gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte önemli olan yumurtayı nasıl yemeliyiz?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

yumurtalı tarifler yumurta vitamin deposu

Selam kızlar
    benim doktorum yumurtayı günaşırı yememi önermişti
    yumurta enerji artırmada etkili
    bende olabildiğince dikkat ediyordum yemeye
    ama yumurtanında püf noktaları var
    Çiğ ve az pişmiş yumurta, şiddetli besin zehirlenmesine neden olan salmonella'nın kaynağı olabilir. ıyi pişmiş ya da katılaşana kadar kaynamış yumurtanın bir zararı olmaz. Güvenilir, mümkünse markalı yumurtalar alın ve iyice pişirdikten sonra yiyin.
    bunun yanında yumurta içeren mayonez dende uzak kalınmalı

Hamilelikte önemli olan yumurtayı nasıl yemeliyiz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Önemli olan ne?

Önemli olan ne?

Bir gün, Ebu Said Ebü‘l-Hayr Hz.lerine sordular: - Falanca kimse, keramet olarak su üstünde yürüyor, buna ne dersiniz? Ebu Said cevaben: - Bunun kıymeti yoktur. Ördek ve kurbağa da suda yüzer, dedi. - Filan adam, havada uçuyor, dediler. Ona da: - Sinek ve çaylak ta havada uçuyor, cevabını verdi. - Filan kimse, bir anda bir şehirden bir şehire gidiyor, denilince: - Şeytan da bir solukta,...
  2. Hamileler hamilelik boyunca neler yemeli?

Hamileler hamilelik boyunca neler yemeli?

hamilelikte hangi meyveler yenmeli hamileler ne yemeli hamilelikte neler yenmeli neler yemeli ne Anne adaylarının hamilelik süreci çok önemli olduğu için yediklerine içtiklerine dikkat etmeleri gerekiyor.Bol bol meyveden sebzeden ve hayvansal yiyecekleri tüketmeleri gerekiyor.Ben şahsen bol bol meyve yiyordum.Melek anne adayları lütfen dikkate alınız bu yazılanları.Buyrunuz. Bebeğin beyin...
  3. bozuk yumurtayı nasıl anlayabiliriz

bozuk yumurtayı nasıl anlayabiliriz

Melekler merhaba.Sormak istediğim bozuk yumurtayı nasıl anlarız? Zehirlenmeyelim, aldığım yumurtayı kırınca biraz tuhaf geldi görüntüsü..
  4. taze yumurtayı nasıl anlayabiliriz

taze yumurtayı nasıl anlayabiliriz

Eve sürekli yumurta alıyoruz her aile gibi ama bunların tazeliğinden hep şüpheleniyorum.Gerçi üstlerinde tarihleri var ama acaba yumurtanın taze olup olmadığı nasıl anlaşılır ?
  5. Hamileliğin son ayında neler yemeliyim ?

Hamileliğin son ayında neler yemeliyim ?

Selamlar arkadaşlarım ben hamileyim ve hamileliğimin son anlarını yaşıyorum daha doğrusu son ayına girdim. Bu son ayda lütfen bana tam olarak bebeğin gelişimi için neler tüketmem gerektiği hususunda bilgiler verir misiniz tam olarak neler neler yemeliyim teşekkürler.

Sayfayı Paylaş