal gidericidir, özellikle dizanteriye karşı etkilidir.
    30 cm uzunluk, 2-8 cm genişlikteki, havuca benzer kökü mart ayında topraktan çıkarılır. Aktarlarda 2-8 cm çapında ve 0.5-2 cm kalınlığında dilimler halinde kurutulmuş olarak satılır. Dış yüzü buruşuk ve sarımsı-esmer, içi sarı renklidir. Kolayca kırılabilir. Hafif kokulu ve acımsıdır.
    Bileşiminde müsilaj, nişasta, acı maddeler ve alkaloitler bulunur.

Güvercinkökü nasıl kullanılır?

Kökten oluşturulan toz 0.5-1 gramlık hap halinde günde üç kez içilir.
    Ya da kaynatılır; 1 litre (5 bardak) su içine 20-50 gram kök atılır, 15 dakika kaynatılıp süzülür, günde 2-3 kez birer bardak içilir.

Güvercinkökü Nedir ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. güvercinkökü

(Jatrorrhiza palmata / Racine de colombo) “Jatrorrhiza palmata” Adli bitkinin köküdür. Terkibinde “kolombin” ve “Barberin” denilen maddeler vardir. Tadi acidir. Kullanildigi yerler: Ishali keser. Istahi açar. Mideyi kuvvetlendirir. Fazla kullanildigi takdirde, mide ve barsaklara zarar verir. alıntıdır
  2. Güvercinkökü

[FONT=Arial](Jatrorrhiza palmata / Racine de colombo)[SIZE=3] [B]"Jatrorrhiza palmata" [/B]Adli bitkinin köküdür. Terkibinde "kolombin" ve "Barberin" denilen maddeler vardir. Tadi acidir.[/SIZE][/FONT] [COLOR=black][B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kullanildigi yerler:[/SIZE][/FONT][/B] [/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=black]Ishali keser. Istahi açar....
  3. yaşam nedir,yaşamak nedir?

Gökyüzünde dünyayı yaşarken sonsuz özgürlüğümle birlikte, yaşamı arıyordum ne olduğunu bilemeden... Bir su damlasıydım, güneşin ışıklarında renklerle oynayan, karanlıklarda yıldızlarla konuşan... Mutluydum rüzgarla birlikte maviliğe savrulurken, mutluydum kuşlarla kanat çırparken, mutluydum gökkuşağı olup renkleri saçarken... Takılmışken bir bulutun peşine, görürdüm yaşayanları...
  4. medya nedir? demokrasi nedir?

medya nedir?demokrasi neye denir?
  5. Oligohidramnios nedir?

[B]oligohidramnios belirtileri,Oligohidramnios nedenleri,Oligohidramnios sebepleri,Oligohidramnios tedavisi,Oligohidramnios hakkında bilgiler[/B] [ATTACH=full]40102[/ATTACH] Gebelik döneminde bebeğin anne karnında fetusun içerisinde yaşadığı ortamda bulunan sıvının (amnios) üretiminin azalması sonucu ortaya çıkan hastalıktır. Amnios sıvısı; bebeği dış etkilerden korumanın yanı sıra,...

Sayfayı Paylaş