gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Halil Erkal - Kesik Çayır

Konu, 'G-H Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Kesik çayır biçilir mi Sular soğuk içilir mi Bana yardan geç diyorlar
    Seven yardan geçilir mi

Ağam desinler desinler
    Şeker yesinler
    Şu kız şu oğlana
    Vurgun desinler

Aman ben yandım
    Yandım yandım yandım
    Ellerin köyünde
    Aldandım kaldım

Ağam desinler desinler
    Şeker yesinler
    Şu kız şu oğlana
    Vurgun desinler

Ağam ben yandım
    Yandım yandım yandım
    Ellerin memleketinde
    Aldandım kaldım

Ankara'nın tren yolu
    Gahi eğri gahi doğru
    Canım benim anadolu
    Gideyim mi senden gayrı

Ağam desinler desinler
    Şeker yesinler
    Şu kız şu oğlana
    Vurgun desinler

Aman ben yandım
    Yandım yandım yandım
    Ellerin köyünde
    Aldandım kaldım

Ağam desinler desinler
    Şeker yesinler
    Şu kız şu oğlana
    Vurgun desinler

Aman ben yandım
    Yandım yandım yandım
    Ellerin köyünde
    Aldandım kaldım

Halil Erkal - Kesik Çayır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çayır

çayır

Kendiliğinden yetişen yeşil otların kapladığı çayırlık din ve dünya güzelliğine, Çayırda oturmak yahut onu seyretmek yoksul için zenginliğe, zengin için bereketli kazanca, Çayır otlarını büyük çuvallarla bir yere taşımak yahut çayırdan çayıra geçtiğini ggörmek dünyalık yığmaya ve dünyalık kazanmak için her işe yeltenmeye, aşırı hırsa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çimen.)İşinizdeki...
  2. çayır papatyası

çayır papatyası

Çayır papatyası (Bellis perennis) henüz Orta Çağ da yara iyileştirici ve kan temizleyici olarak bilinmekteydi. Günümüzde de rağbet görmektedir. Çayır papatyası (Bellis perennis) Avrupa, Asya, Kuzey Amerika ve Yeni Zelanda da oldukça yaygındır. Kazlar tarafından rağbet gören bu bitki, ki Alman dilinde bu hayvanın ismiyle birlikte, “Kaz Çiçeği” diye anılmaktadır. Balçıklı zemin, çayır, çimenlik...
  3. Halil Erkal - Niğde Bağları

Halil Erkal - Niğde Bağları

halil erkal niğde bağları (Hey hey) Gine yeşillendi Niğde bağları anam anam Niğde bağları aslanım Niğde bağları (Hey hey) Bize mesken oldu anam anam Gurbet elleri aslanım gurbet elleri (Hey hey) Bilmem hayal midir anam anam Bilmem düş müdür aslanım bilmem düş müdür (Hey hey) Mektubun gelmiyor anam anam Yollar kış mıdır aslanım yolar kış mıdır
  4. Halil Erkal - Kara Dudum

Halil Erkal - Kara Dudum

halil erkan halil erkal erkal karadudum kara dudum kara dudum Kara Dudum Kanaryamsın..Senin İçin Ölüyorum Yanağından Bir Öptürsen seni benim Sanıyorum seni benim Sanıyorum Yanağından Bir Öptürsen seni benim Sanıyorum seni benim Sanıyorum Şu Sevgimi Ölçüyorsan..Bana Değer Biçiyorsan Ben Senin İçin Ölürüm.. Beni Biraz Seviyorsan Beni Biraz Seviyorsan Ben Senin İçin Ölürüm.. Beni Biraz...
  5. çayır Görmek

çayır Görmek

İş yaşamınızdaki olaylar sizi mutlu edecek ve bu durum sizin çevrenize mutluluk veren biri yapacak demektir. Bir çayırdan başka bir çayıra atlamak bir kimsenin dünya nimetlerine olan aşırı isteğine ve kazanç için durmadan çabalayacağına işarettir.Kurumuş çayır hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamındadır. Çayır toplamak zengin olmaya işarettir.

Sayfayı Paylaş