gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Hamile kalamıyorum nedeni ne olabilir?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamile kalamama sebepleri,hamile kalamama nedenleri,neden hamile kalamıyorum,hamileliğe engel faktörler,hamile kalmayı engelleyen durumlar

hh.jpg

Çiftlerin yaklaşık %15 kadarında net bir sebep bulunmamasına rağmen infertilite durumu gözlenmektedir. Bu çiftlerde kadın faktörleri değerendirildiğinde rahim, tüpler, yumurtalık ve endokrin çevrenin net bir patolojisi görülmemektedir.

Diğer olgularda ise kadın infertilitesi ya da erken infertilitesini açıklayabilecek problemler görülebilmektedir. Erkeklerde sperm sayısında azalma, sperm konsantrasyonunda azama, morfolojinin bozuk olması, sperm hareketlerinin yetrsiz olması ya da spermlere yönelik blokan antikorların ulunması gibi problemler gözükebilmektedir. Ayrıca azospermi olarak adlandırılan olgularda sperm örneğinde sperm görülmemektedir. Bu olgularda küçük bir ihtimalle testisten sperm öncü hücrelerinin varlığının araştırılması önerilebilmektedir.

Kadınlarda rahim patolojileri, rahimin yokluğu, rahim içi yapışıklık varlığı, polip, myom gibi kavite içi oluşumların görülmesi, tüplerin tıkalı olması ya da hidrosalpenks denilen iltihabi tubal patolojileringözlenmesi gebelik ihtimalini düşürmektedir.

Yumurtlama ile ilgili patolojiler benzer şekilde normal fizyolojinin sekteye uğramasına neden olmaktadır. Tiroid patolojileri, hipotiroidi-hipertiroidi, adrenal sistem hastalıkları, aşırı tüylenmeye sebebiyet verecek derecede endokrin değişimler ve diyabet gebe kalmayı geciktirmektedir. Pıhtılaşma bozuklukları, lupus gibi romatolojik hastalıklar ise oluşmuş gebelikler üzerine olumsuz etkide bulunabilmektedirler.

Hamile kalamıyorum nedeni ne olabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden hamile kalamıyorum?

Neden hamile kalamıyorum?

kadın neden hamile kalamaz 5 aydır hamile kalamıyorum sorun yok ama kalamıyorum 2 aydır neden değilim Merhaba;bende aranıza yeni katıldım.5 ayllık evliyim daha.ama hiç korunmadım.adet düzensizliğim vardı benim. 16 yaşımdan beri hep düzensiz olurum.bazen 30 günde bazen 45 günde.bazen 40 hiç belli olmadı.ama evlenmeden önce bile düzene girsin diye doğum kontrol hapı kullanmadım.doktora...
  2. Hamileyim kanamam var nedeni ne olabilir?

Hamileyim kanamam var nedeni ne olabilir?

gebelikte kanama ,hamilelikte kanama,gebelikte zamansız kanama,hamilelikte kanma zararlımıdr,gebelikte kanamanın nedenleri,gebelikte kanama hakkında bilgiler Gebeliğin herhangi bir döneminde kanama olması, nadir görülen bir durum değildir. Önemli olan kanamanın nedeninin bulunmasıdır. Gebeliğin ilk yarısında olan kanama ile düşük, dış gebelik veya mol gebelik söz konusu olabilir. Gebeliğin...
  3. Hamileyim kaşıntım var nedeni ne olabilir?

Hamileyim kaşıntım var nedeni ne olabilir?

hamilelikte kaşıntı,gebelikte kaşıntı,gebelikte kaşıntı neden olur,hamilelikte kaşıntının sebepleri,hamilelikte kaşıntı hakkında bilgiler gebelik sırasında kadınlar daha önceden yaşamadıkları pekçok değişik durumla karşılaşabilirler. Özellikle ilk gebeliğini yaşayanlarda bu durumlar bebeğin sağlığı, ve ona zarar verip vermeyeceği konusunda endişeye neden olabilirler. gebelik sırasında anne...
  4. Neden hamile kalamıyorum?

Neden hamile kalamıyorum?

kısırlık nedenleri,hamile kalamama nedenleri,hamile kalmayı engelleyen faktörler,hamile kalmak için ne yapmalıyım,gebe kalma hakkında bilgiler Kadından kaynaklanan kusurlarda en sık görülen neden kadında döllenebilecek yumurta üretimi, yani ovulasyon (yumurtlama) olmamasıdır. Bu durum polikistik over sendromu gibi kronik bir nedene bağlı olabileceği gibi, kadının yumurta hücreleri menopoz ya...
  5. Hamile kalamıyorum nedeni nedir?

Hamile kalamıyorum nedeni nedir?

1 yıllık ( 35 yaş üzerinde iseniz , Ailede erken menopoz var ise bu süre 6 aydır !) düzenli birlikteliğe rağmen gebelik oluşmuyorsa işe nedenini araştırarak başlamak gerekir. Nedenini anlamadan sorun çözümü mümkün değildir. Bir çiftte birden fazla sorun olabilir. Bu nedenle tedaviye başlamadan tüm olasılıklar gözden geçirilmelidir. Tedaviye başlandıktan sonra, tedaviden sonuç alamadıgımız...

Sayfayı Paylaş