gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte fıstık yemek ve tüketmek doğru mu

Konu, 'Gebelik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Amerikalı araştırmacılar, fıstığa karşı kalıtımsal alerji riski bulunan hamile kadınların fıstık yememeleri gerektiğini bildirdi. Çocuklarda fıstığa karşı alerji riskinin giderek daha çok görüldüğü, bunun da fıstık alerjisi bulunan veya fıstığa karşı kalıtımsal alerji riski taşıyan hamile kadınların fıstık yemesinden kaynaklandığı belirtildi. Alerji ve astım Fıstık alerjisinin çok yaygın görülmediği, ancak öldürücü olabildiği biliniyor. ABD’de tıbbi bir araştırma merkezinde, 1989 yılından beri fıstık alerjisi vakalarının üçe katlandığı belirlendi. 1994-1996 yılları arasında doğan bin 246 bebek üzerinde yapılan fıstık alerjisi testinde, bebeklerin yüzde 3.3′ünde fıstık alerjisi saptandı. 1989 yılındaki araştırmada ise fıstığa karşı alerji gösteren çocukların oranı 1.1 olarak belirlendi. Fıstık alerji testinde pozitif sonuç ortaya koyan çocuklarda, genetik olarak alerji ve astım rahatsızlıklarına yakalanma riskinin yüksek seyrettiği gözlendi.
    Emzirirken dikkat
    Test sonucu pozitif çıkan çocukların yarısında kalıtımsal astım riski, tamamına yakınında ise kalıtımsal egzama riski bulunduğu belirlendi. Journal of Allergy and Clinical Immunology adlı dergide yer alan araştırma raporunda, kalıtımsal fıstık alerjisi riski taşıyan hamile kadınlara, bebeği emzirme dönemi de dâhil fıstık yememeleri salık veriliyor.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Konu güncellenmiştir.

Hamilelikte fıstık yemek ve tüketmek doğru mu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Okuma Bayramı ve kurdele takımı doğru mudur?

Okuma Bayramı ve kurdele takımı doğru mudur?

okuma bayramı kıyafetleri Okullarımızda,kendiliğinden kabul gören anlayışlardan biri de okuma bayramı ve buna bağlı olarak kurdele takımıdır. Bunun doğru olmadığını ve gerek programa,-yani çoklu zekaya-gerekse de ilköğretimin amaçlarından olan"bütünlük"içersinde gelişime aykırı olduğunu düşünüyorum. Ben,ne bayramla,ne de kurdelayla okumayı öğrenmedim ama okumayı da hala severim ....
  2. İstanbul Yöresel Yemekleri fıstık gibiler

İstanbul Yöresel Yemekleri fıstık gibiler

istanbul yöresel yemekleri tarifleri yöresel yemek tarifleri istanbul Merhaba Sevgili Melek'ler, sizler için bu yazımızda İstanbul'a has olan yöresel yemeklerin isimlerini ve İstanbul'a has kültürü paylaşıyoruz. Aramızda ki İstanbul'lu Melek'lerden de eksik olan yemek tariflerini tamamlamasını rica ediyoruz. İSTANBUL'UN SEBZE VE MEYVELERİ 1. Gümüşsuyu'nun baklası 2. Bayrampaşa'nın...
  3. Hamilelikte Ağrı Kesici Kullanmak Doğru mu?

Hamilelikte Ağrı Kesici Kullanmak Doğru mu?

hamilelikte ağrı kesici, gebelikte ağrı kesici, hamileyken ağrı kesici almak Sevgili melekler, gebe meleklerimizin merak ettikleri durumlardan biri gebelikte ağrı kesici kullanımı. Zaman zaman çektikleri ağrılar karşısında elleri ağrı kesiciye giden gebeler, ağrı kesici almaktansa ağrıyı çekmeyi yeğliyorlar. Doğru da yapıyorlar. Zira Norveç’de yapılan araştırma, gebeyken uzun süre etken...
  4. Hamileyken iki kişilik yemek doğru mu?

Hamileyken iki kişilik yemek doğru mu?

gebelikte beslenme,hamilelikte beslenme,gebelikte iki kişilik yemek doğru beslenmemi,hamilelikte kaç kilo almalı ,hamilelikte sağlıklı beslenme hakkında bilgiler Hamilelik iki kişilik bir süreç ancak bu, beslenmenin de iki kişilik olması anlamına gelmiyor. Çünkü günde ek olarak 300 kilokaloriden fazlası bebeğin işine yaramadığı gibi anneye kilo aldırıp doğumda ve sonrasında sıkıntı...
  5. Hamilelikte şeker tüketmek zararlımıdır?

Hamilelikte şeker tüketmek zararlımıdır?

gebelikte şeker tüketimi nasıl olmalı,hamilelikte şeker tüketiminin zararları,hamilelikte şeker tüketmenin sakıncaları,gebelikte şeker tüketimi,gebelikte diyabet,gebelikte şeker tüketimi hakkında bilgiler Şekerin hiçbir besin değeri olmadığını sadece enerji kaynağı olduğunu belirten Op. Dr. Serhat Partalcı, bebeklerin sağlıklı olması için, hamilelere "şekersiz bir yaşam"...

Sayfayı Paylaş