gebe
  1. BİR SİTEMİM VAR

BİR SİTEMİM VAR Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8

hamilelerin bulantıdan aşermeye kadar yaşadıkları

Konu, 'Burası benim köşem...' kısmında BİR SİTEMİM VAR tarafından paylaşıldı.

evet hanımlar ben 8 haftalık hamileyim ve ilk gabeliğim o yüzden nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum benim gibi olan hanımlarıda bilgilendirirseniz sevinirim bu yüzden panik yapan hanımlarada yardımcı olalım

Asena_Sule bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    hayırlı olsun inşallah kucağına almak nasip olur. her hamiel kaıdn farklı şeyler yaşar bu bünye ile alakalı ben miğde buluantısı kusma aşerme bunalrı çok nadir yaşadım herkesde olmayabilir bunalrı çok takma. dikkatli dengeli beslenmeye çalış ilk 3 ay folikasit içeren gıdalr tüket ceviz ye bol süt ve yoğurt bide şekerli ve tuzlu gıdlardan uzak dur ilerki aylarda şişmemek için

BİR SİTEMİM VAR bunu beğendi.
  3. BİR SİTEMİM VAR

BİR SİTEMİM VAR Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
  4. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    kelek turşusu :) başkada aşerme olmadı bende bide 4 aylıkken tulum peyniri

BİR SİTEMİM VAR bunu beğendi.
  5. BİR SİTEMİM VAR

BİR SİTEMİM VAR Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
  6. BİR SİTEMİM VAR

BİR SİTEMİM VAR Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    bende çok fazla yaz meyvelerine aşeriyorum fazla yemek yiyemiyorum miğdem almıyor ama ete hayır diyemiyorum çikolataya doyamazdım ama şimdi farketmiyor tiksinmiyorum ama meyve meyve illaki

7. BİR SİTEMİM VAR

BİR SİTEMİM VAR Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    ha bide karpuz vardı ya onu nasıl unuttum ben erkek istiyorumda acaba aşermemle bi alakası varmı ki ha bide bu gun ilk defa arıca limon yedim hayırdır inşallah dedim kendi kendime

8. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    evet benim ki kız.ama sen erkek kız deme önce hayırlsıısnı iste sağlıklı olsunda gerisi önemli dğeil. ben tatalıdan tiksindim et hayatımda yemezdşm şimdi yiyorum

9. BİR SİTEMİM VAR

BİR SİTEMİM VAR Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    tabiki canım ya once hayırlısı sağlıklısı tabi bizim dememiz ile falan olmaz her şey takdiri ilahi eee seninki kaç haftalık ilkmi bebeğin

hamilelerin bulantıdan aşermeye kadar yaşadıkları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşerme

aşerme

Yapılan araştırmalar anne adaylarının % 66 - % 90′ının en azından bir besine aşerdiğini % 50 - %85 kadının da en az bir besinden iğrendiğini gösteriyor. gebelikte aşermenin ilk üç ayda yoğun olması, hormonal değişikliklerin en fazla ilk üç ayda olmasıyla açıklanabilmektedir. Yemeklerden iğrenme ya da aşerme sadece hormonlarla açıklanmamaktadır. Uzun süredir kabul gören bir kuram da bunların...
  2. hayatını yaşadığın kadar  varsın

hayatını yaşadığın kadar varsın

Yaşam bazen ne kadar acımasız oluyor, biz istemeden istemediğimiz acıları yaşıyoruz; Sevdiğimizi kaybediyoruz, işimizden oluyoruz. Dolu dolu yaşadığımız, tutunmaya çalıştığımız yaşamla aramızdaki bağ; bazen bir tren raylarında, bazen kırmızı ışıkta hız tutkunları yüzünden, bazen sokaklarda yatan, evsiz barksız, ne yaparsa yapsın kaybedecek birşeyi olmayan, sokakların kralı olduğunu sanan...
  3. orta okulda yaşadığım garip  ve bi o kadar da heycanlıydı

orta okulda yaşadığım garip ve bi o kadar da heycanlıydı

ben 8 sene lisanslı bi şekilde kros yaptım arkadaşlar la birlikte antereman yerindeyiz güzel camların oldugu cafe lerin oldugu bi yer burası bahcede oturuyoruz hocamızı bekliyoruz. ben tam w.c doğru dönük bi yerde oturuyorum hiç unutmam yeşil pardusesi olan başı örtülü ayağında topuklu ayakkabıları olan bi kadın erkekler w.c ye girdi ben arkadaşlar kadın erkekler w.c sine girdi falan dedim...
  4. sen kadar yaşadık...biz kadar öldük...

sen kadar yaşadık...biz kadar öldük...

“ Kambur omurgalarıma kavuşmayı özenen değil de; 'Sen Kadar Yaşadık / Biz Kadar Öldük... Beraber ölmeye niyetlenen sevdalıma…” Kalabalık cümlelerin arasında bir ben… Tenhalarda beni arayan kocaman yürekli sen… Bir de kıyısı olmayan sarı sonbahar.. Bir de siyah- beyaz fotoğrafları işgal eden bir türkü… Sonu hep hüzünlü biten… Ben kadar yürüdük / sen kadar yaşadık ve “ biz “ kadar “...
  5. Hamilelerin midesi neden bulanır?

Hamilelerin midesi neden bulanır?

Anne adayının kendi kendine “nasıl doğum yapacağım?’, ‘bebeğim normal olacak mı?’, ‘vücudumun fizyolojik ve biyolojik yapısı nasıl değişecek?” gibi sorularla strese girdiğini belirten uzmanlar, merak edilen bu soruların zamanla kaygı haline geldiğini söylüyor… Bu tür kaygıların hamileliğin üçüncü ayına dek sürdüğünü, bu sıkıntıların anne adayının yaşadığı fiziksel değişimlerin bir yansımasıdır...

Sayfayı Paylaş