gebe

Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. BEYZA21

BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.948
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,adete 15 gün kala gebelik belirtisi olmaz. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftası başlar. Mensinizde en az 3günlük gecikme olursa test yapın..Hayırlı haberlerinizi almayı diliyorum.

2. Pıt pıt atan ikinci kalp

Pıt pıt atan ikinci kalp Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkur ederim cevap verdiginiz icin bende anlam veremedim ama bacagmda kasilma oluyo surekli halsizim ve sag kasigimda biseyler oluyo bisey batiyo basen bi anda sisiyo ve titriyo resmen hissediyorum bu hayla daha devam ediyo suan bile var bende anlam veremedim insallah hayirli biseydir hamişimdir cok istiyorum

3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.948
    Ödül Puanları:
    113
    Rica ederim umarım gebesinizdir. Fakat bayanların çoğunda gebelik dışında da bu tür yakınmalar olabiliyor

4. Pıt pıt atan ikinci kalp

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Doğru soyluyosunuz yinede umutlaniyorum elimde degil umarim dediginiz gibidir gebeyimdir

5. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.948
    Ödül Puanları:
    113
    Umut her zaman olsun :) Umudunuzu yitirmeyin .Allah dileyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin .

6. Pıt pıt atan ikinci kalp

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  7. Pıt pıt atan ikinci kalp

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sizce doktora gitmeli miyim? 5 gun kaldi reglye ayni sikayetlerm devam ediyo mide bulantisi kusma kasik agrisi doktora gitsem mi acaba yoksa beklesem mi yada evde test yapsam sonuc dogru cikarmi

8. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.948
    Ödül Puanları:
    113
    Hamilelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftası başlıyor. Bu kusmalarınız sindirimle alakalı olabilir. Halsizlik kusma süreklilik arz ediyorsa hekime gidin. Gebelik teşhisi için de mensinizde gecikme olmasını bekleyin..

9. melekannesi

melekannesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    mide bulantısı kusma yada çok yoğun aş erme gibi hiçbir belirtiyi yaşamadım hatta sadece regl gecikmesi yaşadım oldukça rahat bir hamilelik geçirdim çevremde daha hamileliğin ilk haftalarında çok yoğun belirtilerini yaşayan arkadaşlarım oldu hatt aylarca hiçbirşey yemeyen yada yediğini çıkaranı bile biliyorum.

BEYZA21 bunu beğendi.
  10. ECE MERVE_

ECE MERVE_ Forum Okuru

Merhabalar. Bugünle beraber toplam 15 gündür adet gecikmesi yaşıyorum. Adetlerim genellikle düzensizdir ama ilk kez bu kadar gecikme oldu. 3 yıllık evliyim. Bu gecikmenin hayırlı olacağını düşündüm ve kan testi yaptırdım sonuç pozitif.

Adet günüm yaklaştığında her zaman ki belirtileri hissettim. Göğüslerimde, karnımda, kasıklarımda ağrı oldu. 15 günlük gecikme süresinde hafif halsizlikler dışında gebeliğe dair pek belirti hissetmesem de bünyemde ufak tefek değişiklikler meydana geldiğini anladım. Yüzümün rengi sararmaya başladı. Ayağa kalktığımda gözlerimin önünde kararma ve baş dönmesi oluyor. Birkaç değişik durumdan başka henüz bir şey yaşamıyorum. Bakalım ilerleyen günlerde nelerle karşılaşacağım heyecan içerisinde bekliyorum. bebisim

11. Sevimli cadı

Sevimli cadı Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    75
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba , gebeliğe dair belirtiler hissetmemen normal .Çünkü belirtiler tam olarak beşinci haftalarda başlıyor. Diğer saydıklarına belirti diyemeyiz. Adet dönemine yakın da halsizlik,baş ağrısı,karın ağrısı,gögüslerde hassasiyet vs olabiliyor. Gebeliğin hayırlı olsun canım .Darısı anne olmak isteyen tüm kadınlara olsun ;)

12. Sirinan

Sirinan Forum Okuru

İyi aksamlar bugun adet olmam gerekiyodu ama olmadim benim bu ay akintim cok fazlaydi ve kasiklarim cok agri yapiyo 1 hafta önce bel agrimda vardi sizce gebemiyim

13. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.948
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,

Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak , yanlış ve yanıltıcı olur . Bu yüzden 3 gün sonra gebelik testi yapın.Gebe olup olmadığınızı ancak test yaparak öğrenebilirsiniz.

14. zeynep...

zeynep... Forum Okuru

Öncelikle sen ve senin gibi medeniyet adı altında her türlü pisliğe bulaşıp sonra da bekçi aramaya çıkan varlık daha doğru dürüst arkadaşlık kurmayı bilmeyen cahil gençlerin kendilerine ve ailesine olan sorumluluğu yerine getirmeden bir heves uğruna kendi geleceğini karartması her duyarlı vatandaş gibi bizleri de üzüyor ve madem bahsettiğiniz medeniyet ise görüşlere saygı duymak zorundasın. Ama ben medeni değilim sadece kimse karışamaz diyorum diyorsan; Sen de kimseye karışamaz ve yorum yapamazsın. Bu gibi durumlar hassasiyet ve saygı isteyen konulardır. Yorum yapma yeteneğin ve saygı, uslup gibi ahlaki değerlerin olmadığını gördüğüm için yorum yapmamanı tavsiye ediyorum.

15. Sevimli cadı

Sevimli cadı Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    75
    Ödül Puanları:
    28
    Ya Allah aşkına burda bırakın ahkam kesmeyi. Burda amacımız insanlara yardımcı olmak. Herkes birirbirinin fikirlerine saygı duysun.Birbirinizi yargılamaktan vazgeçin.

Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelerden hamilelik belirtileri

Hamilelerden hamilelik belirtileri

hamilelik belirtileri belirtisiz hamilelik hamilelikte hiç belirti olmaması hiç belirti olmadan hamilelerden belirtileri Kızlar bizler hamilelik belirtilerini çok merak ediyoruz. Buraya hamile kalan bayanlar belirtilerini yazsınlar.Yada belirti görmeden hamile kaldıysanız buraya yazında bebek bekleyenler daha iyi anlasınlar.Birde Lütfen hamile kalacağınız zamana kadar yaşadıklarınızı neler...
  2. Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir lütfen cevap verin

Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir lütfen cevap verin

Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir bana bu konuda bilgisi olan gebe kalmış arkadaşlarım cevap verirse çok sevinirim ama biraz acil cevap istiyorum:)
  3. Çok Erken Hamilelik Belirtileri nelerdir haydi gelin öğrenelim

Çok Erken Hamilelik Belirtileri nelerdir haydi gelin öğrenelim

En Erken Hamilelik Belirtileri Çok Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir Hamilelikte mide bulantısı, hamilelikte bacak ağrısı ve baş ağrısı gibi en erken hamilelik belirtileri içeren konularımızdan sonra, şimdi de siz sevgili melek'lerimiz ve gebelik şüphesi olan tüm misafirlerimiz için çok erken hamilelik belirtileri nelerdir bu yazımızda konu alıyoruz arkadaşlarım. Gebelik belirtisi...
  4. hamilelik belirtileri nelerdir

hamilelik belirtileri nelerdir

Ben yeni evliyim bebek istiyoruz, günüm de geçti, ama belirtiler neler tam bilemiyorum, sadece mide bulantısıyla baş dönmesi mi,yaşayan annelerden açıklamalar bekliyorum..:)
  5. bu belirtiler sizce hamilelik belirtilerimii

bu belirtiler sizce hamilelik belirtilerimii

20 ağustos ta regl im bitti 10 gün sürmüştü reglim doğum kontrol hapınıda adet olmadan önce bırakmıştım. 22-24 ağustosta ovülasyon testi yapmış ve çift çizgiydi ve bu aralarda korunmasız ilişki yaşadık. 27 ağustostan sonra başlayan kasık ağrılarım bel ağrılarım idrarda koyu renklilik ve akıntım var sizce hamilelik belirtisi olabilirmi ? yardım edermisiniz lütfen bu belirtileri yaşayan varmı...

Sayfayı Paylaş